Turnovská kultura v červenci

18.07.2023 18:07:14 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v červenci

V červenci 2023 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Hudebním zážitkem budou koncerty Sketa Fotr, Manu, Happy Junior Band, Snap Call, Kerberos Ensemble, Bigbítek, Trijo či Nothingham & Neverhood. Z dalších akcí pak třeba Sousedění nebo Ať žijí strašidla!

pátek 30. června 2023

Funkin᾽ Turnov 2023
Funkový večírek se po zmařeném loňském ročníku vrací s nadupaným line-upem, o který jsme vás prostě nemohli připravit. Festival představí nastupující generaci turnovských funkers, kapelu What The Funk. Tuhle partu můžete pamatovat z předposlední oslavy turnovské kultury s názvem Kulturnov, kdy v říjnu minulého roku nezapomenutelně rozvlnila velký sál turnovské Střelnice.
Jedním z letošních headlinerů bude přední český raper, hip-hoper a producent Paulie Garand, který vystoupí v sestavě s živou kapelou. Doposud vydal 6 sólových alb, která se vyznačují osobitým stylem kombinujícím různorodou mozaiku nálad a atmosfér.
Jenom tři české zpěvačky se v rámci Equal hudební platformy Spotify objevily na banneru na newyorském Times Square, jednou z nich je i zpěvačka a autorka alternativní až popové hudby Aiko. Přes účast v Superstar a debutové album vydané v roce 2018 se dostala ke koncertování po celé Evropě včetně festivalů jako je Sziget nebo Waves Vienna.
Stálicí v programu je pořádající Funk Corporation. Kapela vznikla v době, kdy většina muzikantů z What The Funk ještě nebyla na světě, ale přesto dále neúnavně šíří funkové evangelium a ani letos nepřipraví své fanoušky o nějakou novinku v repertoáru.
V polovině devadesátek vznikla na místní „Šperkárně" kapela Lety mimo. Kapela s nezaměnitelným soundem založeným na kvalitních českých textech, nabroušených kytarách a elektronických samplech bude vyvrcholením letošního ročníku.
hudební festival, před Střelnicí od 18 hodin, vstupné v předprodeji 300 Kč

Šraml Sketa Fotr zahraje před turnovskou Střelnicí pátek 7. července 2023

Sketa Fotr
Sketa Fotr je šraml hrající drsné písně o životě drsným způsobem. Country-punkovou legendu z Prahy tvoří Martin Růžička (kytara a zpěv), Jan Kroupa (banjo a zpěv) a Petr Vizina (bicí). Jejich uskupení už ledacos pamatuje, hudbu ale pořád berou vážně. Vědí, že jde o život a podle toho taky hrají - a když to sedne, je to znát. Rozhodně si je s nikým nespletete. Těšte se na směs vlastních i převzatých kousků, která by rozhýbala i mrtvýho.
Turnovské léto/koncert, před Střelnicí od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

Pražskou kapelu Manu uslyšíte v Turnově sobota 8. července 2023

 

Manu
Pražská alternativně-popová kapela s osobitým stylem, jejíž tvorba v sobě nese alternativní prvky, avšak s jistotou se opírá o přímočaré melodické linky frontmanky Anny.
Turnovské léto/koncert, před Střelnicí od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

neděle 9. července 2023

 

Přijďte si sníst oběd do parku a strávit chvíli se sousedy Sousedění
Přijďte si sníst oběd do parku a strávit chvíli se svými sousedy. SOUSEDĚNÍ v Turnově je celodenní velký piknik, na kterém hrají hlavní roli jeho účastníci, tedy občané a návštěvníci Turnova a jeho okolí bez rozdílu věku, pohlaví či rasy. Ti všichni v Městském parku stráví den plný dobrého jídla a pití, které sami připraví a nabídnou ostatním, budou relaxovat, bavit se a poznávat nové přátele. Doba, v níž žijeme, je hektická a naše každodenní starosti a radosti nám příliš příležitostí trávit čas s přáteli, nebo dokonce lépe poznat své sousedy, nedávají. A právě tohle by měla tato sousedská slavnost změnit. Projekt byl podpořen Nadací Via a grantovým projektem Kaufland "Milion pro Turnov".
piknik, Městský park od 11 hodin, vstup zdarma. Samostatná pozvánka

