Den architektury 2023 připravují i v Turnově

26.09.2023 19:17:01 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Procházka městem Turnov po stopách architekta Vladimíra Krýše v rámci celorepublikového Dne architektury se uskuteční v sobotu 30. září 2023. Staňte se součástí nejrozsáhlejšího festivalu o architektuře u nás. Sraz zájemců o komentovanou procházku Dne Architektury s historičkou Petrou Šternovou je ve 14 hodin u Husova sboru v Koněvově ulici.

Město Turnov se i tento rok zapojí do již 13. ročníku Dne architektury, nejrozsáhlejšího celorepublikového festivalu o architektuře u nás. Festival probíhá od 29. září do 5. října a letošním mottem je Objev konstrukce! Spolek KRUH, který tuto akci organizuje pod záštitou České komory architektů, umožňuje široké veřejnosti nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jí přiblíží zajímavosti z jejich čtvrtě nebo bydliště.

„V Turnově je k této příležitosti připravena na sobotu 30. září 2023 komentovaná prohlídka obřadních a církevních staveb, jejímž společným jmenovatelem je architekt Vladimír Krýš. Ten zanechal ve svém městě řadu staveb, mezi kterými je například jeho vlastní vila v Nádražní ulici či Husův sbor v Koněvově ulici, kde bude od 14:00 hodin prohlídka začínat. Zájemci se podívají do novostavby turnovského sboru Církve československé a márnice s obřadní síní na hřbitově u kostela Narození Panny Marie," sdělila za organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Andrea Berndtová.

Prohlídka bude zakončena v galerii Uličky řemesel na výstavě České ceny za architekturu, představující 31 realizací nominovaných mezinárodní odbornou porotou v letošním ročníku soutěžní přehlídky architektonických děl do užšího výběru. „Ulička řemesel u této příležitosti srdečně zve na den otevřených dveří, a to od 10 až do 18 hodin. Neváhejte se zastavit a nahlédnout pod ruce místních řemeslnic, zažijte workshopy nebo si vyberte z originálních výrobků. Akce proběhne ve spolupráci města Turnov, organizace Turnovské památky a cestovní ruch a Uličky řemesel. Vydejte se na společnou procházku městem a navštivte místa nevšední architektury," dodala  Andrea Berndtová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Deštivá procházka v rámci Dne architektury v Turnově
Den architektury zve v našem kraji na vodní elektrárny i domy sklářů
V Turnově proběhl vydařený Den architektury
Festival Den architektury vyrazí po stopách tramvají, továren i obcí
Třetí ročník Dne architektury v Turnově se vydařil
Dny architektury v kraji představí Baťu, horolezce i železniční depo
Den architektury předvedl Turnov z různých perspektiv

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
02.12.: Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT