Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend

21.12.2021 22:10:25 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend

Muži prohráli v Plzni a zakončili kalendářní rok porážkou. Dorostenci na dalším turnaji bohužel zapsali dvě porážky. Mladším žákům se dařilo v Semilech. Přípravka hrála v Jablonci. Ženy po dlouhé době zvítězily. Juniorky doma bohužel dvakrát prohrály.

Národní liga mužů

FbC Plzeň - TJ Turnov 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)

Poslední letošní zápas předvedli chlapi nemastný neslaný výkon. Bylo jich sice opět pouze dvanáct a cestu přes půlku republiky se na nich zřejmě dost podepsala, ale přesto koncentrace a "fokus" na zápas byl trestuhodný.

To se podepsalo hned na prvním gólu, který soupeři v podstatě darovali a v podobném duchu pokračovali i dále. Ani soupeř ovšem neměl úplně svůj den, a tak se moc pohledný florbal opravdu nehrál. Po dvou třetinách byl stav 0:3 v neprospěch hostů z Turnova.

Do třetí jsem vstoupili Turnováci poměrně dobře a díky třem slepeným gólům se jim dokonce podařilo vyrovnat. O to tristnější ovšem je, že soupeři další školáckou chybou a darovanou přesilovkou nabídli vedení zpět. Krátce nato navíc znovu prohrávali o dvě branky. Tři minuty před koncem zkusili hru v šesti, kterou se dokonce povedlo přeměnit ve hru v sedmi, což mělo za následek další vyloučení a pro Plzeň pojistku vítězství.

„Po Vánocích nás čekají těžké boje, ale jsme odhodláni hrát i příští rok Národní ligu. Budeme se těšit na vaší podporu! Musíme být ovšem lepší. Věříme, že se našemu mladému týmu podaří zkušenosti, získané během podzimu, zúročit," uvedl manažer a člen Výboru oddílu florbalu TJ Turnov František Záleský.

Branky a asistence: 46. Ptáčník (Hejduk E.), 49. Matěcha (Janoušek J.), 50. Matěcha (Dědek). Sestava Turnova: Jirman (Král) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Hejduk E., Janoušek Š., Hlavnička - Nezdara, Bursa.

2. liga dorostenců

SCC Semily - TJ Turnov 8:3
TJ Turnov - TJ Starý Harcov Liberec 4:6

O víkendu vyrazila kategorie dorostenců do Liberce na poslední dva zápasy tohoto roku. V prvním duelu jsme v okresním "derby" narazili na Semily. V utkání, které mělo z turnovského pohledu do dokonalosti hodně daleko, když podlehli vysokým rozdílem 3:8. Ve druhém utkání proti Harcovu hráli velmi vyrovnaně, dokonce se po využité přesilovce podařilo odskočit do vedení, bohužel si v závěru nedokázali pohlídat dva šikovné hráče a i druhý zápas skončil prohrou, avšak s daleko lepší předvedenou hrou. Hráčům děkujeme za jejich výkony v podzimní části, teď ať si užijí klidné a pohodové Vánoce a po novém roce budeme s dorosteneckou misí doufejme vydařeně pokračovat.

Liga mladších žáků

TJ Turnov - SCC Semily-Sharks 8:3
TJ Turnov - Florbal Jablonec Blue 5:3
TJ Turnov - Florbal Ústí white 2:6

Mladší žáci zakončili kalendářní rok 2021 turnajem v Semilech, na kterém se jim poměrně dařilo. V zápasech zužitkovali zkušenosti nabité ve vyšších koších a podařilo se jim podařit oba dva regionální soupeře, Semily a Jablonec. Za předvedené výkony se zaslouží pochvalu a věříme, že se budou zlepšovat i nadále.