čtvrtek 13. července 2023

Ať žijí strašidla!
Muzikál pro děti podle filmu Ať žijí duchové! uvede Divadelní spolek STAR.
Parta dětí z blízké obce chce mít svoji vlastní klubovnu. Pro svůj záměr si vybere zdejší opuštěný hrad Brtník, který je však spíše zříceninou, na které straší rytíř Vilém z Brtníku a jeho dcera Leontýnka. O využití hradu má rozhodnout DrPrHrBr (Družstvo Pro Hrad Brtník).
Druhou variantou využití je pěstírna žampionů, kterou prosazuje především radní a vedoucí místní samoobsluhy v jedné osobě Jouza se svou švagrovou. Nejdříve se místní radní nemohou dohodnout, avšak děti je nakonec přesvědčí, že dokáží hrad opravit. Pomáhá jim rytíř Vilém Brtník z Brtníku svými kouzly a další nadpřirozené bytosti (trpaslíci). Jeho dcera Leontýnka je v závěru příběhu vysvobozena a stane se opět smrtelným člověkem.
Muzikál, Letní kino Turnov od 19 hodin, základní vstupné 390 Kč

Happy Junior Band rozezní prostor před turnovskou Střelnicí pátek 14. července 2023

Happy Junior Band
Tento harmonikářský orchestr již funguje dvacet sedm let, je veden čtyřmi učiteli hudby, kteří organizují společné koncerty kromě Německa i ve Španělsku, Francii, Rakousku, Polsku, Slovensku, atd. V orchestru je dohromady asi 230 mladých hudebníků v rozmezí 12-25 let a tvoří jej dva samostatné orchestry dle věkových skupin. Na turnovské scéně se představí zhruba 130-140 hudebníků. Program tvoří nejen hudba, zpěv ale i drobné doprovodné show. Jejich repertoár obsahuje světovou hudbu, kde každý najde to svoje: rock, pop-music, klasiku i lidovou hudbu.
Turnovské léto/koncert, před Střelnicí od 18 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

sobota 15. července 2023

Snap Call
Snap Call je rock´n´rollová skupina z Turnova, založena byla v roce 2012. V roce 2015 kluci vypustili debutový singl She´s On Fire i s videoklipem. V témže roce zvítězili v celonárodní soutěži kapel Skutečná Liga, čímž nastartovali spolupráci s agenturou N.S.E.F. a letní festivalovou sezonu 2016. Ještě v květnu 2016 se Snap Call v rámci soutěže Radia Beat dostali do finálové trojce, z kterých si AC/DC vybírali svou předkapelu na jejich koncert v Praze. V létě 2016 potom vydali singl Blueberry.
Na jaře 2017 Snap Call doprovázeli kapelu Wohnout na jejich Jarní unplugged tour. V listopadu 2017 vydala kapela singl Golddigger, krátce po té z kapely odchází zakládající člen a frontman David Hlůže. Na podzim 2018 vydala kapela EP „Let That Roll!" nahrané ve studiu Biotech a vstupuje tak na pódia s novým zpěvákem Iggym. Během covid pauzy kapela připravila nový materiál a na jaře 2021 započalo nahrávání ve studiu RESOUND.
Turnovské léto/koncert, před Střelnicí od 18 hodin, vstupné dobrovolné

Ženské trio Kerberos Ensemble rozezní prostor před Střelnicí pátek 21. července 2023

Kerberos Ensemble
Klasické trio ve složení hoboj, kytara a zpěv vzniklo v roce 2014 během studií na Pražské konzervatoři. Hudební spolupráce hobojistky Magdalény Kyselovičové (roz. Klárové), kytaristky Nikoly Liederhaus (roz. Prokopcové) a Kristiny Kubové čerpá inspiraci z jejich dlouhodobého přátelství. Ve svých dvanácti letech společně nastoupily na výběrové hudební Gymnázium Jana Nerudy, kde společně prošly osmiletým studiem. Po maturitní zkoušce zpěvačka Kristina Kubová odešla studovat sólový zpěv do Brna na Janáčkovu Akademii múzických umění. Magdaléna s Nikolou zůstaly spolužačkami. Po maturitní zkoušce byly obě přijaty do pátého ročníku Pražské konzervatoře.
Na několik let se stalo z tria hobojovo-kytarové Duo Kerberos. Po absolutoriu konzervatoře nastoupily společně na Hudební Akademii múzických umění v Praze, kde v rámci komorní hry spolupracovaly pod vedením kytaristy Pavla Steidla a klarinetisty Štěpána Koutníka. Společně absolvovaly magisterské studium v roce 2020. V roce 2019 duo získalo 2. místo v mezinárodní interpretační soutěži v italském Chieri.
Turnovské léto/koncert, před Střelnicí od 18 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

sobota 22. července 2023

Bigbítek
Přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších.
Bigbítek slibuje pecky, které se nehrají na každé akci. Vše začalo v roce 1998, kdy uskupení čítalo čtveřici členů (Jarda Dvořák, Jarda Špína, Filip Valkoun a Roman Vaněk). Po téměř sedmiletém působení nastala pauza a personální změny. Od dubna roku 2014 byla činnost kapely obnovena pro příležitostné hraní a obohacena o zpěv Katky Matysové.
Turnovské léto/koncert, před Střelnicí od 18 hodin, vstupné dobrovolné

Záblesk nabízí zábavu i zamyšlení středa 26. července 2023

Záblesk
Krátká jednoaktová komedie popisující milostný trojúhelník.
Toto na první pohled banální téma se však odehraje v naprosto nebanálním prostředí. Výsledkem je happy end, který by v banální rovině rozhodně nastat nemohl. Více už prozradit nemůžeme. Představení nabízí notnou dávku zábavy, ale i zamyšlení nad lidmi, kteří žijí mezi námi a o jejichž světě nemáme ani zdání.
Divadlo na terase, terasa Střelnice od 19 hodin, vstupné 200 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 28. července 2023

Nothingham & Neverhood
Tradiční letní koncert před Střelnicí, tentokrát s kamarády z nové turnovské formace "Neverhood".
Turnovské léto/koncert, před Střelnicí od 18 hodin, vstupné dobrovolné

sobota 29. července 2023

Trijo
Královohradecké uskupení zahraje irskou i českomoravskou hudbu v komorním provedení.
Turnovské léto/koncert, před Střelnicí od 18 hodin, vstupné dobrovolné

pátek 4. - neděle 6. srpna 2023

Filmový víkend 2023
Dvounoční filmový maraton nebude chybět v letním kině ani letos! Opět se můžete těšit na porci skvělých filmových blockbusterů, bohaté občerstvení a doprovodný program.
Program a podrobnosti již brzy!
filmový festival, letní kino Turnov vždy od 21 hodin.

Samostatné pozvánky a související články:  

Záblesk nabízí zábavu i zamyšlení

Ženské trio Kerberos Ensemble rozezní prostor před Střelnicí

Svijanské slavnosti 2023 lákají kromě piva na Mňágu či Argemu

Happy Junior Band rozezní prostor před turnovskou Střelnicí

Pražskou kapelu Manu uslyšíte v Turnově

Turnovský dům U Zlatého beránka součástí Má vlast cestami proměn

Přijďte si sníst oběd do parku a strávit chvíli se sousedy

Šraml Sketa Fotr zahraje před turnovskou Střelnicí

Výstava v turnovském muzeu přiblíží minerály z horských masivů

Turnovské léto začalo hudebně

Další tipy na akce v regionu:

Valdštejn zahájí prázdninovou sezonu ve velkém stylu

Sedmihorské léto startuje. Hudba a divadlo oživí Český ráj celé léto

Prázdninové akce na Sychrově

Kulturní léto v Semilech 2023

Léto 2023 v Železném Brodě

Parní vlak o prázdninách brázdí Český ráj, tentokrát až do Košťálova

Čtyři prázdninové víkendy s jízdami Pojizerského Pacifiku

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT