14.10.2015 21:21:52 | Autor: KTM ECC 2015, Luboš Kučera | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Pro členy Motosportu Bozkov, byl začátek října opravdu náročný. Vše začalo v sobotu 3. října, kdy pořádali na svojí motokrosové trati tradiční závody traktorů. Po ukončení této akce ihned začali s přípravou závodů seriálu KTM ECC 2015, které se konaly v sobotu  10. a v neděli 11. října. Depo a zázemí pro jezdce pořadatelé umístili do prostoru hasičského hřiště. Samotný závod potom jezdci absolvovali na pozměněné místní trati, do které se podařilo přidat nové zajímavé lokality.

Jak se stalo již tradicí seriálových klání, vše zahájil sobotní závod pro nejmenší jezdce, který odstartoval soutěžní víkend a nastoupilo do něj 17 jezdců ve dvou třídách. V kategorii do 50 ccm zvítězil David Šťastný, druhý dojel Jiří Halama a třetí Přemysl Plucha. V silnější třídě do 65 ccm vyhrál Matěj Skořepa, před Martinem Balatkou a Milošem Klimešem.

Jako první vyrazili na trať jezdci  kategorií hobby E1, E2, E3, kterých se na start celkem seřadilo 123 a odstartovali v 11 hodin. Za slunečného počasí  si pro vítězství v nejslabší třídě E1 dojel Martin Makovec, druhý v cíli byl Luboš Ducháček a třetí Josef Koza. Stupně vítězů, tak patřily jezdcům Motosportu Lhotka. E2 ovládl Lukáš Kučera, před Janem Kobosem a Adamem Erlebachem. Nejsilnější E3 se stali kořistí Františka Medka, který porazil týmového kolegu z Vysokého Ondru Josífka a Semilského Václava Studničku.

KTM ECC Bozkov 2015<br />Autor: David Bouchal Ve 14 hodin se na startovní rošt postavili jezdci LIC A, LIC B, VET a do85ccm. Celkem 66 jezdců tak doplnilo celkový počet na 206 startujících. V LIC A zvítězil domácí Jirka Hádek, druhý dojel Kryštof Kouble a třetí Stanislav Čtvrtka. V LIC B potvrdil pozici lídra vítězstvím Jilemnický Miroslav Škaloud před Martinem Malátem a Ondřejem Havrdou. VET zdolal Jan Unger, před Radimem Drlíkem a Miroslavem Hančem. Ve třídě do 85ccm zvítězil Vladimír Duchoslav.

V neděli se jezdci probudili do mrazivého rána. Trať byla, ale po sobotních kláních suchá, prašná a start v 10 hodin se neodkládal. V neděli se postavilo na start 88 jezdců startujících po vlnách. V jednotlivých třídách zvítězili LIC A Jiří Hádek, LIC B Ondřej Havrda, VET Radim Drlík, do 85ccm Vladimír Duchoslav, E1 Josef Koza, E2 Jan Kobos a E3 Ondřej Josífek.

Pořadatelům z Motosportu Bozkov se podařilo připravit kvalitní závodní klání, kde si každý našel to svoje. Vše ještě podpořil největší partner seriálu pan Aleš Vondrák a jeho firma UNIVOK, když v prostoru stupňů vítězů vystavil motocykly KTM modelové řady 2016.

Sedmý ročník pomalu spěje do finále. Zbývá odjet závěrečné klání v Benešově u Semil v termínu 24. a 25. října pod křídly Enduroklubu Semily a vše zakončit slavnostním vyhlášením 7. 11. v kulturním domě v Jilemnici. Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách http://www.endurocc.cz/.