I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice

14.10.2019 21:30:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Horní Branná,Pěnčín u Turnova,Jenišovice,Lomnice nad Popelkou

Doplněny fotografie! V I.A třídě byl hitem sobotní duel Košťálov/ Libštát - Lomnice n. P., tedy střet třetího s druhým mužstvem tabulky, a hosté nakonec vyhráli jediným gólem Lábka 0:1. První Bělá ve stejný den přivítala Jenišovice a tentokrát narazila kosa na kámen, když hosté vyhráli 1:2. Tím se také Lomnice vrací do čela tabulky.

Košťálov/ Libštát - Lomnice n. P. 0:1 (0:1)

Zápas načala ve 3. minutě křižná střela T. Vega nad branku. Drahoňovský v 6. minutě uvolnil Majera, ale jeho střelu vyrazil košťálovský gólman Průcha. Poté měli dvě šance domácí, ale dvakrát zachránil hosty brankáře Přibyl. V 18. minutě se uvolnil T. Veg, ale chybělo mu zakončení. Poté kombinovali Portyk s Drahoňovským před vápnem, ale akci také nezakončili. Ve 28. minutě chytil velkou šanci Průcha a po něm se zase připomněl výborným zákrokem Přibyl. Ve 40. minutě po lomnickém signálu z trestného kopu vstřelil gól Lábek.

Po nevyužitých únicích na obou stranách v 70. minutě Vacek vysunul Portyka, ale Průcha byl na místě. V 72. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Houžvička, ale domácí se ani poté nevzdávali. V 80. minutě následoval centr Portyka, ovšem střídající Morávek mířil vedle. Hostům přesto jeden gól stačil na hubené vítězství a návrat na čelo tabulky.

Utkání krajské I.A třídy FK Košťálov/ Libštát - FC Lomnice n. P.<br />Autor: Zdeněk Matura„Utkání bylo celkem vyhecované a hrálo se před pěknou diváckou kulisou. Bohužel my jsme neproměnili řadu příležitostí. Nejlepším hráčem zápasu byl jednoznačně brankář Přibyl, který předvedl neskutečný výkon," hodnotil zápas za Košťálov Michal Baudyš.

„Dopadlo to pro nás dobře, natáhli jsme sérii deseti zápasů bez porážky. Přibyl chytil čtyři domácí tutovky a zasloužil se o vítězství, ale před všemi hráči musím smeknout. Ač se tolik nedařilo herně, tak všichni bojovali," řekl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branka: 40. Lábek. Rozhodčí: Kowalik - Blaschke, Šůma, ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (72. Houžvička). Diváků: 300. Košťálov: Průcha - Kosina, Fejfar, Kosina, Šafář (46. Vancl), Klaban (61. Frolík), Holovič, Cerman, Houžvička, Sádek (89. Klazar), Janata. Lomnice: Přibyl - Janata, Lábek, Gaubman, Košťák - Portyk, Topič (55. Vacek), Drusan, T. Veg - Majer (77. Morávek), Drahoňovský (85. Kubánek). Fotogalerie z utkání

Bělá - Jenišovice 1:2 (0:0)

Sobotní utkání ukázalo, jak je soutěž vyrovnaná, a že rozdíl devíti míst v tabulce nic neznamená. Soupeř přijel velmi dobře připraven a hned v první minutě se dostal do šance. Druhou měli v 10. minutě a až potom se osmělili i domácí. V 18. střílel Beran z otočky, ale vedle. Ve 20. minutě našel Rypl hlavu Macha, ale gólman si poradil i s touto šancí. Ve 30. minutě střílel velice pěkně Hurt a Jakubičko v domácí brance opět exceloval. Následující akce domácích byly asi největší šance první půle. Se střelou Votočka, ale i dorážkou Čokiny si poradil gólman hostů, který taky ukázal, že chytat mu není cizí. Do poločasu měl ještě dvě šance Votoček. Gól z nich však nepadl, a tak poločas skončil bez branek.

Výborný výkon i v druhé půli podal Pavel Huráň, který uhasil nejednu šanci hostů. Poměrně klid byl až do 60. minuty. Čokina se přes obranu uvolnil, nahrál Beranovi, který trefil spojnici tyče a břevna. Domácí promarnili mnoho šancí a doplatili na to. V 67. minutě se trefil Fedorko a hosté vedli 0:1. Domácí zbraně nesložili a chtěli vyrovnat. V 74. minutě střílel vedle Otmar. V 77. minutě fauloval ve vápně Marek a Motejlek z penalty vyrovnal na 1:1. V 80. minutě domácí zachránil opět Jakubičko. O pět minut později mohl Bělou poslat do vedení Votoček, ale nedal. A přišel další trest. V 87. minutě ze za vápna vystřelil Vavřich, trefil se na milimetr přesně a hosté vedli 1:2. Tak skončil i zápas a Bělá utrpěla první porážku v I.A třídě.

„Hosté přijeli velmi dobře připraveni a herně jim určitě nepatří desáté místo. Předvedli velice pěkný výkon a dokonce nás obrali o všechny body. Musím ale říct, že po vyrovnání jsme se nezatáhli a vítězství chtěli strhnout na svoji stranu. Samozřejmě i proto, že nám byl znám výsledek z Košťálova a bod byl prostě málo. Ač se to nepovedlo, tak fanoušci domácí hráče vyprovodili potleskem, a tak to má být. Nemůžeme pořád vyhrávat, nejsme žádná kapela," uvedl za Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branky: 77. Motejlek z pen. - 67. Fedorko, 87. Vavřich. Rozhodčí: Šmíd - Bohatý, Plátková, ŽK: 1:5. Diváků: 120. Bělá: Jakubičko - Votoček, Huráň, Jaroš (82. Pavlata), Beran, Albrecht, Motejlek, Čokina, Otmar, Mach, Rypl. Jenišovice: Cejnar - Žák (Nedelchev), Mar. Randák, (82. Bubák), Holeček, Fedorko (85. Poláček), Vích, V. Hurt, Resl, D. Hurt, Vavřich.

Sokol Pěnčín - Hejnice 5:1 (3:0)

V zápase znovu ukázal svou dobrou formu v dresu Sokola Pěnčín Tomáš Bárta, jehož hattrick byl základem pro vysokou domácí výhru 5:1, jenž posunula tým na sedmou příčku tabulky.

Branky: 2. M. Žďárský, 21., 32. a 58. Bárta, 52. D. Škréta z pen. - 84. Bouzek. Rozhodčí: Švec - Hrbáček, Pakula, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Sokol Pěnčín: Lamač - Lhoták (67. Jindř. Škréta), Mendlík, Mikula, Primásek, Schmeiler, D. Škréta, Jan Škréta, Matějíček (63. J. Žďárský), M. Žďárský (63. Gábr), Bárta (72. Kratochvíl).

Ruprechtice - Horní Branná 5:0 (0:0)

Prakticky celý první poločas drželi hosté více než vyrovnanou partii, když si oba celky vytvářely šance bez přesnosti zakončení. Pro hosty velmi nadějný stav.

Po inkasování první branky v 56. minutě se však hra Horní Branné doslova rozsypala a následovala čtvrthodina  hrůzy, při  které domácí nasypali hostům čtyři branky. A  protože hosté pohrdli i penaltou, kterou zahodili, vracejí se domů s prázdnou, a pokračují jako pomalu celý podzim ve velkých problémech!

Branky: 56. Šrajbr, 60. Průcha, 66. Kesner, 71. vlastní (Šimek), 89. Kesner. Rozhodčí: Kutílek - Všetečka, Ďörď, ŽK: 3:0. Diváků: 33. Ruprechtice: Holub - Chwiedziuk, Průcha, Kesner, Pokorný, Pekař, Feri, Šrajbr, Konopáč (77. Horák), Stříteský (62. Vrtal), Rampáček. Horní Branná: Trýzna - Šimek, Fiedler, Jón, Mečíř (80. Paulů), Jirousek, Kobrle, Svoboda, Jindříšek, Strmeň (46. Kubelka), Šimůnek.