Běh pro Paměť národa se koná i v Liberci

19.05.2023 00:07:13 | Autor: Jana Trojanová | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Běh pro Paměť národa se koná i v Liberci

Již tuto neděli 21. května poběžíme v Liberci za všechny, kteří se nevzdali, a to v rámci tradičního Běhu pro Paměť národa. Ten pořádá nezisková organizace Post Bellum již poosmé a letos se běží na 11 místech po celé České republice.

Běžci symbolicky věnují svůj sportovní výkon tomu, kdo je inspiruje k vytrvalosti nebo jehož příběh chtějí připomenout. Nejčastěji běží za své dědy, babičky, Miladu Horákovou, Václava Havla nebo za politické vězně, letce RAF či hodnoty, jako jsou svoboda a demokracie. A za koho poběžíte vy? Přidejte se k nám a podpořte tak další natáčení regionálních příběhů Paměti národa, které nás i další generace budou inspirovat k vytrvalosti, dobré kondici i překonávání sebe sama!

V Liberci se společně na startu potkáme ve sportovním areálu Vesec v rámci akce „S rodinou do Vesce společně s ČT Author Cupem." A běžet může opravdu kdokoli! Stačí se přihlásit. A to lze dvěma způsoby, před akcí on-line (do 18. května) na https://www.behpropametnaroda.cz/liberec/ nebo v den běhu na místě u stanoviště Paměti národa Severní Čechy. Zvolit můžete běžeckou trasu v délce 5 km nebo se proběhnout či projít na trase 1 km. Připraven bude i dětský běh na 100 m. Symbolicky můžete svůj běh věnovat tomu, jehož příběh vás inspiruje a napsat si jeho jméno na startovní číslo. Výtěžek ze startovného poputuje na další natáčení pamětníků, vzdělávací programy nebo podporu seniorům, kterou poskytuje Centrum pomoci Paměti národa.

Patronkou běhu na 5 km je pro letošní rok herečka divadla F. X. Šaldy - Eliška Jansová. Vidět ji můžete v mnoha zajímavých rolích např. v Komedii o narození páně, jako Mariannu v Tartuffovi, v SIALských trojčatech nebo ve hře Burian. Eliška hraje také v českých filmech a seriálech, znát ji můžete např. z pohádky Svatojánský věneček. Věnuje se tanci, vede herecké i taneční workshopy, a často také vytváří choreografie jak pro divadlo, tak pro film. Na osobní setkání s Eliškou se můžeme těšit při odpoledním startu našeho běhu v 16 hodin!

Běh na 100 m pro malé a ještě menší odstartuje v 15 hodin miláček dětského publika a největší český youtuber Steve Watts.

„Na běhu pro Paměť národa si chceme připomenout ty, kterých si vážíme," říká Michaela Pavlátová, ředitelka Paměti národa Severní Čechy. „Osm výrazných příběhů 20. století představíme letošním návštěvníkům akce na panelové výstavě přímo ve sportovním areálu, určitě se máme pod nedělní slunečnou oblohou všichni nač těšit," dodává.

Kromě jedenácti pevných míst se mohou lidé vydat na trať v průběhu května také v rámci „Běhu kdekoli!" K Běhu pro PN se tak letos symbolicky připojí například běžci v New Orleans, Santa Barbaře nebo indickém Dillí.

Za finanční podporu Běhu pro Paměť národa v Liberci děkujeme SM Liberec a Libereckému kraji, dále nás v regionu podpořili: Kalendář Liberecka, T. J. Sokol Jablonec nad Nisou, Dopravní podnik měst Liberec a Jablonec nad Nisou, Mocca, OC Forum Liberec, WattsEnglish, Ofset Valeš, restaurace HAC a zmrzlinářství Leda.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Parlament mládeže města Turnova zve na novou výstavu
Výstava Příběhy z Ukrajiny je v Liberci prodloužena do 3. března
Rok konfliktu na Ukrajině v Liberci připomenou unikátní výstavou
Vzpomínky pamětníků nejen z Liberce ožijí díky Paměti národa
Prachy došly! Zachrání nás vláda odborníků!
Putovní výstava Paměť národa Severní Čechy zavítá do Turnova
Liberecký kraj a Post Bellum podepsaly memorandum o spolupráci
Žákovské týmy představily životy čtyř pamětníků, tentokrát online
I v Jablonci odstartoval Běh pro Paměť národa
Pro paměť národa vznikl dokument Nezapomeňme v Semilech
Třicet měst, včetně Semil, slaví 30 let svobody s Pamětí národa
Příběhy místních pamětníků se stanou součástí Majálesu v Turnově
FOTO: Semilští studenti počtvrté prezentovali příběhy pamětníků
FOTO: Semilští studenti představili v kině další příběhy pamětníků
Studenti představili v semilském kině životní příběhy šesti pamětníků
Osudy politického vězně, kulaka i chartisty očima žáků semilských škol
Děti ze semilských škol objevily zajímavé příběhy z historie svého města
Semilští žáci se zapojí do projektu Příběhy našich sousedů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Nejčtenější články

02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT