Poslední podzimní domácí zápas Jablonečku nevyšel

10.11.2013 16:32:30 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

V posledním letošním domácím utkání chtěli fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou konečně po dvou porážkách bodovat. Soupeřem jim ovšem byl celek Živanic, který vede zkušený trenér Martin Půlpit. Vstup do utkání navíc domácím nevyšel, takže výsledkem byla vysoká prohra.

Jablonec n. J. - Živanice 0:4 (0:3)

Živaničtí chtěli odčinit porážku s Železným Brodem a od začátku byli aktivnější. Již v 6. minutě napřáhl z dvaceti metrů exsparťan Herzán, jeho projektil Farský vyrazil před sebe, kde osamocený Klátil pohodlně z dorážky zavěsil. Hosté se tím dostali na koně a na Jablonecké padla deka. V 11. minutě obránce hostů dalece odkopl míč, který si našel Klátil a běžel ze strany sám na Farského, ten jeho střelu zlikvidoval. V 18. minutě se ale v podobné situaci již Klátil nemýlil po přihrávce Krolopa. Jablonec se sice snažil dostat zpět do zápasu, ale hosté dobře a poctivě bránili, a domácí až na jednu výjimku k zakončení nepustili. Čtyři minuty před přestávkou ještě naopak navýšili skóre. Zonyga chyboval v rozehrávce a Krolop neatakován potřetí překonal bezmocného Farského.

Po změně stran chtěl Jablonec zvýšit aktivitu, ale v 53. minutě při zpětné přihrávce brankáři chyboval Šilhán, Rydval slabou přihrávku doběhl, obešel i brankáře a zvýšil na rozdíl čtyř branek. O výsledku tak bylo rozhodnuto. Domácí chtěli alespoň korigovat nepříznivé skóre, ale to se jim nepodařilo. Hlavička Barcucha mířila jen do rukavic Vízka. Ten předvedl nádhernou robinsonádu po dalekonosném přímém kopu Krystana, jehož jedovka mířila do šibenice. Po rohu Boliny Karásek hlavičkoval mimo brankovou konstrukci. Hosté měli taktéž další střelecké příležitosti, ani oni se již neprosadili, a tak zápas skončil vysokou porážkou Jabloneckých.

„Naše porážka byla zasloužená, hosté byli lepší ve všech herních činnostech a navíc měli větší vůli po vítězství.Nyní nám nezbývá nic jiného než podzim důstojně zakončit v Železném Brodě," uvedl k utkání za jablonecký tým David Holman.

Branky:  6. a 18. Klátil, 41. Krolop, 53. Rydval. Rozhodčí: Novotný - Vojtěch, Hanousek, ŽK: 1:1. Diváků: 210. Jablonec n. J.: Farský - Helm (17. Braun, 69. Bistiak), Šulák (39. Paldus ), Karásek, Barcuch - Povr, Krystan, Zonyga (46. Hrbek ), Gebert (62. Bolina) - Rudolf, Šilhán.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola

Další divizní zástupce Pojizeří: Turnovští fotbalisté rozebrali před domácími fanoušky Dvůr Králové