Okresní přebor: Na čele tabulky přezimují Roztoky

04.11.2014 19:35:58 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

V posledním podzimním utkání okresního přeboru potvrdily Roztoky výhrou nad Košťálovem před věrnými diváky zisk podzimního půlmistra. A to bez jediné porážky! V dalším zajímavém utkání remizoval loňský mistr Stružinec v Nové Vsi.

Ve 13. kole nezaváhala ani Bělá, která výhrou ve Studenci potvrdila třetí místo. Toto utkání ale rozhodly až dvě branky hostů v samotném závěru zápasu. Nejvyšší výhru kola si připsaly druhé Přepeře, které rozdrtily 10:3 Mříčnou. Čtyřmi góly se na destrukci domácích podíleli Císař a Pěnička.

Dále víchovští hráči dokázali porazit rezervu Horní Branné, a odsoudili ji tak po podzimu na poslední místo tabulky. Lomnice B v derby zdolala Libštát jedinou brankou Lásky. Bozkov B porazil 4:2 Jilemnici B. Hosté přitom po poločase vedli, ale domácí ve druhé části otočili čtyřmi góly utkání ve svůj prospěch.

Roztoky - Košťálov B 4:2 (2:2)

Po trochu neuspořádaném začátku poslal v 8. minutě Illner uličku Kubovi Nýdrlemu, jeho pohotovou střelu brankář vyrazil. Ve 20. minutě kopal Kuba Nýdrle roh, míč se dostal k Mečířovi a jeho střelu vykopl až z brankové čáry obránce hostů. O minutu později vyslal Kuba Nýdrle překvapivou střelu z úhlu, která skončila na břevně. Ve 24. minutě napřáhl z dálky košťálovský L. Stránský a poslal svůj tým do vedení. To ovšem trvalo pouze dvě minuty. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Baytalon, který za pomoci tyče a odrazu od brankaře srovnal na 1:1. Ve 28. minutě zahrával rohový kop Kupkár, Illner míč trefil prudce hlavou, brankář ale předvedl skvělý zákrok a hlavičku vyrazil. Ve 32. minutě prošel obranou Tuláček, jeho zakončení levou nohou však v brance neskončilo. Ve 39. minutě domácí dovolili Stránskému podruhé vystřelit z vápna a prohrávali 1:2. Ale za dvě přihrával před branku Jarda Nýdrle, k odraženému míči se dostal Kupkár a ranou zblízka srovnal na 2:2.

Poprvé v zápase šli domácí do vedení v 50. minutě. V souboji s Tuláčkem si pohrál hostující Vojtíšek rukou s míčem a z penalty se Jakub Nýdrle nemýlil. V 54. minutě házel dlouhý aut Kopáček, Baytalon míč prodloužil před branku, kam si včas naběhl Mečíř a zvýšil na 4:2. V 66. minutě pronikl Tuláček před branku Košťálova, ale ani na třikrát míč do branky nedostal. Šancí si domácí vytvářeli dost, hlavně Jakub Nýdrle byl v této činnosti nejpilnější, ale další branka už nepadla. Za zmínku stojí ještě standardní situace ze 75 .minuty, kdy Kuba Nýdrle zahrával rohový kop, míč přistál přesně na Baytolonově pravačce a jeho bombu brankář vyrazil na roh. Košťálovský brankář se ukázal ještě v 88. minutě, kdy si na dvakrát poradil s nebezpečnou střelou Jakuba Nýdrleho.

Branky: 26. Baytalon, 41. Kupkár, 50. Jakub Nýdrle, 54. Mečíř - 24. a 39. Stránský. Rozhodčí: Přikryl, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig, Ondra David - Jarda Nýdrle(80. L. Mikolášek), Kužel (34. Kopáček, 66. Fischer), Illner, Baytalon - Jakub Nýdrle, Tuláček (85. Ginzl), Kupkár (87. Grof).

Nová Ves - Stružinec 3:3 (0:1)

V prvním poločase si vypracovala obě mužstva několik šancí, nejblíže ke gólu měli z domácích kapitán V. Máka V. a Salyga. Stružinec se poprvé ujal vedení ve 44. minutě, kdy Votoček nahrál vedle sebe na malém vápně nabíhajícímu Matějovi, a ten doklepl balon do odkryté branky.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří ve 49. minutě vyrovnali Fedorem, když obrana Stružince neodkopla balon po nepřesné střele Kunta. V 51. minutě střelu domácího hráče tečoval R. Nožička na pravou tyč stružinecké branky. V 60. minutě novoveský odchovanec Sehnoutek oklamal obránce a levačkou šajtlí k tyči přivedl hosty znovu do vedení 1:2. V 62. minutě trestný kop Martince na zadní tyč skončil těsně vedle. V 64. minutě Kohout ve velké šanci minul branku po přihrávce Matěji. V 81. minutě domácí záložník Hloušek pěknou střelou z 18 metrů znovu srovnal na 2:2. V 85. minutě Votoček zatáhl balon před branku, vrátil ho zpátky na vápno, kde ho převzal O. Bláha a  předložil balon Sehnoutkovi, který napálil balon do růžku a svým druhým gólem v zápase otočil skóre na 2:3.  Závěrečné minuty odehráli Stružinečtí netakticky, nechali se zatlačit a v 88. minutě domácí potřetí v zápase vyrovnali, když gólman Škopán vyběhl proti Zajícovi, ovšem minul balon a Martin se hlavou nemýlil - 3:3. V 89. minutě ještě Fedor po rohu Zelenky promarnil tři body pro Ves, když pálil nad.

Branky: 49. Fedor, 81. Hloušek, 88. Zajíc - 44. Matěja, 60., 85. Sehnoutek. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 2:0. Diváků: 160. Nová Ves: Bergr - Kunt, V. Máka, Zajíc, Zelenka - Fedor, Moravec, Hloušek, P. Nožička - R. Nožička, Salyga (76. Palas). Stružinec: Škopán - D. Bláha, Vrkoslav (82. L. Stránský), Hamáček, Schreyer - Bajgar (69. O. Bláha), Sehnoutek, Martinec, Matěja - Votoček, Kohout.

Další utkání 13. kola:

Studenec - Bělá 1:3 (0:1)
Branky: Kočárek - Čokina 2, Kukučka. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 0:2. Diváků: 150.

Mříčná  - Přepeře 3:10 (2:5)
Branky: Kubelka 2, T. Holec - Císař 4, Pěnička 4, Tokan, Peškar. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Sestava Přepeře: Negru - Tušer, Cimbál, Kopečný, Kubáček (60. Beneš) - Horák, Rohacký, Pěnička, Trč (75. Víšek) - Tokan (65. Dědeček), Císař (80. Peškar).

Víchová - Horní Branná B 2:1 (0:0)
Branky: P. Hartig ml. 2 - Fiedler z penalty. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 4:2. Diváků: 100.

Okresní přebor: Na čele tabulky přezimují Roztoky Lomnice B - Libštát 1:0 (0:0)
Branka: Láska. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 1:0. Diváků: 60. Fotogalerie z utkání

Bozkov B - Jilemnice B 4:2 (0:1)
Branky: Aster 2, Hykman, L. Picek - Kužel, Teichman. Rozhodčí: Liška, ŽK: 1:2. Diváků: 80.