Turnovští volejbalisté vezou dvě cenné výhry ze Sokolova

10.12.2013 16:11:13 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V dalším utkání druhé ligy zavítali turnovští volejbalisté na palubovku nováčka ze západočeského Sokolova. Po solidním výkonu si odvážejí plný bodový zisk, a mohou se tak v klidu připravovat na poslední utkání roku s vědomím, že po polovině soutěže skončí nejhůře třetí.

Ani v Sokolově se nemohli turnovští lodivodi spolehnout na kompletní kádr, kdy se na marodce kromě dlouhodobě absentujících Dolejšího a Koláčného objevily opory Marek s Lukavcem. Výborně zahráli v obou zápasech Konečný s Charouskem, který si udržuje po celý podzim stabilní formu.

VSK ISŠTE Sokolov - TJ Zikuda Turnov 1:3 (-24, -23, 15, -23)

Do prvního utkání vstoupili Turnováci po dlouhé cestě dobře a až do poloviny prvního setu si udržovali vedení. Poté však přišlo pár chyb na příjmu a do koncovky šli s vedením domácí. Lépe ji však zvládli turnovští hráči a ujali se vedení. Ve druhém setu byli hosté jednoznačně lepší a vypracovali si až desetibodový náskok, který však prohospodařili a museli opět zabrat v koncovce. Třetí set se turnovským vůbec nepovedl a domácí se dostali do zápasu a ucítili šanci na zvrat. Čtvrtý set byl bojem o každý míč, ale hráči Turnova si vytvořili drobný náskok, který dokázali dotáhnout až do vítězného konce.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Vacík (Libero- Vojta). Střídali: Folprecht, Strnad, Macháč. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

VSK ISŠTE Sokolov - TJ Zikuda Turnov 1:3 (-15, -24, 21, -15)

Do druhého utkání nastoupili hosté s tradiční změnou na nahrávačském postu a s odhodláním získat další tři body. V prvním setu byli jasně lepší a takřka nebylo co řešit. Domácí se však nevzdali a utkání se vrátilo do kolejí prvního zápasu, kdy se rozhodovalo opět v koncovce, kterou pro sebe získal opět Turnov. Třetí set také připomínal ranní utkání, kdy se turnovským hráčům přestalo dařit a domácí snížili na 1:2. Turnováci však dokázali opět přidat a s přehledem tak získali jak čtvrtý set, tak i celé utkání.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Vacík (Libero - Vojta). Střídali: Novák, Strnad, Macháč. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

V příštím kole přivítá Turnov v sobotu 14. prosince v posledním letošnímu utkání v souboji o titul půlmistra sousední tým z Jablonce nad Nisou, který má tým prošpikovaný bývalými extraligovými hráči Steffanem, Čermákem, Smolkou a působí zde i kolumbijský hráč tmavé pleti Oldan, což bude pro Turnováky tvrdý oříšek a utkání slibuje jistě atraktivní podívanou.

Ještě předtím ale proběhne v pátek 13. prosince v turnovské hale náborová akce Minivolejbal v barvách - oblastní přebor základních škol, na kterou jsou příznivci volejbalu také zváni. Podrobnosti o turnaji zde

Další výsledky 15. a 16. kola: Jablonec - Modřany 3:1 (-20, 18, 21, 15), 3:0 (10, 22, 20), Domažlice - Ervěnice 3:1 (23, 25, -20, 19), 2:3 (-22, -28, 17, 23, -13), Mladá Boleslav - Chabařovice 3:0 (24, 22, 23), 3:0 (16, 25, 21), Liberec - Netolice 2:3 (22, -26, 19, -17, -6), 3:2 (-19, -20, 23, 22, 10).