Lomničtí fotbalisté vybojovali výhru po přestřelce 6:4 s Jenišovicemi

14.10.2020 21:45:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté FC Lomnice nad Popelkou se chtěli před nucenou přestávkou udržet v boji o první příčku tabulky v I.A třídě. Sobotním soupeřem byly poslední Jenišovice, které ale kladly nečekaný odpor a dokázaly nastřílet čtyři góly, domácí jich tak museli nastřílet pro vítězství šest!

Utkání Bělá - Košťálov/ Libštát bylo odloženo na 28. 10.

Lomnice n. P. - Jenišovice 6:4 (2:2)

Domácí měli problém se sestavou, když z různých důvodů chyběli Mayer, Poledník, T. Veg, P. Horáček a další hráči nastupovali s drobnými zraněními. Přesto měli být Lomničtí v domácím prostředí favoritem, což se ale nepotvrdilo ve 4. minutě, kdy se hosté dostali do vedení po střele Poláčka a v 9. minutě se kanonýr Drahoňovský trefil, ale tentokrát do vlastní branky a bylo to 0:2. Už předtím ale J. Veg nastřelil břevno branky hostů a těsně kolem pravé tyče posléze mířil Lábek. Žabokrtský, který do Lomnice přestoupil právě z Jenišovic, vystihl malou domů, ale velkou šanci ještě nevyužil. Ve 30. minutě se Lábek trefil z trestného kopu přesně kolem zdi a snížil na 1:2. O pět minut později Lábek mířil pod břevno, ale brankář Cejnar balon vytáhl. Po další šanci uspěl ve 41. minutě po pěkné kombinaci Žabokrtský a vyrovnal na 2:2.

Druhý poločas začali domácí tlakem, ovšem střelu V. Horáčka vyrazil gólman Jenišovic. V 52. minutě pronikl obranou V. Hurt, Gaubman jej fauloval a byla nařízena penalta, kterou proměnil Marek Randák - 2:3. Za minutu už bylo srovnáno, po akci Portyka se trefil podruhé Žabokrtský. Hosté se ale nevzdávali a v 56. minutě se V. Hurt trefil pěkně pod tyč - 3:4! Za dvě minuty Drahoňovský hlavou střílel těsně vedle branky.

Poté nastoupil Michael Vacek, který posléze rozhodl o výhře domácích, když na dvě branky nahrál a třetí sám dal. V 68. minutě Vacek utekl, nahrál Lábkovi, který srovnal na 4:4. Z další dvě minuty Vacek nahrál V. Horáčkovi, který šanci využil - 5:4. Přibyl poté chytil dvě šance hostů a v 83. minutě byl vyloučen jenišovický Bubák za sražení Žabokrtského. V samotném závěru Lábek zamířil trestňák těsně vedle šibenice a v 90. minutě akci po ose Lábek, V. Horáček, Vacek posledně jmenovaný upravil výsledek na konečných 6:4!

„Obrana byla proti Košťálovu příšerná, nyní to nebylo o moc lepší, ale mnohem víc jsme bojovali a dokázali nakonec soupeře přestřílet," dodal k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 30. a 68. Lábek, 41. a 53. Žabokrtský, 70. V. Horáček, 90. Vacek - 4. Poláček, 9. vlastní (Drahoňovský), 52. Marek Randák (pen.), 56. V. Hurt. Rozhodčí: Vachek - Horvát, Mach, ŽK: 3:0, ČK: 0:1 (83. Bubák). Lomnice: Přibyl - J. Veg, Gaubman, Drahoňovský, Janata (60. Vacek) - Portyk, Drusan, Lábek, Morávek - Žabokrtský (89. Kubánek), V. Horáček. Jenišovice: Cejnar - Bubák, Vích, D. Hurt, V. Hurt, Marek Randák, Matěj Randák (21. Rosenbaum), Válek, Bernard, Svoboda, Poláček (76. Hubený).