Krajský přebor: Z výher se radovaly Sedmihorky i Lomnice

12.10.2015 18:58:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Dvě mužstva mají z víkendových zápasů v domácím prostředí plný bodový zisk - Sedmihorky a Lomnice, naopak Košťálov v České Lípě kvůli nepovedenému druhému poločasu neuspěl. Alespoň bod za remízu z Višňové veze Bozkov.

V příštím kole jsou na programu hned dvě derby. Do Bozkova zamíří Sedmihorky a do Košťálova Lomnice. Oba zápasy začínají v sobotu 17. 10. od 15.30.

Sedmihorky - Skalice 4:2 (2:1)

Úvod domácím proti třetímu týmu tabulky vyšel. V 5. minutě se dostal k míči Petrlák a jeho krásná střela z hranice vápna vymetla šibenici soupeřovy brány 1:0. V 7. minutě se však soupeř dostal asi poprvé poblíž domácího vápna a z trestného kopu dal Martínek vyrovnávací gól. To bylo ale ze strany hostů vše a zbytek prvního poločasu patřil domácím. Nejprve Dvořák z blízka neuspěl, ale ve 29. minutě po přihrávce Kodra se prosadil aktivně hrající Petrlák na 2:1.

Druhý poločas začali domácí trochu zakřiknutě a soupeř začal hru vyrovnávat. Nejprve Skaličtí nastřelili hlavou břevno a poté v 62. minutě se jim po rohu opět hlavou dokonce podařilo vyrovnat 2:2. To konečně sedmihorské hráče opět probudilo a začali předvádět podobný fotbal jako v první půli. V 68. minutě přetažený míč vrátil hlavou před bránu Vaníček a zcela volný Kodr vstřelil do prázdné brány třetí domácí gól. Bohužel došlo v tento moment ke srážce gólmana hostů s Vaníčkem, který musel být poté dokonce převezen do nemocnice. Naštěstí však podle prvních prognóz by se nemělo jednat o nic závažného a bude se nad moci brzy vrátit na fotbalový trávník. V dalším průběhu hry se nejprve vyznamenal Martin Špína, když zlikvidoval v 75. minutě velkou šanci soupeře. Výhru Sedmihorek potvrdil v 85. minutě Škréta, když proměnil samostatný únik. V závěru ještě hlavička J. Marka těsně minula odkrytou bránu, a utkání tak skončilo zaslouženou výhrou domácích 4:2.

Branky: 5. a 29. Petrlák, 68. Kodr, 86. Škréta - 6. Martínek, 62. Hanoušek. Rozhodčí: Šmíd - Linhart, Halama, ŽK: 2:2. Sedmihorky: Martin Špína - Mach, M. Marek, Zonyga, Škréta - Kroupa, Dvořák (60. Pařízek), Petrlák, Vaníček (70. J. Marek) - Marcel Špína (90. Červinka), Kodr.

Česká Lípa - Košťálov 3:1 (1:1)

V prvním poločase hosté předváděli dobrý výkon, po brance Houžvičky se dokonce ujali ve 20. minutě vedení. Pak však mladý košťálovský útočník nejméně tři další šance nedal a těsně před přestávkou stihl vyrovnat domácí Kýček z penalty.

Ve druhém poločase se hosté ze hřiště doslova ztratili a domácí se v 61. minutě ujali vedení brankou Ladry po rohovém kopu. V 66. minutě stejný hráč zvýšil domácí vedení na konečných 3:1.

„Ve druhé půli jsme předváděli doslova schlíplý výkon a domácí nás převálcovali. Před derby s Lomnicí nám taková porážka zrovna moc nepomohla," komentoval výsledek asistent trenéra Košťálova Jiří Sádek.

Branky: 41. Kýček z penalty, 61. a 66. Ladra - 20. Houžvička. Rozhodčí: Vrtal - Blaschke, Vokřínek, ŽK: 2:1. Diváků: 70. Košťálov: Průcha - Cerman, Grafek, Klazar, Hradecký - Sádek, Piry, Liška, Otmar (52. Holovič) - Houžvička, Janata.

Lomnice - Frýdlant 5:3 (3:2)

Lomničtí chtěli doma konečně vyhrát, což se jim nakonec podařilo i díky dvěma gólům navrátilce z hostování v Turnově Daniela Drahoňovského. Zpočátku si hosté vytvořili tlak, ale po ojedinělé šanci domácích přišel faul na Drahoňovského a Gaubmann z penalty otevřel skóre zápasu. Pak po samostatné akci Gaubmann zvýšil na 2:0 a vypadalo to na snadnou výhru, ale to by si nesměli domácí situaci zkomplikovat. Nejprve po vyběhnutí brankáře a nezastoupení obráncem domácí snížili a poté po další chybě Frýdlant vyrovnal na 2:2. Důležitým momentem byla gólová dorážka Drahoňovského na 3:2těsně před odchodem do šaten.

V 61. minutě hosté opět srovnali po brance Kutílka na 3:3. Za šest minut už ale domácí znovu vedli po rohovém kopu a brance Gaubmanna. Po rohu Heřmanského upravil Drahoňovský v 76. minutě na 5:3. Přesto závěr úplně klidný nebyl, v 86. byl po faulu na Drahoňovského vyloučen brankář Frýdlantu a musel ho zastoupit hráč z pole, další branka už ale nepadla.

„Už jsme tu domácí smůlu protrhli, díky bojovnosti jsme byli o malinko lepší než soupeř. Za týden čekáme vyhecované derby v Košťálově. Výhra a návrat Drahoňovského nás povzbudily a mohli bychom být momentálně v lepším herním rozpoložení," pozval fanoušky už na zápas příštího kola trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 11., 15. a 67. Gaubmann (první z penalty), 45. a 76. Drahoňovský - 27. Částek, 31. Nosek, 61. Kutílek. Rozhodčí: Trdla - Špidlen, Hnětynka, ŽK: 4:5, ČK: 0:1 (86. Höfler). Lomnice: Zachoval - Košťák, Nechanský (32. Heřmanský), Drábek, Šteffan - Hrnčíř (71. Vávra), Gaubmann, Korček, Veber - Zboroň, Drahoňovský.

Višňová - Bozkov 1:1 (0:0)

Od začátku se hrálo velmi vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách, hosty třikrát během první půle zachránil Kanaval, který musel řešit vyložené šance Višňové. Na druhé straně měl příležitost Lakatoš, jednou minul, jednou zasáhl Vykoukal. Na nerovném terénu se oběma soupeřům hrálo po zemi těžko, a tak byla vidět řada nepřesností, z nichž pramenili ztráty a nebezpečné situace. Jenže všem střelcům zvlhl střelný prach a tak se diváci, kterých se sešlo i přes chladné počasí sešlo hodně, branky nedočkali. V závěru poločasu se neurodilo ani po ostřelování branky Vykoukala.

Druhé dějství se neslo v podobném duchu, obě mužstva si šance vytvořila, ale branka ne a ne padnout. Domácí to zkoušeli zejména při standartních situacích, které velmi dobře zahrával Soukup, ale hosté byli pozorní. Po hodině hry přeci jen udeřilo - Červený po faulu na Astera zahrál od postraní čáry přímý kop výborně a ten skončil v brance Vykoukala - 0:1. Domácí přidali na obrátkách, jejich snahu podpořil střídající Studnička a Bozkov byl pod tlakem. Nejprve hosty zachránila tyč. Na druhé straně střílel Červený a Lakatoš, střely cíl minuly. Čtvrt hodiny před koncem se dočkali domácí a Studnička zaslouženě vyrovnal - 1:1. V závěru dostal během deseti sekund Havel žlutou i červenou kartu a zbytečně Bozkov oslabil. Aster měl i přesto poté na noze vítězný gól, ale těsně minul. V úplném závěru se už domácí radovali, ale míč skončil na tyči a za protesty proti odpískanému faulu byl vyloučen domácí Cýrus.

„Viděli jsme utkání bojovné, plné nepřesností a ztrát. Z toho vznikaly nebezpečné situace na obou stranách. Vyhrát mohly oba celky, ale vzhledem k průběhu je remíza zasloužená," doplnil k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 75. Studnička - 56. Červený. Rozhodčí: Bohatý - Šmíd, Linhart, ŽK: 3:2, ČK: 1:1 (88. Cýrus - 77. Havel). Diváků: 150. Bozkov: Kanaval - Liďák, Bejda, Hejtmánek, Červený - Vrchovský (79. Holman), Tuma, Lakatoš, Kobrle (74. Havel) - Aster, Vanc.