Turnov postoupil do osmifinále florbalového poháru!

13.10.2018 10:24:50 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ve středečním duelu pátého kola pohárové soutěže se turnovským florbalistům znovu podařilo posunout historické maximum v této soutěži. Po výhře 7:1 nad Florbalem TJ Kobylisy postoupil turnovský celek už do osmifinále a na turnovské fanoušky na v polovině listopadu čeká další florbalový bonbónek v podobě souboje s aktuálně čtvrtým týmem Superligy FBC Liberec.

Pohár České pojišťovny, 5. kolo

TJ Turnov - Florbal TJ Kobylisy 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Do utkání pátého kola pohárové soutěže vkročili lépe hosté, kteří už ve 3. minutě využili nabídnuté přesilovky a vstřelili první branku utkání. Domácí se rozehrávali pomaleji, ale s postupem času se svému soupeři vyrovnali jak herně, tak i střelecky, Na konci sedmnácté minuty rozehrál Matěcha volný úder na Pavla Sekyru, pro kterého už nebyl problém poslat míček do sítě.

Ve druhém dějství už byli na hřišti více vidět domácí florbalisté, kteří dokázali otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch a třemi góly v řadě se přiblížili k vítězství. Nejprve využil špatné rozehrávky soupeře Sekyra, který svoji druhou brankou poslal domácí tým poprvé do vedení. Následně se ve 35. minutě, těsně po konci přesilovky, prosadil Vitásek. Stejný hráč přidal hned o tři minuty později další přesný zásah a Turnov tak po druhé třetině držel nadějný náskok 4:1.

Hosté však nesložili zbraně a zvýšenou aktivitou v úvodu třetí třetiny si připravili několik slibných šancí. Brankář Švec v turnovské brance byl však bezchybný. Jeho spoluhráči si pak ve zbytku zápasu své vedení pohlídali a jako pojistku k postupu do osmifinále Poháru České pojišťovny přidali ještě další tři branky.

Turnovský tým postupem mezi šestnáct nejlepších celků znovu posunul své historické maximum a v souboji o čvrtfinále ho bude čekat čtvrtý tým Superligy FBC Liberec. Náročný týden zakončí turnovští florbalisté v neděli, kdy je v šestém kole Národní ligy čeká znovu souboj s Florbalem Kobylisy.

Komentář vedoucího domácích Štěpána Matěchy: „Klasický pohárový zápas, ve kterém jsme chtěli nechat zahrát celý tým. Naše hra měla do ideálu daleko, ale stačilo to. Máme na čem pracovat a dnešní zápas nám odhalil další věci. Děkuji divákům za podporu a soupeři přeji šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostů Ondřeje Kočí: „Zápas rozhodla naše nedisciplinovanost a soupeřovy dobře nacvičené přesilovky, kde nám odskočil na rozdíl čtyř gólů."

Branky: 17. Sekyra, 26. Sekyra, 35. Vitásek, 38. Vitásek, 50. Vitásek, 60. Sekyra, 60. A. Palatínus - 3. Zíka. Rozhodčí: Jelínek - Libecajt; vyloučení: 3:7 + Dominik Čejka 5; využití: 3:1. Diváků: 62. Zásahy brankářů: Švec 26 - Kraml 36.