Okresní přebor: Roztoky vyhrály v Nové Vsi a drží náskok na prvním místě

21.10.2014 19:37:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

O víkendu bylo na programu již 11. kolo okresního přeboru. Roztoky jasně vyhrály v Nové Vsi, takže si udržují náskok na čele. Vyhrály i Přepeře v Lomnici a jsou druhé. Třetí se drží Bělá, která tentokrát doma porazila rezervu Horní Branné.

V dalších utkáních Stružinec vyhrál v Bozkově 1:4, domácí mohli alespoň v závěru snížit, ale Mazánek nastřelil dvakrát břevno a jednou tyč. Studenec se po slabších výkonech vzpamatoval a doma jasně přehrál 4:1 Libštát. První branku přitom vstřelili domácí již ve 20. vteřině. Víchová remizovala v derby s Jilemnicí B a Mříčná doma podlehla Košťálovu především kvůli neproduktivnímu zakončení šancí.

Nová Ves  - Roztoky 1:5 (0:4)

Od první minuty hosté zatlačili domácí na jejich polovinu, hráli dobře kombinačně a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Už ve 4. minutě kopal Baytalon trestný kop, jeho střela však těsně minula levou šibenici. V 7. minutě prodloužil Tuláček hlavou balon na Jakuba Nýdrleho, který svůj průnik zakončil přesně - 1:0. V 19. minutě házel dlouhý aut Tuláček, Baytalon prodloužil na Jakuba Nýdrleho, který prsem přiklepl Jardovi Nýdrlemu a jeho bomba z vápna poslala hosty do dvoubrankového vedení. Za dvě minuty předvedl nevídaný slalom mezi čtyřmi hráči Tuláček, který zakončil střelou z úhlu mimo branku. Ve 27. minutě vybojoval s chutí hrající Tuláček míč pro Kupkára, který zblízka zvýšil na 3:0. O minutu později vybídl Illner akčního Kubu Nýdrleho, jeho sólo brankou neskončilo. Ve 30. minutě prostrčil patičkou do prostoru za obranu míč Tuláček, tam si naběhl Kužel a nájezd zakončil s přehledem k tyči - 4:0. Ve 32. minutě přiťukl na vápně Kužel Baytalonovi, jeho střela skončila na břevně. Domácí zahrozili pouze jednou, dobře chytající Dlabola si s nebezpečným centrem poradil.

Okresní fotbalový přebor, utkání Nová Ves - Roztoky<br />Autor: Zdeněk Matura V 50. minutě Tuláček přihrál Kubovi Nýdrlemu, který vyběhnuvšího brankáře domácích nepřeloboval. V 54. minutě se po rohu hostů zastřeloval Mečíř, jeho prudká střela skončila nad brankou. V 57. minutě se už hlavou nemýlil a po Kopáčkově centru zvýšil na 5:0. V 60. minutě zakročil podruhé Dlabola, kdy včasným vyběhnutím zlikvidoval gólovou šanci domácích. V 62. minutě postupoval Kopáček sám na branku, ale místo gólu míč skončil na rohu. V 74. minutě byl ve stejné situaci Fischer, ale ani ten se neprosadil. Za čtyři minuty domácí snížili na 5:1 z penalty a poslední desetiminutovka se dohrála jen z povinnosti.

„Poděkování naleží všem hráčům za přístup k utkání a předvedenou hru. Opět nesmíme zapomenout na naše věrné fanoušky, kteří byli zase našim "dvanáctým" hráčem. Děkujeme. Na příští utkání do Bělé jedeme vlakem. Jistě bude plně obsazen jak našimi hráči, tak fanoušky," dodala po utkání trenérská dvojice Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: Zajíc - Jakub Nýdrle, Jaroslav Nýdrle, Kupkár, Kužel, Mečíř. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 3:2. Diváků: 140. Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig (77. Ginzl), O. David, Jarda Nýdrle (90. Maďarčík, Kužel (86. Grof), Illner, Baytalon, Kupkár (50. Kopáček), Tuláček (67. Fischer), Jakub Nýdrle. Fotogalerie z utkání

Lomnice B - Přepeře 2:5 (1:3)

Domácí bojovali, ale hráčská kvalita byla na straně hostů, kteří vyhráli už první poločas 1:3. Nakonec hosté přidali ještě dvě branky a domácí snížili až v nastavení. Po dvou brankách za Přepeře nastříleli Císař a Trč.

Branky: 27. Vohnout, 92. Láska - 15. Tokan, 19. a 46. Císař, 45. a 74. Trč. Rozhodčí: Přikryl, ŽK: 2:0. Diváků: 60. Sestava Přepeře: Negru - Kvapil, Kupka, Kubáček, Tušer (50. Cimbál) - Trč (80. Víšek), Rohacký (75. Mrkáček), Horák, Pěnička - Tokan, Císař.

Další utkání 11. kola:

Bozkov B  - Stružinec 1:4 (1:1)
Branky: Hykman - Ševců 2, Kohout, Bláha. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 1:2. Diváků: 80.

Bělá - Horní Branná B 5:2 (2:0)
Branky: Čokina 2, Kukučka 2, Simonides - Jón, Fiedler. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 3:2. Diváků: 120.

Studenec - Libštát 4:1 (1:0)
Branky: Hylmar 3, Čivrný - Mečíř. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 2:3. Diváků: 120.

Víchová  - Jilemnice B 3:3 (3:1)
Branky: P. Hartig  ml. 2, Halama - Hartych 2, Baranyk. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Mříčná - Košťálov B 1:3 (0:0)
Branky: V. Malý ml. z penalty - Janata, Stránský, Beran. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 1:2. Diváků: 150.