Akce Kulturního centra Golf Semily v září

16.09.2022 20:29:39 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v září

Kulturní centrum Golf v Semilech v září pořádá opět nové akce. Zaujmout vás mohou například koncert 80 let operace Anthropoid orchestru Ježkovy oči, představení Tchýně na zabití, travesti cabaret nebo Jazz ve městě.

KULTURNÍ PODZIM

Na hudební scéně se během podzimu představí YO YO Band, Dan Bárta, Tygroo, Ondřej Ruml s projektem Jdeme na Ježka, Martin Kratochvíl Jazz Q a vánoční koncert v podání Václava Neckáře a další. Od 13. do 15. října proběhne divadelní přehlídka Semilský paroháč a 11.- 12. listopadu hlavní program festivalu Jazz pod Kozákovem.

Letos není abonentní předplatné, ale pro milovníky divadla je připravena „komedie za všechny prachy" Milion. Jednoaktovkovou komedii pro dva bravurní herce Hynka Čermáka a Vladimíra Polívku uvedeme 30. 11. a předplatitelé budou mít možnost rezervovat si svá abonentní místa.

KURZ JÓGY

Kurzy jógy v KC Golf Semily paní Věra Váňová (pondělní lekce od 16.30 trvá 60 minut) ostatní lekce v pondělí od 18 hodin a ve čtvrtek od 16.30 a 18.00 jsou v délce 90 minut) Cvičí se od září 2022 do května 2023. Kurzovné činí za 60minutovou lekci 40 Kč a za 90minutovou lekci 50 Kč (vedle zvýhodněného kurzovného lze hradit i jednotlivé vstupné 60 Kč a 70 Kč). Do kurzů zbývá posledních pár míst, info kancelář KC.

JAZYKOVÉ KURZY

Podle zájmu bude ve školním roce 2022/ 2023 otevřen kurz španělštiny pro začátečníky. Výuka bude probíhat jednou týdně dvě vyučovací hodiny, tedy 1,5 hodiny. Otevření kurzu a cena kurzovného je závislá na počtu přihlášených účastníků.

KC Golf Semily uvede v září 2022:

Připomenout Tomáše Hyku přijedou i Trapeři s Robertem Křesťanem

neděle 4. září

MEMORIÁL TOMÁŠE HYKY
Již popáté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na jeho počest na country odpoledne s kvalitní hudbou. Zahraje country skupina Kapelníci ze Železného Brodu a folková skupina Marola z Prahy. Hvězdou hudebního odpoledne bude legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let TRAPEŘI S ROBERTEM KŘESŤANEM - první kapela Roberta Křesťana, která letos slaví 50. let od svého vzniku! Přijďte si poslechnout písničky, jako jsou třeba Pojďme se napít, Královna cest, Balada o cínovejch vlnách, Dostal jsem facku od silnice, Jesse Younger nebo Pět prázdnejch sluncí.
Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem. V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.
Park Ostrov od 14.00. Vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

neděle 11. září

ZAHÁJENÍ KURZU TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ
Kurz vedou tradičně manželé Mertlíkovi z Jičína, hudební doprovod zajišťuje skupina Allegro. Vstup pro všechny účastníky i návštěvníky kurzu je pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 15.00 hod.
Rozpis dalších lekcí v září:
čtvrtek 15. září 2. lekce od 19.00.
neděle 18. září 3. lekce od 15.00.
čtvrtek 22. září 4. lekce od 19.00.
sobota 24. září 1. PRODLOUŽENÁ od 19.00.

Koncert v Semilech připomene skladatele Jaroslava Ježka pátek 16. září

ORCHESTR JEŽKOVY STOPY W+V+J=HLAS Z AMERIKY/ 80 LET OPERACE ANTHROPOID
Výjimečný koncert v podání Orchestru Ježkovy stopy - swingové kapely, která se specializuje na českou swingovou hudbu 30. - 40. let 20. stol. Nyní nabízí exkluzivní program vytvořený speciálně pro letošní 80. výročí Operace Anthropoid a 80 let od úmrtí Jaroslava Ježka. Součástí koncertu bude průvodní slovo historika Radka Žitného a malá výstava. V programu zazní autentická dobová hudba včetně několika známých melodií Voskovce, Wericha a Ježka v tzv. zámořské verzi, tedy s protiválečnými texty, které dnes takřka nikdo nezná. Za války se však linuly do okupované Evropy ze stanice BBC.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 280 Kč. Samostatná pozvánka

Originální koncert Purgatio zahájí v Semilech 66. sezonu KPH pondělí 19. září

PURGATIO - KCHUN
Martin Prokeš - tenor, Marek Šulc - baryton, Vladimír Javorský - mluvené slovo
Projekt „Purgatio" je naprosto ojedinělé a v České republice dosud ve své originalitě neprezentované audiovizuální dílo, spojující gregoriánský chorál, renesanční polyfonii, mluvené slovo a kresbu světlem v jeden celek. Zahajovací koncert 66. sezóny KPH. Upozorňujeme na možnost zakoupit si abonentku za velmi zvýhodněnou cenu na všechny koncerty. Informace o abonentní legitimaci v kanceláři KC Golf.
V kostele svatého Petra a Pavla v Semilech od 20.30. Vstupné: 200 Kč / studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 140 Kč. Podrobná pozvánka

Komedie Tchýně na zabití pobaví diváky v Semilech úterý 20. září

 

TCHÝNĚ NA ZABITÍ
Představení Jakuba Zindulky v podání Divadelního souboru Tyl Slaná. Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života svým mladým. Čistokrevná „řachanda" okořeněná duchařinou popisuje vztah mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a hlavně mezi tchýněmi samotnými.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč (vstupenky bez místenek, prodej na místě před divadlem). Samostatná pozvánka

sobota 24. září

1. PRODLOUŽENÁ - KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ
První prodloužená v rámci kurzu tance a společenského chování. Hudební doprovod zajišťuje hudební skupina Allegro Jičín. Vstup pro všechny účastníky i návštěvníky kurzu je pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 19.00.  Vstupné: 130 Kč a na gardenku a legitimaci.

úterý 27. září

CABARET ŠULIN RŮŽ - TRAVESTI SKUPINA TECHTLE MECHTLE A KOČKY
Na své si přijdou nejen milovníci tance, ale také dobré zábavy a legrace. Těšit se na Vás budou oblíbené tváře - Dolores, Cathrin, Gina, Saša a Naira. Přijďte se přesvědčit, jak snadno se z pánů Lukáše, Martina, Jirky, Nikolase a Alexandra stanou známé zpěvačky, které při svých vystoupeních parodují. Pořad je parodií na známý Cabaret Moulin Rouge v Paříži a zaujme Vás nejen velkou jevištní scénou a tancem, ale také více jak 70-ti výpravnými kostýmy a vtipnými scénkami. Pořadatel: www.techtlemechtlerevue.cz
KC Golf Semily - stolová úprava s možností občerstvení. Vstupné 350 Kč předprodej/ 380 Kč v den akce.

čtvrtek 29. září

JAZZ VE MĚSTĚ
Jazzový festival tradičně zahájí Jazz ve městě. Jazzband "The Grooves" hraje převážně chicagský dixieland, ale příležitostně i jiné styly. Tahle vrchlabská parta vás jazzově naladí a pobaví.
Město Semily od 16.00.

Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty sobota 1. října

FABRIKA MUSICA
Skvělý koncert velkého semilského jazzového festivalu JAZZ POD KOZÁKOVEM proběhne v industriálním prostoru FABRIKY 1861. Zvukově vymazlená elektronika doplněná o živé nástroje, jako klávesy, klarinet, zpěv, didjeridu, či bluesovou harmoniku - to je jednočlenný-sebesmyčkovací-orchestr Tomáše Reindla Omnion. Hlavní hvězdou bude populární zpěvák a autor Dan Bárta, který vystoupí s úžasně sehraným Robert Balzar Triem. Tato hudební formace byla mnohokrát oceněna výročními hudebními cenami Anděl jak v žánrových, tak v hlavních kategoriích. Večer roztančí kapela Tygroo, která vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba.
Přijďte si užít příjemný večer v netradičním koncertním prostředí. V objektu FABRIKA 1861 Semily od 19.00. Podrobná pozvánka

Bubenická show v Semilech přivítá jako hosta kapelu Yo Yo Band

pátek 7. října

BUBENICKÁ SHOW MR. POPELINA & YO YO BAND
Klubová scéna odstartuje velkolepou show a to nejen tou bubenickou. Programu tohoto rytmy i tancem nabitého večera se ujme Robert Tomáš alias Mr.Popelino. Hvězdným hostem bude stálice naši hudební scény, kapela Yo Yo Band s hity, jako Karviná, Jedem do Afriky, Rybitví či Kladno... Dalšími vystupujícími bude legendární bubeník František Hönig, Joe Satriani Tribute, Lédl Jazz Q.
V sále KC Golf Semily od 19.30. Vstupné: 280 Kč/ děti do 15 let 140 Kč. Podrobná pozvánka

Samostatné pozvánky a související články:  

Bubenická show v Semilech přivítá jako hosta kapelu Yo Yo Band

Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty

Komedie Tchýně na zabití pobaví diváky v Semilech

Originální koncert Purgatio zahájí v Semilech 66. sezonu KPH

V Semilech slaví 100 let od návštěvy TGM

Koncert v Semilech připomene skladatele Jaroslava Ježka

Připomenout Tomáše Hyku přijedou i Trapeři s Robertem Křesťanem

Umění i hudba přináší skvělý zážitek na půdě FABRIKY 1861

Další tipy na akce v regionu:

Turnovská kultura v září

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
V noci z pátku na pondělí aneb Obrazy Pavly Soukupové
Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
26.01.: Jablonecká hala 2023 byla světová

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT