Turnovský starosta uzavřel setkávání s občany v Turnově II

18.11.2017 08:05:35 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Turnovský starosta uzavřel setkávání s občany v Turnově II

Listopadové a zároveň poslední setkání starosty Tomáše Hockeho v tomto roce proběhlo ve středu 8. listopadu v jídelně základní školy v Alešově ulici, kam dorazila více jak šedesátka obyvatel zvědavá nejen na poslední verzi projektu rekonstrukce Nádražní ulice.

Hned v úvodu setkání starosta přivítal obyvatele a seznámil je s posledními projekčními plány i s aktuálním vývojem situace. Rekonstrukce Nádražní ulice je jedním z největších plánů města za poslední tři roky. Projekt, který se postupem času rozrůstal, v sobě zahrnuje opravu Nádražní ulice od křižovatky u viaduktu až k hranici města a dále přes Ohrazenice k Pyrámu (dříve avizované možnosti rekonstrukce).

Další částí je komplikovaná situace přímo v oblasti viaduktu. Posledním úsekem připravované rekonstrukce je ulice Přepeřská až do Svijan, kde leží hranice Libereckého kraje (podrobnosti zde). Vzhledem k rozsáhlému území na projektu spolupracuje Krajský úřad Libereckého kraje se samosprávami zmíněných obcí, tedy Město Turnov a obce Ohrazenice, Přepeře, Příšovice a Svijany, dále Vodohospodářské sdružení Turnov a Krajská správa silnic Libereckého kraje.

Celý projekt je rozdělen do třech samostatných stavebních povolení, kdy v současné době je vydáno povolení na úsek zahrnující komunikaci II/610. Starosta na setkání uvedl, že by bylo ideální zahájit projekt v únoru příštího roku rekonstrukcí kanalizačních a vodovodních řadů v horním úseku Nádražní ulice směrem na Ohrazenice. Stavba VHS Turnov by měla být dokončena v srpnu 2018. V případě příznivých klimatických i dalších proměnných podmínek by mohla být první vrstva asfaltu položena již v roce 2018. V opačném případě by se na zimu pokládaly provizorní asfalty.

Nádražní po rekonstrukci bude více připomínat městskou ulici. Na komunikaci budou chodníky, parkovací zálivy s ostrůvky se stromy a zelení a cyklopruhy. Na jedné straně ulice bude cyklistická stezka samostatně mezi chodníkem a zelení a po druhé straně z důvodu omezeného místa bude cyklopás přímo vedle jízdního pruhu. Ulice 1. máje bude zobousměrněna a zatížená odbočka do Fučíkovy ulice bude v budoucnu sloužit pouze pro osobní automobily. Rekonstrukcí dojde k prohloubení viaduktu o půl metru, což s sebou přinese změnu organizace za křižovatkou. Komunikace na hranici se Středočeským krajem zůstane v nezměněném profilu, pouze dojde ke sjednocení normové kategorijní šířky komunikace.

Celý projekt se rozrostl na čtvrtmiliardovou stavbu. Finanční možnosti Turnova, dalších obcí a kraje by takový projekt nedovolily bez čerpání peněz z Integrovaného regionální operačního programu. Město Turnov bude investovat 17 milionů korun na chodníky, zeleň, veřejné osvětlení a parkovací zálivy. Z rozpočtu města půjde také příspěvek 10 milionů korun na stavbu Vodohospodářského sdružení Turnov.

Obyvatelé se v diskusní části ptali na průběh realizace a způsoby dopravy během stavebních prací. Byly také předneseny zásadní podněty k zapracování do projektu. Kromě dotazů na opravu Nádražní ulice se řešila také kamionová doprava, obchvat Turnova nebo možnosti parkování.

Projekt Nádražní ulice v letošním roce zahajoval i ukončoval setkání starosty s obyvateli města. Symbolicky tak byl uzavřen pro Turnováky letošní rok.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Říjnové setkání starosty Turnova proběhlo v Nudvojovicích
V září se starosta Turnova sešel s obyvateli v ZŠ Žižkova
Starosta Turnova se setkal s občany v Dolánkách
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT