Nejčtenější články na webu za leden
08.02.2015 16:22:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Pojizeří
V lednu 2015 bylo pořadí nejčtenějších článků velmi vyrovnané, nejvíce vás opět zajímaly krimi zprávy - nehoda v Horní Branné, pátrání po muži ze Semilska a také nehoda vlaku u Poniklé, která byla zvolena pro titulní fotografii.
Dále vás zajímal článek o štěstí v neštěstí pro řidiče u Turnova, vyhlášení nejlepších sportovců ve Vrchlabí, v Železném Brodě a také v Lomnici nad Popelkou, které se jen těsně nedostalo do pořadí. Hned tři velmi čtenné články, z toho dva v TOP20 se pak týkají situace v semilské nemocnici. Pozitivním překvapením byl třeba úspěch článku o poctivosti paní z Jilemnice nebo prvním miminkách v roce, možná více se pak čekalo od „sněhového Krakonoše", který je v našem vyrovnaném pořadí až sedmnáctý. Zaujaly vás i články o schodech-neschodech v semilském parku nebo oprava nádražní budovy v Turnově.
Celkově je na Našem Pojizeří už přes 8170 článků a v lednu 2015 jich přibylo dalších 170 nových. Hranici prestižních 3000 přečtení má na svém kontě již celkem 61 článků (55 bylo v prosinci). Pro sledování nejaktuálnějších informací z našeho webu jsou k dispozici také facebookové stránky Naše Pojizeří.
TOP 20 nejčtenějších článků za leden:
(Články v období od 1. 1. 2015 do 31. 1. 2015)
1. Řidič v Horní Branné srazil dvě ženy a poté se vydával za svědka nehody 2875
2. Policisté pátrají po Lukáši Vojtěchovském, který bydlel v Semilech 2602
3. Vlak u Poniklé narazil do spadlé skály, zraněno je devět cestujících 2535
4. Opilý řidič po havárii u Turnova klidně usnul v autě 1998
5. FOTO: Na vyhlášení Sportovce Vrchlabí nechyběli Samková s Kuchařem 1823
6. Z postu ředitelky semilské nemocnice odstoupila Alena Kuželová 1519
7. Hasiči měli mnoho výjezdů. Nápor větru nevydržel vánoční strom v Lomnici 1489
8. Sníh komplikuje dopravu v Pojizeří, hasiči vyprošťovali několik aut 1469
9. Železnobrodsko zná své nejlepší sportovce za rok 2014 1421
10. Nalezené peníze v bankomatu žena v Jilemnici bez váhání předala policii 1384
11. První dvě miminka roku 2015 jsou Thuy Lan z Jestřebí a Tobiáš z Lomnice 1326
12. Novým ředitelem semilské nemocnice se stal Tomáš Sláma 1286
13. Tání sněhu navýšilo hladinu Olešky. Zatopila některé louky a sklepy 1263
14. Proč schody nejsou schody aneb Chodit se může, ale nedoporučuje 1217
15. U Vysokého se čelně střetla vozidla, zraněnou ženu odvezli do nemocnice 1208
16. Požár zachvátil dům v Tatobitech, zraněnou ženu odvezli do nemocnice 1100
17. Náměstí v Jilemnici stráží po třech letech znovu socha Krakonoše 1048
18. U Kozákova skončil řidič po smyku na sněhu s autem na střeše 951
19. Silvestrovská noc zaměstnala i policisty, pomoci už nebylo muži z Pojizeří 934
20. Hala turnovského nádraží se v prosinci dočkala kýžené opravy 932
Z dalších příspěvků se do nejlepší dvacítky o kousek nedostaly tyto články: V lednu startuje v Pojizeří naplno plesová sezona, FOTO: Lomnické divadlo potřetí v řadě hostilo vyhlášení sportovce okresu, Dům v Železném Brodě zachvátil požár, podezření je na úmyslné zapálení, Semiláci se obávají o nemocnici, ale zastupitelé jim situaci moc neosvětlili, Upadlé kolo z projíždějící Tatry poškodilo v Lomnici okap a parapet, U čeho jsme nechyběli v roce 2014, a třeba i Policisté chytili ve Valteřicích řidiče kamionu, který jezdil se dvěma promile.
V lednu do pořadí historické TOP 20 nepronikl žádný nový článek a došlo jen k dílčím změnám v pořadí. Celkové historické pořadí nejčtenějších článků na Našem Pojizeří můžete sledovat i průběžně na této stránce.
TOP 20 celkově:
(od 1. 12. 2010 do 31. 1. 2015)
1. (1.) Pomozte najít dvě mladé dívky z Turnova 9106
2. (2.) FOTO: Košťálovské hasičky nafotily kalendář, chtějí... 9058
3. (4.) Nejsledovanější videa na webu do ledna 2012 7906
4. (3.) V milovaných horách navždy usnuli Pavel Sábl mladší a starší 7503
5. (5.) Policisté žádají o pomoc při identifikaci muže sraženého vlakem 6892
6. (9.) Bohatá nabídka plesů a bálů v únoru 2012 5789
7. (8.) FOTO: Semilská hala patřila špičkovému aerobiku 5455
8. (7.) FOTO: Studenti waldorfské školy tvořili sochy pro Semily 5411
9. (7.) FOTO: Traktory v sobotu obsadily Bozkov 5386
10. (11.) V Turnově se srazil kamion s osobním autem, zahynuli oba řidiči 5230
11. (10.) Metylalkohol dorazil i k nám: V Libštátě se přiotrávil 36 letý muž 5133
12. (12.) Rekonstrukce silnice Horka - Studenec bude zahájena během srpna 5066
13. (13.) FOTO: Turnov viděl rekord mítinku i limity na šampionáty 4809
14. (14.) Nikola Filingerová: Při focení mě bolely nohy víc než po tréninku 4742
15. (16.) Jilemničtí fotbalisté děkují za záchranu kamaráda 4730
16. (15.) Ve věku 47 let nás navždy opustil Tomáš Filinger 4696
17. (17.) FOTO: U semilské křižovatky auto srazilo chodce, zasahoval i vrtulník 4656
18. (18.) Kalendáře hasiček z Poniklé se prodaly všechny 4631
19. (20.) FOTO: Tragická nehoda zastavila dopravu z Turnova na Liberec 4579
20. (19.) V Bořkově ve vánici havarovali hasiči, na místě zemřela žena 4576
Související články:
Nejčtenější články na webu za prosinec a přehled top článků za rok 2014
U čeho jsme nechyběli v roce 2014
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.






