17.03.2014 11:48:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Semily,Lomnice nad Popelkou

Ještě před vstupem fotbalových mužstev do jarní části krajských soutěží bylo v sobotu na programu první kolo krajského poháru. Bozkov si po zlepšení ve druhém poločase poradil s Horní Brannou, Lomnice naopak po bleskovém vstupu do zápasu předčila Mírovou. Semily pokračují v nepřesvědčivých výkonech a vyřadily je Velké Hamry.

Ve druhém kole bude na Lomnici čekat vítěz odloženého duelu FKP Turnov - Jilemnice a Bozkov čeká někdo z dvojice Sedmihorky - Desná.

Bozkov - Horní Branná 5:1 (1:0)

Od začátku utkání, hraném na lomnické umělce, se chopil iniciativy domácí tým, ale své náznaky šancí nedotáhl do konce. Hosté číhali na každou příležitost, aby zaměstnali obranu Bozkova. A tak se zrodil první gól dost nečekaně, Plátkův přímý kop ze strany proklouzl až do sítě váhajícímu brankáři Branné - 1:0. Hráči domácího celku se ale uklidnili až příliš a Branná několikrát zahrozila. Nejnebezpečněji vypadala situace z 19. minuty, Maňák vyběhl do pole a po srážce s protihráčem zůstal ležet jak on, tak Liďák, rozhodčí však nechal pokračovat a na brankové čáře zachraňoval Kobrle. O pár chvil později čaroval opět Maňák, zneškodnil prudkou střelu i dorážku. Na druhé straně pálil dobře Krejčík, brankář Hofman míč vyrazil a hlavičky Astera a Jíry cíl nenašly. Územní převaha Bozkova k dalšímu gólovému úspěchu nevedla, hosté se také nedokázali prosadit, takže poločas skončil za těsného vedení favorita.

Lehkovážnost domácích byla potrestána po rohovém kopu střelou z rohu pokutového území - 1:1. To konečně Bozkov probralo. Během sedmnácti minut se po pěkných akcích trefili Makula, Krejčík a Prousek. Odpor Branné byl definitivně zlomen a utkání se dohrávalo v poklidném tempu. Hosté se snažili ještě výsledek zkorigovat, ale Maňák jejich šance zneškodnil. Pátou trefou završil výhru svého týmu Makula střelou do šibenice.

„Hosté se snažili a do třetí branky byli velmi vyrovnaným a nebezpečným soupeřem. V rozhodujících fázích zápasu rozhodla větší zkušenost favorita, to rozhodlo o osudu tohoto zápasu. Splnili jsme povinnost a potvrdili roli favorita. Postup se však nerodil lehce, jak tomu nasvědčuje výše skóre. Soupeř byl velmi houževnatý a připravil nám několik těžkých chvilek. Až třetí branka zlomila jeho odpor definitivně," komentoval utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 11. Plátek, 53. a 84.Makula, 65. Krejčík, 70. Prousek - 50. xx. Rozhodčí: Vydra, Dytrt, Přikryl. Bozkov: Maňák - Liďák, Jíra, Červený, Kobrle - Krejčík,  Makula, Plátek - Mazánek (52. Prousek), Aster (58. Havel). H. Branná: Hofman - Šimůnek, Fiedler, Illner, Dusík, Kocourek, Šimek, Jón, Mečíř, Svoboda, Beneš. Střídali: Landiga, Paulů.

Lomnice - Mírová 6:2 (4:0)

První kolo fotbalového poháru Libereckého kraje, utkání Lomnice nad Popelkou - Mírová pod Kozákovem<br />Autor: Zdeněk Matura Nečekaně snadno si poradili domácí s týmem krajského přeboru. Už ve 4. minutě po chybě obrany hostů otevřel skóre Vávra. V 10. minutě zvyšoval na 2:0 Drábek po akci Podstavka a ve 30. minutě to bylo už 3:0, když po akci Vávry dorážel Vavrinec. O pět minut později si dva lomničtí útočníci role vyměnili a úspěšným střelcem byl Vávra - 4:0.

V 55. minutě korigoval stav na 4:1 Grebeníček, ale v 65. minutě střídající Tolvaj upravil po akci Vávry rozdíl skóre znovu o čtyři branky. V 68. minutě snížil po chybě domácí obrany Kázmer na 5:2, ale o výhře domácích nebylo pochyb. V 90. minutě domácí gólový účet zaokrouhlil na půltucet po pěkné kombinaci do prázdné branky Vavrinec.

„Hráli jsme stále proti týmu z krajského přeboru, i když poslednímu, takže jsme s výhrou spokojení. Hra se nám dařila zejména v prvním poločase, kdy jsme zápas rozhodli," dodal k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

„Tři góly jsme si dali prakticky sami. Výsledek mohl být snad ještě horší, protože spoustu dalších šancí domácí neproměnili," byl kritický k výkonu svého týmu trenér Mírové Zbyněk Kotrman.

Branky: 4. a 35. Vávra, 10. Drábek, 20. a 90. Vavrinec, 65. Tolvaj - 55. Grebeníček, 68. Kázmer. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 1:2. Lomnice: Jezdinský (46. Jurčo) - Košťák, T. Ďoubalík, Kraus, Čapek (55. Tolvaj) - Fišar, J. Ďoubalík, Mich. Drábek, Podstavek - Vavrinec, Vávra. Mírová: Jíra - Hejduk, Zelnický, Grebeníček, Mankoš (Kázmer) - Rypl (Taibr), Kovář, Gerboc (Hlubuček), Močkovský, Beneš - Buček.

Velké Hamry - Semily 2:1 (1:0)

Tým Velkých Hamrů si poradil s třetím týmem krajského přeboru aneb po nepovedené herní přípravě nevyšla Semilským ani ostrá zkouška před prvním mistrovským zápasem s Bozkovem. První branku zápasu vstřelil stoper Matocha, který tak nelitoval svého 70 metrového sprintu, po němž s přehledem po přihrávce Horvátha překonal nového brankáře Semil Opatřila. Semily měly v první půli dvě velké šance, ovšem tu první zmařil výborným zákrokem Husnik, druhou Kysela zazdil.

Druhý poločas začaly Hamry skvěle. Po deseti minutách dostal od Holmana přihrávku do běhu Miček, jemuž rána perfektně sedla a Hamry vedly 2:0. Alespoň trochu hosté zkomplikovali situaci domácím v 70. minutě, kdy brankář Husnik fauloval střídajícího Tokana a nařízenou penaltou nepohrdl Havlín. Poté se 20 minut Semiláci snažili o vyrovnání, avšak nepřesné přihrávky neumožnily zrod nějaké větší šance.

Branky: 21. Matocha, 55. Miček - 70. Havlín. Rozhodčí: A. Brož - Šmíd, Barcuch. ŽK: 3:0. Diváci: 40. Velké Hamry: Husnik - Průcha, Řezáč, Matocha, Jiříkovský - Vít (72. Pavelka), Mihálik, Krejčí - Holman - Miček (60. Malý), Horváth (90. Morávek). Semily: Opatřil - Kočí, Hrmo (70. Vrchovský), Brett, Bohatý - Hradecký (60. Kubáček), Šulc, Horák, Hartman - Kysela (60. Tokan), Havlín.

Další výsledky: Mšeno - Velké Hamry B 3:1, Mimoň - Skalice 2:2, 3:2 na penalty, Česká lípa - Cvikov 1:1, 7:6 na penalty, Doksy - Bukovany 5:0, Hrádek - Chrastava 2:4, Camel - Višňová 1:10, Doubí - Rozstání 0:1. Utkání FKP Turnov - Jilemnice odloženo na středu 2. 4. 16.30, utkání Sedmihorky - Desná se hraje v rámci krajského přeboru 22. 3. (15.00).

Aktuální přípravy: Stružinec nestačil na Pěnčín, Sedmihorky přestřílely Žlunice