I.B třída: Lídři tabulky Lučany, Horní Branná i Bělá prohráli

06.06.2018 22:31:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Tabulku I.B třídy východ s náskokem vedou tři mužstva - Lučany, Horní Branná a Bělá. Jakoby ani jeden z těchto celků ale nechtěl do úniku a všechny tři ve 25. kole prohrály!

Plavy - Roztoky 2:3 (1:1)

V Plavech si Roztoky první šanci vypracovaly již ve 4. minutě. Trestný kop rozehrál M. Hornig a po odraženém míči pálil Maťátko z vápna těsně vedle pravé tyče Šikolovy branky. V 7. min.utě však chybovali ve středu hřiště, zkušený domácí Lupa si s míčem naběhl do vápna a střelou z hranice penalty poslal Plavy do vedení. Potom však hosté přidali a měli několik gólových příležitostí. V 18. minutě poslal Mikolášek přesný pas za obranu, Jak.Nýdrle přehazoval vyběhnutého Šikolu, ale přestřelil i branku. O dvě minuty později O. David sklepl míč do běhu Jak. Nýdrlemu, ten ho nacentroval na malé vápno, kde Baytalon na dvakrát Šikolu nepřekonal. Ve 22. minutě uvolnil Jak. Nýdrle opět Baytalona, který z 8 metrů minul Šikolovu branku. Zasloužené vyrovnání přišlo ve 32. minutě - M.Hornig rozehrál trestný kop, na míč si naběhl Mečíř a hlavičkou k tyči nedal Šikolovi šanci. Vzápětí zahrozili domácí tečovanou střelou z vápna, kterou Madarčík vyrazil na rohový kop. Ve 35. minutě prodloužil centrovaný míč do vápna hostující Baytalon, kde osamocený Jak. Nýdrle pálil z voleje opět nad břevno domácí branky. Ve 40. minutě Jak. Nýdrle postupoval sám na branku, místo střely ještě nahrál O. Davidovi, který obešel i brankaře, ale jeho střelu mu obránci zablokovali. Následné dorážky Jak. Nýdrleho a Kuříka byly neúspěšné. Poslední příležitost měli hosté ve 43. minutě. Na hranici velkého vápna byl faulován Jak. Nýdrle, z trestného kopu pálil Mikolášek, branku však přestřelil.

V úvodu druhého poločasu to domácí zkusili zvýšeným tlakem na naši branku a byli úspěšní. Nejprve dvakrát zahrozili z rohových kopů, které Madarčík společně s obranou vyřešili. V 50. minutě domácí nastřelili míč před velké vápno, kde se Černý důrazem prosadil proti Kotykovi a zvýšil na 2:1. Roztoky však již v 53. minutě srovnaly. Mikolášek po levé straně utekl všem, na jeho střílený centr z brankové čáry si naběhl O. David a dorážkou z malého vápna vyrovnal na 2:2. V 56. minutě rozehrál rohový kop Kotyk, nejvýše vyskočil hostující Mečíř a jeho prudká hlavička orazítkovala břevno Šikolovy branky. V 63. minutě střílel z trestného kopu domácí Lupa, jeho střela minula levou šibenici Madarčíkovy branky. Minutu na to měl další gól na noze roztocký Jak. Nýdrle, když zakončil nájezd na Šikolu střelou do boční sítě. V 75. minutě roztocký L.Hujer ideálně uvolnil přihrávkou mezi obránce Jak. Nýdrleho, který ve vyložené pozici před brankařem střílel na zadní tyč, ale branku minul. Jak. Nýdrle se konečně dočkal minutu na to. Mikolášek mu nahrál před velké vápno a Jak. Nýdrle tvrdou střelou pod břevno upravil na 3:2. V 86. minutě ještě Plavy zahrozily z rohového kopu. Míč směřující přímo do branky dokázal Madarčík vyrazit.

„V tomto utkání jsme měli hodně gólových příležitostí, ale chybělo kousek fotbalového umění, abychom je zrealizovali a zvítězili větším rozdílem. Celý tým si však zaslouží pochvalu za předvedenou hru a přístup k utkání. Radost z výsledku byla velká," uvedli trenéři Roztok St. Klápště a Zd. Otmar.

Branky: 7. Lupa, 50. Černý - 32. Mečíř, 53. O. David, 76. Jak. Nýdrle. Rozhodčí: Maruška - Ouředník, Plíva, ŽK: 1:0. Diváků: 70. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M.Hornig, Mikolášek - Kuřík (53. V. Hornig), Baytalon (70. Hujer), Maťátko, Kotyk - Jak. Nýdrle - Kupkár (89. Hnyk), O. David.

Bozkov - Horní Branná 3:2 (1:1)

Na Cihelném poli před zraky stovky diváků se hrálo poslední utkání Bozkova na domácí půdě. A domácí začali šancí, když Strmiska hlavičkoval ve vápně po Židlíkově centru, ale pouze vedle brány. To hosté svoji šanci vzápětí využili, když po chybě obrany šel sám na bránu Paulů a otevřel skóre už v 7. minutě. Za dvě minuty domácí vstřelili branku, poté co Kurfiřt parádně nacentroval na Havla před bránu, ale jeho gól rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. Ale i tak se domácí dočkali, konkrétně ve 13. minutě, Červený poslal míč z přímého kopu ze za půlky rovnou na gólmana, ten vyrazil míč pouze před sebe, kde byl připravený Mazánek a ten míč do brány dorazil. Za čtyři minuty mohl ten samý hráč dostat domácí do vedení, ale jeho střelu zblízka gólman vyrazil. Ve 24. minutě kopali domácí rohový kop, k němu se postavil Mazánek, z něho míč proletěl na druhou stranu, kde byl připravený Štěpánek a ten ho nacentroval před bránu na Strmisku, který hlavičkoval mimo tři tyče. Ve 38. minutě Mazánek patičkou přihrál na Malečka, ten vystřelil nepřesně. Ve 41. minutě po rohovém kopu hráč hostí hlavičkoval vysoko nad břevno. Ještě minutu před ukončením prvního poločase mohl skórovat Strmiska, ale před bránou netrefil míč jak chtěl a gólman jeho střelu chytil.

Ve 48. minutě Seifert vyrazil šanci hostů na rohový kop, z něho nedošlo k ohrožení brány. Za dvě minuty vystřelil hráč hostí po zemi, ale Seifert opět svůj tým podržel. Za minutu dostali další šanci hosté, ale jejich přímý kop ze 35 metrů odhlavičkoval do bezpečí Soudil. V 54. minutě předvedl kapitán domácích pěknou sólo akci, když sebral míč na svojí půlce, dostal se až na dostřel brány a z 30 metrů poslal dělovku, kterou Hofman pouze vyrazil před sebe, ale Koudelkovi dorážka nesedla a přestřelil. V 57. minutě vyrazil Seifert další pokus hostí na rohový kop, z něho se trefil Vašek a poslal svůj tým do vedení. V 70. minutě Mazánek mohl přihrávat na spoluhráče v lepším postavení, ale místo toho zkusil vystřelit a míč proletěl těsně vedle pravé tyče. Za dvě minuty byl faulovaný Havel kousek od vápna, k přímému kopu se postavil Mazánek a trefil to parádně, že gólman ani nezareagoval- 2:2. V 75. minutě se dostal Havel k míči, prošel mezi dvěma obránci až do vápna, kde už se chystal ke střele, hostující hráč ho zatáhl za dres a rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil exekutor Červený a bez problému ji proměnil. Domácí pak bránili čtvrthodinu se sebezapřením jednogólový náskok a odměnou jim bylo první jarní vítězství.

„Dnes zcela zasloužené a ubojované vítězství. Chválím kluky, že oproti předchozím zápasům je nezlomilo dvojí vedení hostů, ale bojovali a dokázali otočit skóre. Jasným přínosem byl i návrat Kurfiřta, který hru oživil a také více zabezpečil dozadu. Pokud předvedeme podobný výkon i v dalších dvou kolech, tak věřím, že ještě body uděláme a přijde posun tabulkou nahoru. Příští týden máme Jilemnici, které máme co vracet. Nakonec ještě dík patří skvělým fanouškům, kteří hnali svůj tým celý zápas za vítězstvím," uvedl k zápasu za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 13. a 73. Mazánek, 75. Červený z penalty -  7. J. Paulů, 58. Vašek. Rozhodčí: Klement - Špáta, Švajdler, ŽK: 1:4. Diváků: 100. Bozkov: Seifert - Červený, Kurfiřt, Soudil, Židlík, Maleček, Koudelka (65. Hlava), Mazánek, Štěpánek, Strmiska, Havel. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, Pešina, Šimek, Jindřišek, Beneš, Vašek, Fiedler (86. Hochbergr), Jón, J. Paulů (76. Kobrle).

Košťálov/ Libštát B - Jilemnice 3:6 (2:2)

Domácí se dostali ve 21. minutě do vedení po střele z úhlu Kobrleho, kterou tečoval do vlastní sítě jilemnický Šnorbert. Za sedm minut srovnal na 1:1 Metelka, ale domácím vrátil ve 37. minutě vedení T. Lukeš. Do poločasu ale napravil svou chybu Šnorbert, když proměnil nařízený pokutový kop a vyrovnal na 2:2.

Na začátku druhé půle se poprvé dostali do vedení hosté druhou brankou Metelky. Na 2:4 pro hosty zvyšoval Kubina, ale naději domácím vrátil snížením na 3:4 v 57. minutě Lukeš. To ale stále nebylo vše, v 63. minutě dokončil svůj hattrick Metelka a v 70. minutě pečetil výhru hostů brankou na 3:6 Hradecký.

Branky: 21. vlastní (Šnorbert), 37. a 57. T. Lukeš - 28., 46. a 63. Metelka, 40. Šnorbert z penalty, 53. Kubina, 70. Hradecký. Rozhodčí: Kvítek - Dytrt, Marek, ŽK: 4:2. Diváků: 140. Košťálov/ Libštát B: Věrný - Sládek, Kosina, Fiedler, Kašpar, Ludvík, Vancl (85. Dejmek), Kobrle (65. M. Lukeš), Zboroň, Kovařík (63. Patka), T. Lukeš. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šnorbert, Jirousek, Figura, Bergemann, Hradecký, Kubina, Morávek (65. Hnik), Tonar, Metelka. Fotogalerie z utkání

Železný Brod B - Jablonec n. J. 8:0 (3:0)

Hosté přijeli v silném složení kromě zraněného útočníka Holmana, ale utkání jim totálně nevyšlo. Zatímco domácím se dařilo vše a postupně nastříleli osm branek, hattrickem se na tom podílel kapitán Jan Maryško.

Branky: 4. Vozka, 7. Aubrecht, 41. Šefr, 59., 65. a 86. Maryško, 63. Drobný, 77. Mařík. Rozhodčí: Chwiedziuk - Vachek, Klement, ŽK: 0:1. Diváků: 50. Železný Brod B: Mařík - Kučera, Šefr, Aubrecht (11. Krejčí), Olyanin (57. Drobný), Vozka, M. Kotlár, Š. Makula (62. Šťastný), Hloušek, Maryško, Musílek. Jablonec n. J.: Trepera - P. Vrána, Nechanský, J. Vrána, Pěnička (79. Peterka), Špidlen, Havlíček (76. Exner), Adámek, Šír, Linek, Pičman.

Bělá - Harrachov 0:2 (0:0)

Už ve středu předehrané utkání mělo nečekaný průběh. Ambiciózní domácí, kteří ale už v minulém kole zaváhali, totiž nestačili na Harrachov, který vystoupal v tabulce po tomto kole až na páté místo. Na začátku druhé půle otevřel skóre harrachovský Kyncl. Domácí měli snahu vyrovnat, ale v 80. minutě rozhodl Chlup, který vystřídal v sestavě hostů střelce první branky.

Branky: 46. Kyncl, 80. Chlup. Rozhodčí: Zboroň - Špidlen, Dytrt, ŽK: 0:0. Diváků: 60. Bělá: Jakubičko - Huráň, Tauchman, Zemánek, Kosina (53. Vorel), Špidlen (46. D. Hanč), Malý, Jaroš, M. Hanč (66. Vaňous), Čokina, Pavlata. Harrachov: Uhlíř - Jiroutek, Barbořák (83. Rieger), Vodseďálek, Bergmann, Medal, Kyncl (77. Chlup), Veselý, Halama, Tuhela, Horáček.

Lučany n. N. - Albrechtice v J. h. 0:5 (0:2)

Vedoucí tým tabulky překvapivě vysoko podlehl zlepšujícím se Albrechticím.

Branky: 24. a 78. Sedlák, 42. Pipek, 58. a 87. Honzák. Rozhodčí: Blaschke - Horák, Nádeník, ŽK: 1:3. Diváků: 150.

Smržovka - Držkov 2:3 (1:1)

V utkání mužstev ze spodní části tabulky byli nakonec o gól šťastnější hosté.

Branky: 36. Jelínek, 88. Klaus - 42. a 62. Kotyza, 70. Vrabec. Rozhodčí: Paulus - Švec, Matys. ŽK: 2:4. Diváků: 100.