13.04.2016 21:49:01 | Autor: KTM ECC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Uplynulý víkend byl zahajovací pro další ročník oblíbeného motocyklového seriálu KTM ECC. Pořádání prvních závodů se zhostili členové Autoklubu Krakonoš Jilemnice a jejich dočasným domovem se staly Kunčice nad Labem.

V sobotu byla sice trochu zima a odpoledne se přidal slabý déšť, ale v neděli po celonočním dešti byli pořadatelé po krátké poradě nuceni závody zrušit. „Největší neznámou na začátku každého nového ročníku je jezdecká účast, která rozhodne, zda si seriál udrží svoji oblíbenost. Na startovní rošt prvního závodního dne se postavilo celkem 223 jezdců, kteří tím potvrdili věrnost pořadatelům. Počasí, které je dalším důležitým článkem, se tentokrát k pořadatelům částečně obrátilo zády," uvedl za organizátory KTM ECC Luboš Kučera.

Jak se stalo již tradicí, první přišli na řadu děti a jejich sobotní závod celé klání zahájil. Ve slabší kubatuře do 50ccm zvítězil Přemysl Plůcha, před Ondrou Baudyšem a Karlem Brosingrem. Ve třídě do 65ccm obsadil první místo Martin Balatka, druhý byl Jiří Halama a třetí Přemysl Plůcha, který startoval v obou kategoriích. Po dojezdu dětí najeli na start jezdci kategorií hobby. Ihned po startu bylo jasné, že noční deštík závody neovlivní a první závod se pojede v ideálních podmínkách. V cíli byli nejlepší v kategorii E1 Zdeněk Šimůnek, v E2 Tomáš Korbelář a E3 Jan Havlík. Odpolední závod patřil licenčním jezdcům, veteránům a kubatuře do 85ccm. V průběhu rozjížďky začal zesilovat déšť a jezdci dojížděli pokryti červeným blátem. LIC A ovládl Jiří Hádek, LIC B Radim Pajer, VET LIC Jan Unger, novou třídu VET HOBBY Jan Soukup a 85ccm Jan Kupka.

ECC KTM Kunčice nad Labem 2016<br />Autor: Zdeněk Horák Nedělní ráno sice už nebylo uplakané, ale po celonočním dešti, bylo všude spousta bahna a především s ohledem na stav propůjčených pozemků jury rozhodla závod zrušit. „Jestli se podaří  Jilemnickým uspořádat náhradní závod v jiné lokalitě ukážou až další jednání. Samozřejmostí bylo perfektní občerstvení a závod byl více než důstojným startem do nové sezony. Nezbývá než poděkovat pořadatelům z Autoklubu Krakonoš Jilemnice, jezdcům za účast a zase někdy v Kunčicích nashledanou," dodal na závěr Luboš Kučera.

Podrobné výsledky všech kategorií pod článkem ke stažení. Další podrobnosti k závodu najdete na http://www.endurocc.cz