Sedmihorské léto v polovině. Po Jelenech a Kubišové přijíždí Langerová
18.07.2016 22:26:48 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky
Hudební a divadelní Sedmihorské léto letos připravilo jedenáct samostatných akcí. S úspěšnými koncerty skupiny Jelen a legendární Marty Kubišové se minulý týden překlopilo do své druhé poloviny. Tento čtvrtek pokračuje koncertem Anety Langerové.
Minulý týden si na své přišli především fandové hudební. Kapela Jelen představila v exkluzivním koncertě „Pod širým nebem" kromě všech svých hitů také zcela nové - zatím neznámé - písně z právě připravovaného alba. Marta Kubišová se svým nezaměnitelným hlasem a koncertem, kdy zněl jeden hit za druhým, nadchla i rozplakala celé publikum. Do konce července se pak mohou diváci těšit na koncert i divadlo.
Ve čtvrtek 21. července se představí další nezaměnitelná osobnost - oblíbená zpěvačka Aneta Langerová. Držitelka několika ocenění Anděl vystoupí za doprovodu kapely a smyčcového tria v rámci turné Na Radosti 2016. Vedle písní z nového stejnojmenného alba nebudou chybět ani starší skladby v nových aranžích. Diváci se budou moci těšit na hity jako Voda živá, Malá možská víla, V bezvětší, Vzpomínka, Tráva, Svatá Kordula a mnohé další.
Sedmihorské léto pravidelně dělá rozhovory s jednotlivými vystupujícími. Výjimkou není ani Aneta Langerová. Jenou z otázek například byla: Loni jste vyjela na velmi úspěšné turné Na Radosti. Koncipovala jste ho do menších, komornějších prostor v doprovodu kapely a smyčcového tria. Letos v tomto turné pokračujete. Nese se ve stejném duchu, nebo se mohou fandové těšit na nějaké novinky oproti roku 2015?
„Rozhodli jsme se, že volně navážeme na předchozí rok. Celý koncert se tak ponese v duchu alba Na Radosti, ale v průběhu koncertu se dotkneme i starších písní ze všech předchozích alb. Spojení kapely a smyčcového tria nám dává možnost každou píseň pojmout trochu jinak. Některé písně zpívám pouze za doprovodu smyčců, jinde převažuje zase kapela, poté se smyčcové trio s kapelou spojí a vytvoří takový malý orchestr, jinde se doprovodím sama. Důležité jsou pro mě kontrasty."
Týden po Anetě Langerové - ve čtvrtek 28. července - pak čeká na diváky další z naplánovaných divadel. Tentokrát situační komedie Rodina je základ státu s Miroslavem Etzlerem v hlavní roli.
Sedmihorské léto je známo svou úžasnou atmosférou a také obrovskou pergolou, která celému areálu vévodí a především kryje v případě deště či přílišného slunce. Hraje tedy za každého počasí.
Celý rozhovor s Anetou a dalšími vystupujícími můžete číst na www.sedmihorskeleto.cz. Zde najdete také všechny potřebné informace o koncertě i vstupenkách. Vstupenky lze koupit v předprodeji, na www.evstupenka.cz i na místě.
Na Sedmihorském létě 2016 ještě uvidíte:
21. 7. - Aneta Langerová - Na Radosti 2016
28. 7. - Rodina je základ státu - Miroslav Etzler, Sabina Laurinová, Robert Trsťan a další - divadelní představení
4. 8. - Honza Nedvěd - Návrat - 50 let na scéně
18. 8. - Vysavač - Bohumil Klepl - One man show
28. 8. - Veselá Trojka
Hudební léto 2016 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří
Související články:
Aneta Langerová vystoupí v Sedmihorkách v rámci turné Na radosti
FOTO: Jeleny v Sedmihorkách nezastavil ani déšť
Rozhovor Marta Kubišová: Raději hledím kupředu
Ondřej Havelka a Melody Makers ukázali kouzlo swingových písní
Vetchý s kolegy exceloval a Sedmihorky se otřásaly smíchem
Britští Smokie nadchli publikum a odstartovali Sedmihorské léto 2016
Kompletní přehled akcí Sedmihorského léta 2016
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Linka 112 slaví 22. výročí
Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připomíná i Liberecký kraj
Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připadá letos na úterý 10. února 2026. Každoročně upozorňuje na význam bezpečného a odpovědného chování v online prostředí a připomíná, že internet je přirozenou součástí každodenního života dětí i dospělých. Jeho mezinárodním heslem je Společně pro lepší internet. Liberecký kraj se k tomuto dni dlouhodobě připojuje podporou aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování na internetu a rozvoj digitální gramotnosti dětí a žáků. Vnímá ho jako příležitost připomenout, že bezpečnost v online prostředí není jednorázové téma, ale součást každodenní výchovy a vzdělávání.
Nejnovější články
Nalezenou peněženku s platební kartou neváhal zloděj v Brodě použít
Valentýn v Semilech: film a bruslení plné romantiky
Knihovnička Václava Havla je k dispozici v liberecké knihovně
Nezaměstnanost v Libereckém kraji stoupla v lednu na 5,9 procenta
Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
Nejčtenější články
09.02.: Pohřešovanou ženu z Turnova policisté nalezli mrtvou
11.02.: Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
09.02.: Hokejový výběr Libereckého kraje do 15 let vyhrál šampionát krajů
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.