Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend

21.12.2021 22:10:25 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend

Muži prohráli v Plzni a zakončili kalendářní rok porážkou. Dorostenci na dalším turnaji bohužel zapsali dvě porážky. Mladším žákům se dařilo v Semilech. Přípravka hrála v Jablonci. Ženy po dlouhé době zvítězily. Juniorky doma bohužel dvakrát prohrály.

Národní liga mužů

FbC Plzeň - TJ Turnov 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)

Poslední letošní zápas předvedli chlapi nemastný neslaný výkon. Bylo jich sice opět pouze dvanáct a cestu přes půlku republiky se na nich zřejmě dost podepsala, ale přesto koncentrace a "fokus" na zápas byl trestuhodný.

To se podepsalo hned na prvním gólu, který soupeři v podstatě darovali a v podobném duchu pokračovali i dále. Ani soupeř ovšem neměl úplně svůj den, a tak se moc pohledný florbal opravdu nehrál. Po dvou třetinách byl stav 0:3 v neprospěch hostů z Turnova.

Do třetí jsem vstoupili Turnováci poměrně dobře a díky třem slepeným gólům se jim dokonce podařilo vyrovnat. O to tristnější ovšem je, že soupeři další školáckou chybou a darovanou přesilovkou nabídli vedení zpět. Krátce nato navíc znovu prohrávali o dvě branky. Tři minuty před koncem zkusili hru v šesti, kterou se dokonce povedlo přeměnit ve hru v sedmi, což mělo za následek další vyloučení a pro Plzeň pojistku vítězství.

„Po Vánocích nás čekají těžké boje, ale jsme odhodláni hrát i příští rok Národní ligu. Budeme se těšit na vaší podporu! Musíme být ovšem lepší. Věříme, že se našemu mladému týmu podaří zkušenosti, získané během podzimu, zúročit," uvedl manažer a člen Výboru oddílu florbalu TJ Turnov František Záleský.

Branky a asistence: 46. Ptáčník (Hejduk E.), 49. Matěcha (Janoušek J.), 50. Matěcha (Dědek). Sestava Turnova: Jirman (Král) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Hejduk E., Janoušek Š., Hlavnička - Nezdara, Bursa.

2. liga dorostenců

SCC Semily - TJ Turnov 8:3
TJ Turnov - TJ Starý Harcov Liberec 4:6

O víkendu vyrazila kategorie dorostenců do Liberce na poslední dva zápasy tohoto roku. V prvním duelu jsme v okresním "derby" narazili na Semily. V utkání, které mělo z turnovského pohledu do dokonalosti hodně daleko, když podlehli vysokým rozdílem 3:8. Ve druhém utkání proti Harcovu hráli velmi vyrovnaně, dokonce se po využité přesilovce podařilo odskočit do vedení, bohužel si v závěru nedokázali pohlídat dva šikovné hráče a i druhý zápas skončil prohrou, avšak s daleko lepší předvedenou hrou. Hráčům děkujeme za jejich výkony v podzimní části, teď ať si užijí klidné a pohodové Vánoce a po novém roce budeme s dorosteneckou misí doufejme vydařeně pokračovat.

Liga mladších žáků

TJ Turnov - SCC Semily-Sharks 8:3
TJ Turnov - Florbal Jablonec Blue 5:3
TJ Turnov - Florbal Ústí white 2:6

Mladší žáci zakončili kalendářní rok 2021 turnajem v Semilech, na kterém se jim poměrně dařilo. V zápasech zužitkovali zkušenosti nabité ve vyšších koších a podařilo se jim podařit oba dva regionální soupeře, Semily a Jablonec. Za předvedené výkony se zaslouží pochvalu a věříme, že se budou zlepšovat i nadále.

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov green - TJ Sokol Koberovy-Klokani 7:1
Florbal Jablonec - TJ Turnov green 1:2
Crazíci FBC Liberec black - TJ Turnov green 5:8
FBC Česká Lípa white - TJ Turnov green 7:3

V sobotu 18. prosince odehrálo družstvo příparvek poslední zápas v tomto roce, a to v Jablonci nad Nisou. Bohužel Turnováci museli odjet pouze s jedním týmem, jelikož měli mnoho omluvenek. Tato situace bohužel trápí v současné době spoustu týmů. Z tohoto důvodu odehráli s šesti holčičkami a jedním chlapcem dokonce ještě o jeden zápas více než je obvyklé. Všichni podali maximální výkon, který je stál spoustu sil. To se projevilo na konečných výsledcích. Dovezli si tři zasloužená vítězství, v posledním čtvrtém zápase už bohužel došly síly a skončil prohrou. Celý tým podával skvělé výkony a rád bych zmínil i výkon Aničky Eichlerové v brance, která předvedla spoustu neskutečných zákroků. Na tyto výsledky se budeme snažit v novém roce navázat.

1. liga žen

TJ Sokol Nové Strašecí - TJ Turnov 4:5 n. (2:2, 1:1, 1:1, 0:0)

V neděli 19. prosince se ženy vydaly do Kladna, kde odehrály zápas s Novým Strašecím. Byl to poslední zápas ve roce 2021 a pod stromeček si nadělily výhru. Zápas začal přesně v pravé poledne. Hned ve druhé minutě a třicáté vteřině Johana Fišerová otevřela skóre na 1:0. Soupeř odpověděl dvěma góly. V závěru první třetiny srovnaly turnovské hráčky na 2:2. Druhá třetina se nevyvíjela podle představ florbalistek Turnova, když poklesla jejich soustředěnost a aktivita. I tak daly gól a zároveň jeden dostaly. Stav tedy byl 3:3. Ve třetí třetině bohužel inkasovaly další branku. Došlo až na turnovskou přesilovku, kde Kateřina Vlková srovnala skóre na 4:4. Pak již žádný z týmů neskóroval a došlo na prodloužení. I v prodloužení se hráčky nedočkaly gólu a šlo se na nájezdy. V nájezdech byly Turnovačky  lepší, Adéla Kyselová třikrát pokořila brankářku a zajistila zasloužená výhru. Nutno podotknout, že se hrálo 8x 8.

Branky a asistence: 3. Fišerová (Koubková), 13. Hančová (Kyselová), 24. Kyselová, 59. Vlková (Brabcová L.). Sestava Turnova: Hassová - Koubková, Fišerová, Veselá Š., Štěpáková E., Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová.

2. liga juniorek

TJ Turnov - FBC Liberec 0:5
Florbal Ústí - TJ Turnov 2:0

Poslední letošní turnaj odehrál tým juniorek na domácí půdě. V prvním zápase se utkal domácí s rivalem z Liberce, se kterým poslední vzájemné utkání prohrál vysoko poměrem 9:1. Do utkání juniorky vstoupily velmi dobře, šance byly na obou stranách. Holky si více věřily v obraně, vybojované balónky si dokázaly podržet a nedovolily soupeři, aby je jednoduše přehrával. Po první třetině se Liberec ujal vedení 0:1. V dalších dvou třetinách už se začal projevovat malý počet domácích, ale také nepřesná koncovka a špatné řešení situací 1 na 1 nebo přečíslení. Liberec postupně odskočil na rozdíl 5 branek, Turnovačkám se bohužel nepodařilo golmanku hostí překonat. Zápas byl o poznání lepší než předešlé výkony, bohužel na výhru to stále nestačilo.

Druhý zápas byl velmi vyrovnaný, celé dvě třetiny nepadl ani na jedné straně gól. Hra byla dost nahoru dolů, více ze zápasu měly ale hostující hráčky. Turnov se opět trápil v zakončení, navíc začaly docházet síly a přibývalo osobních chyb a nepřesností. Zápas se rozhodl ve třetí části, kdy se Ústí trefilo hned dvakrát. Holky musely také dvakrát pykat a hrát ve čtyřech, což také nepřispělo ke zdramatizování, vyrovnání a otočení zápasu. Turnov tak podlehl ústeckému celku 0:2.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Náchod, úspěšné i další týmy
Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč
Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend
Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT