31.10.2015 21:52:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

Závěrečné klání letošního seriálu KTM ECC se jelo v Benešově u Semil 24. a 25. října pod křídly Enduroklubu Semily. Sobotní závod absolvovalo celkem 178 a nedělní 89 jezdců.

Tradičně byla součástí závodu i kategorie dětí, do 50 ccm zvítězil Jiří Halama z Enduro klubu Semily a v silnější třídě do 65 ccm vyhrál Martin Balatka z Enduro klubu Martinice. V Licencích A získal v sobotu plný počet 25 bodů za vítězství bozkovský Jiří Hádek před Miloslavem Škutou a Lukášem Kučerou. V Licencích B dosáhl nejrychlejšího času Martin Malát z Sherco CZ před Miroslavem Škaloudem a Ondřejem Havrdou. Nejlepším veteránem byl Radim Drlík z RD Racing před klubovým kolegou René Krompolcem a třetím Milanem Kurfiřtem. V E1 bral vítězný vavřín Martin Makovec z Motosportu Lhotka, druhý byl oddílový partner Josef Koza a třetí další ze Lhotky Luboš Ducháček. V E2 vyhrál Lukáš Kučera před Janem Kobosem a Petrem Turkem. V E3 projel trať nejrychleji vysocký Ondřej Josífek, druhý byl Jiří Kužel a třetí Václav Studnička. Ve třídě do 85ccm zvítězil Matěj Škuta z Moto Palič.

KTM ECC 2015 Benešov u Semil<br />Autor: Olda Johan V nedělních závodech bylo pořadí hodně podobné, ale často s jinými vítězi. Licence A tak vyhrál Miloslav Škuta, Licence B Miroslav Škaloud, veterány Miroslav Hanč, v E1 obhájil Martin Makovec, v E2 byl první Jan Kobos, v E3 zopakoval vítězství Ondřej Josífek a do 85ccm byl opět nejlepší Matěj Škuta.

Jezdecky nejpočetnější byl letos první závod 18. dubna v Kunčicích, který si zajelo 235 jezdců, hned za ním byl s 229 jezdci závod ve Vysokém 19. září, další závody byly ještě 9. - 10. května v Chuchelně a 10. - 11. října Bozkově. Nyní už zbývá pouze celý seriál zakončit slavnostním vyhlášením 7. listopadu v kulturním domě v Jilemnici.

Konečné pořadí seriálu KTM ECC 2015:

Licence A: 1. Čtvrtka (RD Racing) 166, 2. L. Kučera (AK Krakonoš Jilemnice) 162, 3. J. Hádek (Motosport Bozkov) 143.
Licence B:
1. Škaloud (AK Krakonoš Jilemnice) 206,  2. Havrda (Enduro klub Semily) 186, 3. Nosek (Motoklub Vysoké n. J.) 141.
Veteráni:
1. Drlík 211, 2. Krompolc (oba RD Racing) 170, 3. Kurfiřt (Motosport Bozkov) 144.
E1: 1. Makovec 187, 2. Ducháček 185, 3. Koza (všichni Motosport Lhotka) 154.
E2:
1. Erlebach (AK Krakonoš Jilemnice) 181, 2. Kobos (Beta Enduro Team) 167, 3. A. Kučera (Motoklub Vysoké. n. J.).
E3:
1. Josífek (Motoklub Vysoké n. J.) 212, 2. Studnička (Enduro klub Semily) 164, 3. Kava (AK Krakonoš Jilemnice) 120.
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Kupka (Motosport Lhotka) 186, 2. Duchoslav (Motoklub Chrastava) 184, 3. Škuta (Moto Palič) 158.
Děti do 50 ccm: 1. Halama (Enduro klub Semily) 122, 2. Plucha (Skrzdrn Kundratice) 84, 3. Klimešová (EnC Racing Team) 80.
Děti do 65 ccm: 1. Balatka (Enduro Martinice) 122, 2. Klimeš (EnC Racing Team) 100, 3. Uher (Gas Gas Sanborn Team) 70.

KTM ECC 2015 Benešov u Semil<br />Autor: David Bouchal

Soutěž týmů celkově: 1. Motosport Lhotka 1085, 2. AK Krakonoš Jilemnice 1079, 3. Motoklub Vysoké n. J. 961, 4. Enduro klub Semily 864, 5. Motosport Bozkov 651, 6. Motorsport Chuchelna 496, 7. Dr. K Racing team 311, 8. Enduro Příchovice 218.

Kompletní celkové pořadí i podrobné výsledky závodů v Benešově u Semil si můžete stáhnout pod článkem.