I.B třída: Přepeře B sebraly body první rezervě Velkých Hamrů

10.10.2018 21:47:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Velké Hamry B neprohrály ani v osmém kole I.B třídy východ, ale ztratily body po remíze v Přepeřích. Bodově je tak dohnala Bělá, která vyhrála derby v Roztokách i Harrachov, jenž zvítězil po desetigólové přestřelce v Bozkově.

Přepeře B - Velké Hamry B 1:1 (1:1)

V souboji předních týmů se ve 25. minutě hosté ujali vedení díky brance Kavana. Domácí měli za tři minuty bleskovou odpověď v podobě vyrovnávacího gólu Vokáčka. K vítězství nepřevážil zápas ve druhém poločase ani pro jedno mužstvo, rezerva Velkých Hamrů tak zůstává po osmi kolech jediným neporaženým týmem.

Branky: 28. Vokáček - 25. Kavan. Rozhodčí: Paulus - Bahník, Zlatník, ŽK: 0:1 Diváků: 50. Přepeře B: Majer - Kupka, Císař (64. Krouza), Havlín, Rakouš (73. Štafl), Tokan (87. Majstorovič), Abraham, Kubáček, Horák (46. Trč), Vlak, Vokáček.

Bozkov - Harrachov 4:6 (1:3)

Bozkovští nechtěli favoritovi nic darovat, a začali dobře, už v první minutě vybojovali rohový kop, ze kterého míč propadl k Červenému, avšak ten nestihl zakončit. V 11. minutě se už ale mohli radovat. Po faulu hostů u vápna se postavil k přímému kopu Šimek a poslal míč přímo do levé tyče a od ní se odrazil za záda bezmocného Uhlíře. Bozkovští nepolevovali a mohli vstřelit další tři góly. První šanci spálil po krásné přihrávce od Soudila Liďák, když z dobré pozice vystřelil vedle brány. Poté minutu na to Mazánek vystřelil vedle pravé tyče a Červený o další minutu později z přímáku mířil pod břevno, ale gólman míč vytáhl na roh. Třikrát a dost. Poté se ukázali hosté a ihned Tuhela využil chyby obrany a šel sám na Hykmana, kterého si vychutnal. A aby toho nebylo málo, ten samý hráč otočil skóre za minutu další přesnou trefou. Ve 21. minutě mohl korigovat Šimek, ale z přímého kopu trefil přímo zeď a následnou dorážku poslal vedle levé tyče. Ve 24. minutě Hykman vytáhl gólovku hostí, ale za dvě minuty už se mu to nepodařilo, když Vodseďálek se trefil k levé tyči - 1:3. Ve 32. minutě Liďák zkusil vystřelit z 25 metrů a netrefil to špatně, bohužel míč prošel těsně vedle levé tyče. Ve 40. minutě po rohovém kopu domácích Uhlíř vytáhl Havlovu střelu zleva a udržel dostatečný náskok hostí do druhé půle.

Druhá půle byla ještě plodnější na góly. Nejdříve zahrozili domácí, když ve 48. minutě po autovém vhazování do vápna hlavičkoval Havel vedle levé tyče. Co se nedařilo domácím, to se vedlo hostům, na 1:4 navýšil za dvě minuty Veselý. Za tři minuty se domácí přece jen dočkali, Štěpánek vhodil aut Havlovi, ten prodloužil na Mazánka, ten ve vápně udělal kličku obránci a prostřelil gólmana zblízka. Naneštěstí na každou akci dokázali hosté odpovědět. Do šance se řítil hráč hostí, byl zastaven až v pokutovém území Židlíkem a rozhodčí nařídil penaltu. K ní se postavil Chlup, míč poslal k levé tyči, a nedal tak gólmanovi šanci. V 73. minutě Šimek snížil na rozdíl dvou gólů. Vzápětí měl dvě velké příležitosti čerstvý Balcar. V 75. minutě šel sám na gólmana, ale balon si předkopl víc než chtěl a gólman míč vyrazil na roh. Z něho hlavičkoval před bránou opět Balcar tešně nad břevno. Naději na bodový zisk pro domácí nadobro uhasil Chlup v 79. minutě, když zvýšil na 3:6. Minutu na to se trefil ještě Červený z přímého kopu, ale tím gólová paráda skončila, a hosté si tak odvezli tři body domu do Harrachova.

„Co k tomu říct. Těžko hledám slova. Je to smutné, když doma vstřelíme čtyři góly, ale na bodový zisk to nestačí. Na góly se hrozně nadřeme a poté jednoduše inkasujeme. Příští týden nás čeká souboj s rezervou Železného Brodu o poslední místo, tak snad se nám už konečně povede zvítězit a třeba se tím i protrhne naše smůla," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 11. a 73. Šimek, 53. Mazánek, 80. Červený -17. a 18. Tuhela, 26. Vodseďálek, 50. Veselý, 62. a 79. Chlup (první z penalty). Rozhodčí: Zboroň - Dytrt, Polyák, ŽK: 1:1. Diváků: 129. Bozkov: Hykman - Židlík, Soudil, Červený, Kobrle, Liďák, Maleček, Šimek, Štěpánek, Mazánek, Havel (70. Balcar). Harrachov: Uhlíř - Michálek (35. Jiroutek), Barbořák, Vodseďálek, Bergmann, Kyncl (65. Morávek), Veselý (60. Chlup), Žemba, Halama, Kučera, Tuhela.

Jablonec n. J. - Albrechtice 3:2 (1:1)

Po třech prohrách v řadě už potřebovali domácí fotbalisté zabrat. Začátek tomu ale příliš nenapovídal, když se hosté po gólu Purma v 8. minutě ujali vedení. Ve 35. minutě ale srovnal Holman a na začátku druhé půle otočil skóre ve prospěch domácích Hrbek.

Hosté poté obdrželi hned dvě červené karty, nejprve pro Koldovského a vzápětí Bělohlávka za strkání rukama do ramene a hrudi soupeřů. Domácí tak měli přesilovku o dva muže v poli, přesto v 70. minutě dokázaly Albrechtice vyrovnat Sedlákem na 2:2. Až teprve v 85. minutě převážil třetím gólem P. Vrána skóre znovu na domácí stranu. To ale ještě nebylo vše, v 87. minutě byl za hrubé nesportovní chování a udeření soupeře rukama do hrudníku vyloučen domácí kapitán Filip Hrbek! Skóre už se ale neměnilo a domácí si připsali třetí výhru v sezoně.

Branky: 35. Holman, 49. Hrbek, 85. P. Vrána - 8. Purm, 70. Sedlák. Rozhodčí: Vachek - Rulec, Pakula, ŽK: 2:2, ČK: 1:2 (87. Hrbek - 49. Koldovský, 49. Bělohlávek). Diváků: 110. Jablonec n. J.: Kazda - P. Vrána, Šír, Hrbek, J. Vrána (80. Pěnička), Špidlen (44. Linek), Havlíček, Adámek, Neumann (65. Trepera), Pičman, Holman (70. Mikšíček).

Roztoky - Bělá 1:4 (0:1)

Utkání Roztok v derby s Bělou začalo svižně. Roztoky se zkoušely prosadit ze standardních situací, ve kterých však chyběl větší důraz v zakončení před brankou. Bělá hrozila pouze nakopávanými míči na útočníky, se kterými si většinou obrana Roztok úspěšně poradila. Do jediné šance se po jednom nákopu dostal ve 21. minutě hostující Votoček, když postupoval sám na brankaře Maďarčíka, ale domácí Mečíř dobrým zákrokem míč ve skluzu poslal na roh. Na druhé straně měl Mikolášek ve 28. minutě na hlavě tutovku, ale po rohu Kupkára  pálil těsně vedle. Ve 33. minutě Roztoky darovaly Bělé vedení. Brankář Madarčík zaváhal, špatně si zpracoval malou domu, míčem trefil dobíhajícího Votočka a hosté vedli 0:1. Po zbytek poločasu si již žádné mužstvo šanci nevytvořilo a šlo se do kabin.

V 52. minutě si na trestný kop z půlky hřiště naběhl hostující Pavlata a hlavou zvýšil na 0:2. V 54. minutě to z vápna zkoušel Votoček, jeho tvrdou střelu Maďarčík vyrazil na roh. Roztoky potom otevřely hru a v 62. minutě mohly snížit. Kupkár rozehrál roh, ve vápně se prosadil Tuláček, ale jeho hlavičku mu Jakubičko chytil. Utkání rozhodla Bělá v 66. minutě. Po rychlém brejku se podruhé prosadil Pavlata a hosté šli do vedení 0:3. V závěru si ještě Roztoky vytvořily převahu. V 77. minutě zakončoval z voleje Tuláček po centru Kotyka, míč však minul pravou tyč Jakubičkovy branky. V 82. minutě Tuláček vhodil aut, míč prodloužil Mikolášek na Horniga, který hlavou snížil na 1:3. To však bylo ze strany Roztok vše. Hosté ještě v 90. minutě zvýšili na 1:4, když se Votoček uvolnil ve vápně, přihrál osamocenému Pavlatovi, který završil svůj hattrick.

„Utkání se nám doma opět nepovedlo - darovaný gól, odstoupení hráčů z důvodu zranění a nevolnosti. Hosté byli lepší v útoku i v obraně," dodali k utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 83. M. Hornig - 33. Votoček, 51., 67. a 90. Pavlata. Rozhodčí: Hrbáček - Nagy, Ježek, ŽK: 0:1. Diváků: 200. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M.Hornig, Hujer- Mikolášek, Maťátko (60. Hnyk), Baytalon, Jak.Nýdrle (47. O.David), Kotyk - Tuláček, Kupkár (85. Rudolf). Bělá: Jakubičko - Tauchman (13. D. Hanč), Zemánek, Čokina, Kosina, Huráň, Motejlek, Ottmar, Beran (36. M. Hanč), Votoček, Pavlata.

Držkov - Železný Brod B 7:0 (3:0)

Kuriózní utkání, ve kterém padlo sedm gólů, ale o všechny se rozdělili pouze dva hráči Držkova. Martin Kotyza se trefil hned pětkrát, z toho jednou z penalty a dva přidal Marek Kysela.

Branky: 14., 21., 34., 57. a 84. Kotyza (třetí z penalty), 70. a 78. Kysela. Rozhodčí: Jirák - Mizera, Pavlů, ŽK: 0:1. Diváků: 30.

Plavy - Rychnov 1:2 (1:1)

Do vedení šli domácí v 15. minutě brankou Plného, ve 27. minutě ale srovnal za hosty Rincon Perdiguero. Ve druhém poločase rozhodl o třech bodech pro hosty druhou brankou Lána.

Branky: 15. Plný - 27. Rincon Perdiguero, 56. Lána. Rozhodčí: Urbánek - Pokorný, Just, ŽK: 2:0. Diváků: 60.

Smržovka - Lučany 1:2 (0:1)

Soupeři měli stejně bodů, takže favorita utkání nemělo. První gól vstřelil za hosty ve 23. minutě Sobotík. Na začátku druhé půle v 56 minutě srovnal za domácí Jelínek. Tři body pro hosty zajistila 69. minuta, kdy hlavní rozhodčí Čurda nařídil pokutový kop, který proměnil Vaněček.

Branky: 56. Jelínek - 23. Sobotík, 69. Vaněček z penalty. Rozhodčí: Čurda - Nádeník, Marek, ŽK: 0:1. Diváků: 110.