I.A třída: Jilemnice vybojovala alespoň bod proti Cvikovu

04.11.2013 11:50:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Neúspěšný víkend bez bodu zažily až na Jilemnici mužstva v I.A třídě. Košťálov doma nestačil na Velké Hamry, Lomnice stejným poměrem 1:3 podlehla Mšenu B, a tak pouze Jilemnice získala bod po remíze 2:2 s Cvikovem, přesto zůstává v tabulce poslední.

Nedělní utkání Horní Branná - Stráž p. R. bylo kvůli podmáčenému hřišti odloženo.

Košťálov - Velké Hamry 1:3 (1:2)

Ve 2. minutě se hosté ujali vedení, když hostující hráč poslal prudký centr do vápna a Miček hlavou překonal brankáře Jakubička. V 11. minutě hosté mohli odskočit na rozdíl dvou branek, ale proti byl domácí brankář. Ve 21. minutě domácí vyrovnali, Huráň zahrával standardní situaci a míč poslal na hlavu Piryho, který na poprvé neproměnil, ale z následné dorážky už překonal brankaře hostů. Ve 36. minutě se hosté opět dostali do vedení, domácí měli ve vlastním vápně míč na kopačkách, ale Poledník ho nedokázal odkopnout. Balon se pak dostal k Mičkovi, a ten propálil všechno co mu stálo v cestě.

Ve druhém poločase měli domácí územní převahu, ale nedokázali si vypracovat pořádnou gólovou příležitost a hosté číhali na brejky. V 84. minutě se zrodila pěkná akce hamerského Říhy, který se dostal až před Jakubička, ale toho neprostřelil. V 89. minutě se Prousek nechal v rohu hřiště lehce obehrát Říhou, který poté dával míč pod sebe na nabíhajícího spoluhráče, tomu střela nevyšla, ale s přispěním teče Móra se míč dostal k Hornovi, a pro toho už nebyl problém skórovat a upravit na konečných 1:3.

„Odehráli jsme poslední zápas na domácím hřišti v podzimní části. S diváky jsme se chtěli rozloučit bodovým ziskem, ale soupeř byl nad naše síly a zaslouženě vyhrál," komentoval utkání vedoucí mužstva a asistent trenéra Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 21. Piry - 2. a 36. Miček, 89. Horna. Rozhodčí: Tykva,  ŽK: 2:1. Diváků: 60. Košťálov: Jakubičko - I. Móro, Huráň, Grafek, Prousek - K. Janata, Piry, Poledník, Sádek - Tuláček (73. M. Janata), Zboroň.

Jilemnice - Cvikov 2:2 (1:2)

První poločas nabídl divákům vcelku zajímavou podívanou se spoustou šancí. Ve 23. se domácí dostali do vedení 1:0, když se pěkný centr Paulů dostal až k Bergemannovi, a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě. Ve 29. minutě hosté srovnali na 1:1 z nenápadné akce a centru ze strany, kterou hráč hostů zužitkoval v gól hlavou. Ve 45. minutě přišla nejhezčí akce zápasu. Šťastný si nádherně zaběhnul za obranu, nezištně nahrál před prázdnou branku Figurovi, a ten šanci s přehledem proměnil na 1:2.

Druhý poločas se hrálo většinou ve středu hřiště. Domácí bohužel třetí branku nepřidali a v 56. minutě přišel trest. Staněk přišel ve středu hřiště zbytečně o míč, hostující hráči přečíslili domácí obranu a se štěstím dotlačili míč za Černého - 2:2. V 76. minutě domácí podržel brankař Černý, když bravurně zneškodnil dvě velké šance hostů.

„Remíza je zasloužená. Děkuji klukům za bojovnost," hodnotil zápas trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky Jilemnice: 23. Bergemann, 45. Figura. Rozhodčí: Marek - Trdla, Blaschke. Diváků: 90. Sestava Jilemnice: Černý - Šťastný, Šnorbert, Mečíř, Paulů - Bergemann, Jež, Tonar (77. Mašek), Staněk - Figura (71. Vorel), Illner (46. Princ).

Lomnice - Mšeno B 1:3 (0:2)

Domácí začali špatně, ve 20. minutě hosté trefili břevno a gólu se dočkali o chvilku později. Tomáš Ďoubalík fauloval a hosté proměnili nařízený pokutový kop. Ve 32. minutě hosté vedli 0:2 po brance hlavou zblízka. Domácí měli jen menší šance, do kterých se dostali Heřmanský a Drahoňovský.

Ve druhém poločase chtěli být domácí i díky střídáním aktivnější, ale zlepšení bylo jen malé a navíc hosté vstřelili v 65. minutě třetí branku. Až v 80. minutě korigoval stav čestnou brankou hlavou Drahoňovský.

„Předvedli jsme asi nejhorší výkon podzimu. Byli jsme bez šťávy a nedokázali si ani vytvořit pozice k zakončení, všude jsme byli později než soupeř," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branka Lomnice: 80. Drahoňovský. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 2:2. Diváků: 60. Lomnice: Jezdinský - Sedlák, T. Ďoubalík, Kraus, Košťák (46. Vohnout) - Vávra (70. Fišar), J. Ďoubalík (46. Čermák), Dránek, Podstavek - Heřmanský, Drahoňovský.