Devátý turnaj O Pelechovský pohár vítězný pro Reas Česká Lípa

10.07.2023 21:20:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod

Devátý turnaj O Pelechovský pohár vítězný pro Reas Česká Lípa

V Železném Brodě se v sobotu 24. června konal devátý ročník turnaje O Pelechovský pohár, který pořádal amatérský klub nadšenců do malého fotbalu Proseč C. F. Pořádající tým a zároveň obhájce titulu se dostal opět do finále, kde ale nestačil na Reas Česká Lípa.

Letos přijelo jen pět družstev, ale přesto se pořadatelé rozhodli, že turnaj udělají. „K občestvení jsme připravili pivo, domácí gulášek a výborné místní klobásky. Byla vytvořena jen jedna skupina, kde hrál každý s každým. Vzhledem k počtu týmů zápasy velice rychle ubíhaly, a všichni hráči tak byli udržováni v neustálé provozní teplotě. Většinou měli pouze 1-2 zápasy na odpočinek. Z pětičlenné skupiny postupovaly čtyři týmy do následného semifinále," sdělil za pořadatele Zdeněk Hloušek.

Celkem se do hry zapojilo 39 hráčů. Zápasy trvaly 15 minut a hrálo se systémem 4+1. Dohromady ve 14 zápasech padlo 67 branek, což je v průměru 4,78 branky na zápas. Tudíž o zajímavé gólové stuace nebyla nouze. Po odehrání skupiny uspořádali ještě soutěž v penaltách, do kterých se mohl přihlásit každý. Hrálo se jednoduchým systém. Dáš branku - postupuješ. Nedáš branku - končíš. Po mnoha odkopaných penaltách nakonec vyhrál Václav Sedláček z Reas Česká Lípa.

Hráči domácí Proseče (obhájci titulu) skončili ve skupině druzí jen o jednu vstřelenou branku za týmem Reas Česká Lípa. Bodů si oba týmy připsaly 10. „Ve skupině se nám dařilo, nejtěžší zápas byl s Českou Lípou, která vedla již 2:0, nicméně jsme zápas v posledních vteřinách dokázali vyrovnat na konečných 2:2. V semifinále nás čekal tým FC Slovanka, který jsme ve skupině jednoznačně porazili 5:0, avšak v semifinále jsme velice rychle prohrávali. Hráči Proseče ale zůstali klidní a počkali si na svoje šance a nakonec zápas otočili na konečných 5:2. Česká Lípa si obdobně poradila s Wajdy týmem, a tak nás opět čekal vzájemný souboj s nejtěžším soupeřem na turnaji," prozradil za Proseč C. F. zdeněk Hloušek.

Finále bylo velmi opatrné, ani jeden tým se nikam nehnal, spíše vyčkával a následně dobýval soupeřovu obranu po zisku míče. Prosečáci měli ve finále přesto víc šancí a větší držení míče. Bohužel ale zklamali v koncovce a nedokázali žádnou šanci využít.

Turnaj O Pelechovský pohár 2023„Kdybychom bývali hráli ještě pár minut, tak bychom branku dokázali dát. S postupem času jsme šancí měli víc a víc. Nakonec se muselo jít do penaltového rozstřelu, kde Proseč dala pouze dvě penalty, naproti tomu Lípa vstřelila všechny tři, a stala se tak mistrem Pelechova 2023," dodal Hloušek.

Nejlepší střelec turnaje byl Václav Sedláček z České Lípy s 9 brankami a nejlepší brankář byl Václav Uličný z České Lípy, který obdržel jen 4 branky. Oba dostali sklenice s vypískovaným obrázkem hráče a brankáře.

Konečné pořadí:
1. Reas Česká Lípa
2. Proseč C. F.
3. FC Slovanka
4. Wajdy tým
5. Purťa Team

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Sedmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vítězný pro tým Da Giorgio
Šestý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrála pořádající Proseč
Pátý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Bandasky z Brodu
Turnaj Hospoda Cup 2019 vyhrál tým z Nové Paky SC Bowling
V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod
Hospoda cup v Železném Brodě vyhrál tým Proseč C. F.
Třetí ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod
Druhý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál Oxxo Team
První ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
Kraje se zavázaly ke spolupráci při podpoře geoparků
V Lomnici představí opravené SVČ Sluníčko

Nejčtenější články

28.09.: Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT