Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč

30.11.2021 18:49:29 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč

V turnovské hale TJ proběhl v sobotu 27. listopadu projekt charitativního florbalového dvojutkání, v rámci něhož odehrála svoje utkání družstva mužů a žen. V rámci sbírky se ve prospěch Centra pro rodinu Náruč vybralo krásných 6630 korun.

Charitativní utkání mělo úspěch. Muži konečně vyhráli, byť pouze v prodloužení. Junioři si i v malém počtu dokázali připsat dvě výhry. Starším žákům se znovu příliš nedařilo na turnaji v Lovosicích. Ženy po solidním výkonu podlehly Vinohradům. Mladší žákyně si užily turnaj v Kadani.

Národní liga mužů

TJ Turnov - SK Bivoj Litvínov 8:7 p. (3:2, 3:2, 1:3, 1:0)

Muži se doma představili proti poslednímu Litvínovu. Do zápasu tedy nastupovali jako favoriti a po celou dobu bylo vidět, že mají navrch. Tradičně je ovšem srážely zbytečné chyby, naivity a špatná herní rozhodnutí.

Po první třetině vedli domácí o jeden a po druhé o dvě branky, takže všechno vypadalo nadějně a směřovali k vítězství. Během třetí třetiny odskočili do tříbrankového vedení a směřovali k výhře. Bohužel se ale ani v tomto zápase nevyhnuli tradičnímu black-outu a během 35 sekund soupeř vyrovnal.

Po několika dalších šancích se šlo do prodloužení, ve kterém se Turnovákům podařilo zápas přece jenom rozhodnout ve svůj prospěch, když druhý bod vystřelil Matěcha. Výrazným pozitivem je určitě to, že svoje první góly v Národní lize zaznamenali Štěpán Pohl a junior Ondřej Šmída. Zároveň se samozřejmě chce turnovský tým od tohoto výsledku odrazit a začít sbírat body v každém zápase - pokud chc do play-off, tak nám ani nic jiného nezbývá.

K dalšímu zápasu vyrazí turnovští muži do pražských Kunratic, kde je v neděli 5. 12. od 18 hodin čeká souboj s Traverzou Mukařov.

Branky a asistence: 13. Janoušek J., 15. Šmída O. (Hlavnička), 18. Hejduk E. (Švitorka), 25. Nezdara (Mellan), 32. Janoušek J. (Matěcha), 37. Dědek (Matěcha), 50. Pohl (Janoušek J.), 32. Matěcha Š. (Janoušek J.). Sestava Turnova: Jirman (Král) - Dědek, Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Pohl - Mellan, Šmída J., Hejduk E., Švitorka, Maršík - Šmída O., Hlavnička, Nezdara.

2. liga juniorů

FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 6:9
FBC Liberec B - TJ Turnov 9:10

Ve velice malé počtu 7+1 absolvovali junioři další dva zápasy v Liberci, přičemž někteří hráči prakticky neslezli ze hřiště. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za to, že oba dva zápasy zvládli odmakat a odběhat, přestože oba soupeři měli k dispozici podstatně více hráčů a co více, v obou zápasech jsme byli lepší a zasloužili jsme si dvě výhry. Bylo to náročné, ale domů jsme si přivezli šest bodů.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 6:6
TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP Yellow 0:2
TJ Turnov - TJ Lokomotiva Louny-Magenta 4:6

Starší žáci v neděli sehráli další tři zápasy na turnaji v Lovosicích. Po rozpačité remíze s Českou Lípou (6:6) bohužel nenašli recept na tým z Lovosic (prohra 0:2). Ani závěrečný zápas s hráči Loun, ve kterém ještě na začátku druhé poloviny vedli 4:1 nakonec neuhájili a do šatny odcházeli s prohrou 4:6.

1. liga žen

TJ Turnov - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:12 (2:3, 2:4, 2:5)

Ženy po poměrně sympatickém výkonu podlehly Vinohradům.

Branky a asistence: 12. Kyselová, 18. Kyselová (Fišerová), 24. Veselá Š. (Vacíková), 39. Vlková (Koubková), 48. Štěpánková E. (Veselá L.), 60. Kyselová (Veselá L.). Sestava Turnova: Hassová (Brabcová) - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Veselá L.

Liga mladších žákyň

TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 9:4
FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 5:10
Florbal Chomutov - TJ Turnov 7:1

V neděli 28. listopadu pro změnu v brzkých ranních hodinách vyrazily žákyně k další porci zápasů do daleké Kadaně. Po náročné cestě odehrály první zápas proti týmu Podbořan, který měl v týmu spoustu mladších hráček-elévek. Přesto zápas nebyl tak jednoznačný. Nakonec se projevila zkušenost některých turnovských hráček a holky zápas zvládly. Druhý zápas odehrály děvčata proti domácímu týmu, vyrovnaný souboj probíhal jak na hřišti, tak v hledišti. Mohutné povzbuzování rodičů, kteří vytvořili skvělou atmosféru, nakonec přineslo vítězství turnovským holkám. Hned na to hrály zápas s týmem z nedalekého Chomutova. Po dobrém vstupu do zápasu se jim přestalo dařit, jak střelecky, tak nesoustředěností a nedisciplinovaností v obraně nás soupeř jednoznačně přehrával. Ale i tento zápas byl dobrou školou, kde mohly mladé hráčky posbírat spoustu zkušeností. Pokud to situace dovolí, poslední zápas v tomto roce odehrají 11. prosince 2021 v Turnově. Tímto vás všechny zveme, přijďte podpořit naše florbalové naděje!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend
Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT