I.B třída: Začaly boje ve dvou oddělených skupinách o titul a udržení

30.05.2017 20:27:38 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

Po minulém kole I.B třídy východ se mužstva rozdělila do dvou skupin po šesti týmech. V lepší skupině o titul Horní Branná nestačila na favorizovaný Pěnčín. Ve skupině o udržení Roztoky jasně vyhrály v Držkově a derby v Jablonečku vyhráli domácí, ač po poločase vedl o branku Libštát.

Zatímco v lepší A skupině se body po základní části počítají, tak v B skupině se hraje čistě od začátku. Týmy v horní polovině šestky budou hrát třikrát doma a dvakrát venku, týmy ve spodní polovině šestky naopak, proto bylo velmi důležité pořadí po základní části.

Skupina A:

Pěnčín - Horní Branná 6:1 (1:1)

Minulý týden bylo důležité se pro Hornobranské protlačit v utkání s Plavy do lepší části tabulky a zvládli to skvěle, ale první Pěnčín už byl nad jejich síly. Za domácí otevřel skóre ve 32. minutě Hušek a za hosty dokázal za čtyři minuty vyrovnat Kobrle, vyrovnaně skončil i první poločas. Ve druhé části už se ovšem trefovali pouze domácí, a to celkem pětkrát.

Branky: 32. Hušek, 50. a 76. Nemyrovskyy, 57. a 73. Pumrle, 61. Ferenc - 36. M. Kobrle. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Nestler, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Horní Branná: Strmeň - Šimůnek, Pešina, Kocourek, Šimek, Beneš, M. Kobrle (69. Šlaicher), Dušan Paulů (82. Pičman), J. Paulů (62. Hochbergr), Fiedler, Jón.

Lučany - Smržovka 4:0 (3:0)

Po 13 minutách vedli domácí 2:0 po brankách Pavelky a Röschla. V dalším průběhu ještě přidali dva góly a dokráčeli k pohodovému vítězství.

Branky: 9. Pavelka, 13. Röschl, 35. Patočka, 86. Chroustovský. Rozhodčí: Vachek - Gregor, Sukhan, ŽK: 0:1. Diváků: 100.

Plavy - Harrachov 4:0 (3:0)

Plavy v minulém kole utržily desítku v Horní Branné, což je zřejmě varovalo a nyní podaly mnohem lepší výkon. Po prvním poločase už vedy nad Harrachovem 3:0 a ve druhé části ještě potvrdily výhru čtvrtou brankou. Paradoxně tři ze čtyř gólů byly vlastní, takže si je vstřelili sami hráči Harrachova.

Branky: 21. vlastní (Bergmann), 36. Rimský, 44. vlastní (Vodseďálek), 56. vlastní (Bergmann). Rozhodčí: Šubrt - Nečásek, Dytrych, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (64. Kyncl). Diváků: 70.

Držkov - Roztoky 2:6 (0:3)

Roztoky začátek utkání trochu prospaly, a tak musel třikrát zasahovat roztocký brankář O. David. Nejvíce tým podržel ve 4. minutě, kdy kryl samostatný nájezd. Postupem času se Roztoky začaly dostávat do utkání, ve 25. minutě po levé straně unikl Illner, před brankou našel nabíhajícího Baytalona, který bombou pod břevno otevřel skóre - 0:1. Podobná situace se opakovala ve 31. minutě. Tentokrát zprava unikl Jarda Nýdrle, míč nastřelil před branku, Jakub Nýdrle se přesně netrefil, ale akci dokončil Kopáček, pro kterého již nebyl problém zvýšit na 0:2. Hned dvě minuty na to, po přihrávce Jak. Nýdrleho, utekl domácí obraně po levé straně Illner a střelou na zadní tyč nedal domácímu Pěničkovi v brance opět šanci - 0:3. Poté si domácí vytvořili několik příležitostí ze standardních situací a několikrát se dostali poměrně jednoduše do zakončení. Před brankou však byli nedůrazní, stříleli nad nebo zasáhl brankář O. David.

Úvod druhého poločasu Roztokám vyšel parádně. Už ve 46. minutě důrazný D. David vybojoval míč pro Jak. Nýdrleho, který střelou zblízka zvýšil na 4:0. V 51. minutě rozehrál Kopáček rohový kop, na míč si naskočil Baytalon a jeho hlavička skončila na břevně. O minutu později trefili břevno i domácí, po pohotové střele volejem z vápna. V 65. minutě z trestného kopu domácí Vrabec snížil na 1:4. V 70. minutě unikl po pravé straně střídající Tuláček, před brankou našel osamoceného Illnera, který však z blízka trefil pouze břevno domácí branky. Držkov se snažil zápas ještě zdramatizovat, když Dvořák proměnil nařízenou penaltu za faul a snížil na 2:4. Roztoky to však již nepřipustily, v 85. minutě zahrával Mikolášek trestný kop, bombou z 25 metrů trefil domácího obránce a míč skončil v brance. V 87. minutě Roztoky předvedly pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl přihrávající Jak. Nýdrle a střelec V. Hornig, který z bezprostřední blízkosti upravil na konečných 6:2.

„Je to naše nevýraznější vítězství na jaře. Když bojovnost a touha po vítězství vymaže některé naše technické a taktické nedostatky, tak umíme porazit každého soupeře," byli spokojení trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 67. Vrabec, 72. Dvořák z penalty - 25. Baytalon, 31. Kopáček, 33. Illner, 46. Jak. Nýdrle, 84. Mikolášek, 87. V. Hornig. Rozhodčí: Horáček - Bohuš, Kopecký, ŽK: 2:1. Diváků: 30. Roztoky: O. David - Jína, M. Hornig, Mikolášek - Fischer (61. V. Hornig), Jar. Nýdrle (76. Maďarčík), D. David, Jak. Nýdrle, Kopáček - Illner, Baytalon (62. Tuláček).

Jablonec n. J. - Libštát 5:2 (1:2)

Skóre načal na jablonecké trávě domácí J. Vrána, ale pak si vzpomněl na mladší roky Břetislav Stehlík a dvěma góly v 19. a 41. minutě obrátil skóre ve prospěch Libštátu. Domácí se však nezalekli a v závěrečných 20 minutách vstřelili celkem čtyři góly, čímž otočili zápas znovu ve svůj prospěch. Hattrick dovršil proměněnou penaltou v 84. minutě Jan Vrána.

Branky: 2., 75. a 84. J. Vrána (třetí z penalty), 69. Trepera, 89. Zahradník - 19. a 41. Stehlík. Rozhodčí: Šůma - Firman, Bohouš, ŽK: 2:3. Diváků: 92. Jablonec n. J.: Vízek - Kuřina (46. Pěnička), Brož, Exner (72. T. Adámek), Havrda, Hrbek, P. Adámek, J. Vrána, Pičman, Zahradník, Trepera. Libštát: Hrubý - Kobrle, Kovařík (56. Váňa), Mach, Nedvěd, Patka, Fiedler, Šif, Stehlík, Koldovský, Beran.

Albrechtice - Kokonín 9:2 (4:0)

Utkání bohaté na góly - celkem jich diváci viděli jedenáct, se hrálo v Albrechticích v Jizerských horách. Domácí po poločase vedli 4:0, ale střílení gólů je nepřestalo bavit ani ve druhé části a přidali jich dalších pět. Hattricku docílil Michal Bělohlávek. Dva góly si díky Šilhánovi připsali i hosté.

Branky: 25. a 35. Pipek, 30. Vávra, 42., 55. a 65. Bělohlávek, 51. a 68. Koldovský, 85. Sedlák - 58. a 87. Šilhán. Rozhodčí: Dytrt - Řezáč, Liška, ŽK: 0:0. Diváků: 100.