V závěru turnovské volejbalistky prohrály, ale splnily záchranářský cíl

27.03.2019 15:29:17 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V závěru turnovské volejbalistky prohrály, ale splnily záchranářský cíl

V sobotu 23. března přivítaly turnovské volejbalistky na své palubovce regionálního rivala - družstvo TJ Lokomotiva Liberec. Jednalo se o závěrečná dvě utkání letošního ročníku 2. volejbalové ligy. Domácí hráčky potřebovaly minimálně udržet aktuálně nesestupovou 8. příčku a odolat dotírání o dva body horších Svitav.

„Je paradoxem, že v těchto dvou utkáních a jednotlivých setech jsme jako tým předvedli určitě nejlepší, ale i snad nejhorší volejbal v celém ročníku. Okolnosti nám ale byly nakloněné a dotírající Svitavy naštěstí podlehly Říčanům dvakrát 0:2. Díky tomu zůstáváme na 8. místě a můžeme slavit, protože se podařilo splnit hlavní cíle - při premiérové účasti se zachránit a udržet ligovou soutěž i pro další sezonu. A hlavně dokázat sami sobě i druhým, že ženský volejbalový Turnov na ligu má a že mu liga sluší!," uvedl trenér Turnova Pavel Starý.

TJ Zikuda Turnov - TJ Lokomotiva Liberec 1:3 (18, -22, -10, -12)

Vstup do prvního utkání se Turnovačkám nadmíru povedl a celému týmu se začalo velmi dařit. Na palubovce byly k vidění tvrdé smeče, nepříjemná podání a fantastické zákroky v poli. Dalo by se říct, že Turnov takhle skvělý volejbal snad ještě nikdy nehrál. Při vedení 21:12 domácí hráčky lehce polevily, ale velký náskok nakonec stačil na pohodlné vítězství 25:18.

V druhém setu se hra vyrovnala a oba týmy se přetahovaly o každý bod až do samé koncovky. V té se více zadařilo hostům a Liberec po vítězství 25:22 srovnal na 1:1. Vstup do třetí sady byl z pohledu domácích hráček katastrofický, když se nepodařilo zachytit nástup Liberce a Turnov během chvilky prohrával 1:10. Soupeř se dostal do pohody a Turnov i po prostřídání téměř všech hráček prohrál 10:25. Ve čtvrtém setu se turnovské volejbalistky nedokázaly oklepat z předchozího neúspěchu a v podobném stylu prohrály i poslední set 12:25 a celkově tak ztratily ranní utkání 1:3.

Sestava TJ Turnov: L. Němečková, M. Plocová, P. Vaníčková, M. Maříková, J. Matějková, J. Krupařová, M. Hanzlová (libero), střídaly: M. Kabátová, V. Bubáková, E. Zakouřilová, Z. Svobodová, N. Karlová.

TJ Zikuda Turnov - TJ Lokomotiva Liberec 0:3 (-21, -6, -15)

Ve druhém utkání nastoupily domácí hráčky odhodlané vybojovat nějaký bod. První set byl až do půlky vyrovnaný (7:7, 14:15). V závěru si hostující hráčky vytvořily 2 až 3 bodový náskok, který si udržely až do samého konce a zvítězily i přes bojovnost domácích 25:21. Prohra dostala domácí hráčky pravděpodobně do takového rozpoložení, že se jejich hra sesypala jako domeček z karet a v následujících setech skvěle hrajícímu Liberci podlehly 6:25 a 15:25.

Sestava TJ Turnov: L. Němečková, M. Plocová, P. Vaníčková, M. Maříková, Z. Svobodová, J. Krupařová, E. Zakouřilová a K. Klejchová (libera), střídaly: M. Kabátová, V. Bubáková, N. Karlová J. Matějková a M. Hanzlová.

„Velké díky patří zejména všem hráčkám, které se opět moc zlepšily. V sezoně tým předvedl výkony, co předtím ještě nikdy, ale zároveň i ukázal, že je stále kam se posouvat a co vylepšovat. Díky patří i Honzovi Mlejnkovi, bez jehož skvělé trenérské spolupráce by vše nešlo zvládat. Děkujeme i všem partnerům, kteří nás podporují. V neposlední řadě nesmíme zapomenout i na skvělé fanoušky, kteří nás hnali za důležitými vítězstvími, a už nyní se těšíme na jejich podporu v příštím ročníku!," dodal turnovský trenér.

Konečná tabulka 2. ligy žen - skupina B:

1.  Havlíčkův Brod3624543 96:4086
2.  Říčany3625414 91:3782
3.  Č. Kostelec3623148 86:4875
4.  ČVUT Praha36161019 85:6069
5.  Česká Třebová36154512 74:6358
6.  Liberec3687615 62:8144
7.  Žďár n. S.3667320 57:8835
8.  Turnov3664719 50:9133
9.  Svitavy3662919 47:9231
10.  Junior3652623 47:9525

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské volejbalistky v Červeném Kostelci bez bodu
Cenná vítězství turnovských volejbalistek nad Juniorem Brno
Turnovské volejbalistky v České Třebové bez bodů
Turnovské ženy vezou cenný bod z palubovky lídra ligy volejbalistek
Proti favoritovi volejbalistky Turnova bez bodů
Získané a ztracené body turnovských volejbalistek
Volejbalistky Turnova proti ČVUT Praha skvěle začaly a špatně skončily
Turnovské volejbalistky remizovaly v Liberci
Neproměněný mečbol turnovských volejbalistek
Turnovské volejbalistky bojovaly, ale body neurvaly
Skvělá vítězství turnovských volejbalistek nad Českou Třebovou
Turnovské volejbalistky nestačily na ambiciózní Spirit Říčany
Nepodařené odvety turnovských volejbalistek ve 2. lize
Dvě těsné prohry turnovských volejbalistek se Žďárem nad Sázavou
Turnovské volejbalistky získaly s ČVUT Praha třetí ligové vítězství
Úspěšný vstup žen TJ Turnov do druhé volejbalové ligy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská
V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT