Po dvou výhrách útočí volejbalisté Turnova opět na čelo tabulky

02.12.2013 17:57:14 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V dalším dvojutkání 2. ligy přivítali turnovští volejbalisté na domácí palubovce aktuálně druhé Chabařovice s cílem vylepšit špatný dojem z posledního kola v Mladé Boleslavi. Po velmi dobrém výkonu se jim povedlo dvakrát zvítězit a vyhoupli se dokonce do čela tabulky!

Poslední třetinu podzimní části soutěže tak načali Turnovští s plným bodovým ziskem, přitom opět nemohli počítat s kompletním kádrem, kdy kromě dlouhodobě absentujících Dolejšího a Koláčného chyběli také Maier a Melich. Do týmu se naopak vrátil po zranění blokař Vacík.

TJ Zikuda Turnov - VK Slovan Chabařovice 3:0 (15, 20, 13)

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční sestavě a byla na nich patrná chuť po vítězství. Domácím se dařilo ve všech herních činnostech a chabařovické hráče jednoznačně převyšovali, což přineslo celkem jasné vítězství, kdy se hostující hráči nedokázali ani v jednom setu dostat přes dvacet bodů. Turnováci podali bojovný a koncentrovaný výkon, za což zaslouží pochvalu celý tým.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Lukavec, Marek (Libero- Vojta). Střídali: Strnad, Vacík, Macháč, Novák. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

TJ Zikuda Turnov - VK Slovan Chabařovice 3:1 (17, -27, 20, 17)

Do druhého utkání nastoupili domácí hráči se změnou na nahrávačském postu a průběh prvního setu nenaznačoval žádnou změnu ve výkonu hostů. Od druhého setu se však hostující hráči zlepšili, k čemuž přispěl především střídající nahrávač a k velmi dobrému výkonu se rozehráli také hostující smečaři. Výsledkem byla dlouhá koncovka, ve které byli šťastnější hosté a bylo vyrovnáno na 1:1. Od třetího setu však domácí volejbalisté opět přidali a bez větších obtíží získali 3. a 4. set a tím i celé utkání v poměru 3:1.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Lukavec, Marek (Libero- Vojta). Střídali: Strnad, Vacík, Macháč, Folprecht. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

V příštím kole zajíždí turnovští volejbalisté 8. prosince na palubovku nováčka ze západočeského Sokolova a čeká je tak nejdelší výjezd sezóny. Následně ukončí první polovinu soutěže o týden později 14. prosince domácím utkáním s Jabloncem nad Nisou, který je aktuálně sousedem nejen geograficky, ale i postavením v tabulce, což slibuje atraktivní podívanou a souboj o čelo tabulky.

Další výsledky 13. a 14. kola: Netolice - Domažlice 3:2 (-21, -35, 24, 18, 8), 3:2 (-21, 25, -25, 18, 14), Modřany - Sokolov 3:1 (14, -22, 20, 23), 3:0 (22, 12, 17), Ervěnice - Jablonec nad Nisou 3:0 (21, 16, 19), 3:1 (24, -22, 24, 12), Liberec - Mladá Boleslav 2:3 (-13, 23, -14, 23, -8), 0:3 (-18, -21, -18).