FOTO: Druhý říjnový víkend jezdci závodili v Bozkově

14.10.2015 21:21:52 | Autor: KTM ECC 2015, Luboš Kučera | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: Druhý říjnový víkend jezdci závodili v Bozkově

Pro členy Motosportu Bozkov, byl začátek října opravdu náročný. Vše začalo v sobotu 3. října, kdy pořádali na svojí motokrosové trati tradiční závody traktorů. Po ukončení této akce ihned začali s přípravou závodů seriálu KTM ECC 2015, které se konaly v sobotu  10. a v neděli 11. října. Depo a zázemí pro jezdce pořadatelé umístili do prostoru hasičského hřiště. Samotný závod potom jezdci absolvovali na pozměněné místní trati, do které se podařilo přidat nové zajímavé lokality.

Jak se stalo již tradicí seriálových klání, vše zahájil sobotní závod pro nejmenší jezdce, který odstartoval soutěžní víkend a nastoupilo do něj 17 jezdců ve dvou třídách. V kategorii do 50 ccm zvítězil David Šťastný, druhý dojel Jiří Halama a třetí Přemysl Plucha. V silnější třídě do 65 ccm vyhrál Matěj Skořepa, před Martinem Balatkou a Milošem Klimešem.

Jako první vyrazili na trať jezdci  kategorií hobby E1, E2, E3, kterých se na start celkem seřadilo 123 a odstartovali v 11 hodin. Za slunečného počasí  si pro vítězství v nejslabší třídě E1 dojel Martin Makovec, druhý v cíli byl Luboš Ducháček a třetí Josef Koza. Stupně vítězů, tak patřily jezdcům Motosportu Lhotka. E2 ovládl Lukáš Kučera, před Janem Kobosem a Adamem Erlebachem. Nejsilnější E3 se stali kořistí Františka Medka, který porazil týmového kolegu z Vysokého Ondru Josífka a Semilského Václava Studničku. 

KTM ECC Bozkov 2015<br />Autor: David Bouchal Ve 14 hodin se na startovní rošt postavili jezdci LIC A, LIC B, VET a do85ccm. Celkem 66 jezdců tak doplnilo celkový počet na 206 startujících. V LIC A zvítězil domácí Jirka Hádek, druhý dojel Kryštof Kouble a třetí Stanislav Čtvrtka. V LIC B potvrdil pozici lídra vítězstvím Jilemnický Miroslav Škaloud před Martinem Malátem a Ondřejem Havrdou. VET zdolal Jan Unger, před Radimem Drlíkem a Miroslavem Hančem. Ve třídě do 85ccm zvítězil Vladimír Duchoslav.

V neděli se jezdci probudili do mrazivého rána. Trať byla, ale po sobotních kláních suchá, prašná a start v 10 hodin se neodkládal. V neděli se postavilo na start 88 jezdců startujících po vlnách. V jednotlivých třídách zvítězili LIC A Jiří Hádek, LIC B Ondřej Havrda, VET Radim Drlík, do 85ccm Vladimír Duchoslav, E1 Josef Koza, E2 Jan Kobos a E3 Ondřej Josífek.

Pořadatelům z Motosportu Bozkov se podařilo připravit kvalitní závodní klání, kde si každý našel to svoje. Vše ještě podpořil největší partner seriálu pan Aleš Vondrák a jeho firma UNIVOK, když v prostoru stupňů vítězů vystavil motocykly KTM modelové řady 2016.

Sedmý ročník pomalu spěje do finále. Zbývá odjet závěrečné klání v Benešově u Semil v termínu 24. a 25. října pod křídly Enduroklubu Semily a vše zakončit slavnostním vyhlášením 7. 11. v kulturním domě v Jilemnici. Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách http://www.endurocc.cz/.

FOTO: Traktory opět lákaly do Bozkova. Přijelo víc než tři tisíce diváků

Související články:

Obrazem: Šampionát v endurosprintu hostila Mříčná

FOTO: Seriál KTM ECC 2015 pokračoval ve Vysokém nad Jizerou

FOTO: Jan Balaš na jubilejním Cross country Loukov vyhrál oba závody

FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT