Historické slavnosti chystají na Valdštejně
15.08.2024 07:20:02 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov
Ani ve druhé polovině prázdnin není na Valdštejně nouze o velké víkendové akce. Tou nejbližší jsou Historické slavnosti ve dnech 17. a 18. srpna.
Historické slavnosti na Valdštejně nabídnou šerm, hudbu i dobovou „módní přehlídku". Jak už název napovídá, bude se jednat o program napříč staletími, který návštěvníky provede cestou od gotiky, přes renesanci až po 19. století.
Lidé se mohou těšit na šermířská divadelní představení skupiny Bibus Spiritus, které letos vedle hry Valdštejnova smrt, pojednávající o posledních momentech nejslavnějšího majitele hradu, představí i téma z gotické Anglie, konkrétně Válku růží. Nebude chybět ani historická hudba v prostoru kaple sv. Jana Nepomuckého. V sobotu 17. srpna vystoupí duo Adamant s výběrem keltských, irských a renesančních písní. Neděle 18. srpna nabídne kytarové koncerty s historickým nádechem v podání Petra Kostky ze Základní umělecké školy Turnov.
Romantické období 19. století navodí v sobotním programu ukázky dobových tanců v režii liberecké skupiny The Wings, která v každém vystoupení zároveň představí tehdejší módu. Naopak středověké civilní a vojenské odívání bude možné zhlédnout v neděli, kdy jí přítomným v malé „přehlídce" odprezentuje skupina scénického šermu Legenda Aurea.
„Návštěvníci si vedle bohatého dvoudenního programu mohou projít i celý areál hradu, včetně interiérů. Podrobný program je dostupný na www.hrad-valdstejn.cz. V případě nepříznivého počasí (déšť) může být program změněn. Akce Historické slavnosti je součástí projektu Valdštejn dětem, probíhající za finanční podpory Libereckého kraje. Všichni jste srdečně zváni," zve na Valdštejn za pořádající organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.
Související články
Valdštejn se ponoří o víkendu do středověku
Prázdniny na Valdštejně začínají ve velkém
Vojenský den na Valdštejně připomene vylodění v Normandii
Hrad Valdštejn zve na 16. ročník Noci kostelů
Májové odpoledne láká na Valdštejn pestrým programem
Pašijové hry zahájí novou sezonu na Valdštejně
Vánoce na Valdštejně vrcholí o prvním lednovém víkendu
Nabité adventní víkendy na Valdštejně
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Podzimní slavnost uzavře sezonu na Valdštejně i v Českém ráji
Valdštejn zažije varhanní maraton
Nejslavnější majitelé Valdštejna znovu „ožijí“
Valdštejn chystá rozloučení s prázdninami
Hradozámecká noc oživí Trosky, Rohozec, Grabštejn i Valdštejn
Kulturně pestrý srpen na Valdštejně
Červencová návštěvnost hradů a zámků je milým překvapením
Srpnové akce projektu Po stopách Harrachů
Valdštejn zahájí prázdninovou sezonu ve velkém stylu
Turnovské léto začalo hudebně
Aktivní senioři se vydali za krásami Českého ráje a na hrad Valdštejn
Den čtenářů na hradě Valdštejn odstartoval prázdninové putování
Na Valdštejně proběhla závěrečná etapa opravy hradeb
Valdštejn bude patřit dětem
Máj na Valdštejně bude letos s hvězdným obsazením
Český ráj dětem 2023 opět otevírá turistickou sezonu na Turnovsku
Valdštejn o Velikonocích zahajuje novou turistickou sezonu
Velikonoce na hradech a zámcích: vajíčka, perníčky a Clam-Gallasové
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Svátečně vyzdobený Valdštejn otevře bránu i druhý lednový víkend
Vánoce na Valdštejně zakončí tříkrálový koncert
Valdštejn zve na pestrý vánoční program
Podzimní prázdniny na Valdštejně
Po stopách Albrechta z Valdštejna můžete putovat celý rok
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Kulturně bohatý přelom prázdnin na Valdštejně
Prázdninové akce na Sychrově
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Skleněný vesmír Jana Exnara představí v jabloneckém muzeu
Rozměrné objekty z taveného skla, malby, grafiky a poprvé též novinkové tavené kresby představí od 6. listopadu v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie jedna z hvězd českého sklářského nebe Jan Exnar. Více podrobností na Našem Jablonecku
Liberecký kraj pomůže mladým na prahu samostatného života
Projekty zaměřené na sociální politiku podpoří Liberecký kraj. Konkrétně se jedná o aktivity zapsaného spolku Liga otevřených mužů a společnosti GetBizDone. Rada kraje na svém jednání schválila dotace v celkové výši 85.000 korun. „Oba projekty v sobě spojují profesionalitu a lidskost. Ať už jde o mladé lidi bez stabilního rodinného zázemí nebo o seniory, kteří potřebují každodenní pomoc. Takové iniciativy mají smysl a Liberecký kraj je rád podpoří," uvedla Anna Provazníková, radní pro resort sociální věcí.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 15. podzimního kola
Nová knihovna v turnovské Skálově ulici se blíží dokončení
Z terénu v Krkonoších dočasně zmizí dřevěné vybavení
Nejen o zahradníku Vojtěchu Maškovi a jeho rodině
Kam za sportem a zábavou o víkendu 15. až 17. listopadu
Nejčtenější články
14.11.: Mostek přes Huťský potok je opraven
16.11.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 15. podzimního kola
15.11.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 15. až 17. listopadu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.