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov green - TJ Sokol Koberovy-Klokani 7:1
Florbal Jablonec - TJ Turnov green 1:2
Crazíci FBC Liberec black - TJ Turnov green 5:8
FBC Česká Lípa white - TJ Turnov green 7:3

V sobotu 18. prosince odehrálo družstvo příparvek poslední zápas v tomto roce, a to v Jablonci nad Nisou. Bohužel Turnováci museli odjet pouze s jedním týmem, jelikož měli mnoho omluvenek. Tato situace bohužel trápí v současné době spoustu týmů. Z tohoto důvodu odehráli s šesti holčičkami a jedním chlapcem dokonce ještě o jeden zápas více než je obvyklé. Všichni podali maximální výkon, který je stál spoustu sil. To se projevilo na konečných výsledcích. Dovezli si tři zasloužená vítězství, v posledním čtvrtém zápase už bohužel došly síly a skončil prohrou. Celý tým podával skvělé výkony a rád bych zmínil i výkon Aničky Eichlerové v brance, která předvedla spoustu neskutečných zákroků. Na tyto výsledky se budeme snažit v novém roce navázat.

1. liga žen

TJ Sokol Nové Strašecí - TJ Turnov 4:5 n. (2:2, 1:1, 1:1, 0:0)

V neděli 19. prosince se ženy vydaly do Kladna, kde odehrály zápas s Novým Strašecím. Byl to poslední zápas ve roce 2021 a pod stromeček si nadělily výhru. Zápas začal přesně v pravé poledne. Hned ve druhé minutě a třicáté vteřině Johana Fišerová otevřela skóre na 1:0. Soupeř odpověděl dvěma góly. V závěru první třetiny srovnaly turnovské hráčky na 2:2. Druhá třetina se nevyvíjela podle představ florbalistek Turnova, když poklesla jejich soustředěnost a aktivita. I tak daly gól a zároveň jeden dostaly. Stav tedy byl 3:3. Ve třetí třetině bohužel inkasovaly další branku. Došlo až na turnovskou přesilovku, kde Kateřina Vlková srovnala skóre na 4:4. Pak již žádný z týmů neskóroval a došlo na prodloužení. I v prodloužení se hráčky nedočkaly gólu a šlo se na nájezdy. V nájezdech byly Turnovačky  lepší, Adéla Kyselová třikrát pokořila brankářku a zajistila zasloužená výhru. Nutno podotknout, že se hrálo 8x 8.

Branky a asistence: 3. Fišerová (Koubková), 13. Hančová (Kyselová), 24. Kyselová, 59. Vlková (Brabcová L.). Sestava Turnova: Hassová - Koubková, Fišerová, Veselá Š., Štěpáková E., Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová.

2. liga juniorek

TJ Turnov - FBC Liberec 0:5
Florbal Ústí - TJ Turnov 2:0

Poslední letošní turnaj odehrál tým juniorek na domácí půdě. V prvním zápase se utkal domácí s rivalem z Liberce, se kterým poslední vzájemné utkání prohrál vysoko poměrem 9:1. Do utkání juniorky vstoupily velmi dobře, šance byly na obou stranách. Holky si více věřily v obraně, vybojované balónky si dokázaly podržet a nedovolily soupeři, aby je jednoduše přehrával. Po první třetině se Liberec ujal vedení 0:1. V dalších dvou třetinách už se začal projevovat malý počet domácích, ale také nepřesná koncovka a špatné řešení situací 1 na 1 nebo přečíslení. Liberec postupně odskočil na rozdíl 5 branek, Turnovačkám se bohužel nepodařilo golmanku hostí překonat. Zápas byl o poznání lepší než předešlé výkony, bohužel na výhru to stále nestačilo.

Druhý zápas byl velmi vyrovnaný, celé dvě třetiny nepadl ani na jedné straně gól. Hra byla dost nahoru dolů, více ze zápasu měly ale hostující hráčky. Turnov se opět trápil v zakončení, navíc začaly docházet síly a přibývalo osobních chyb a nepřesností. Zápas se rozhodl ve třetí části, kdy se Ústí trefilo hned dvakrát. Holky musely také dvakrát pykat a hrát ve čtyřech, což také nepřispělo ke zdramatizování, vyrovnání a otočení zápasu. Turnov tak podlehl ústeckému celku 0:2.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Náchod, úspěšné i další týmy
Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč
Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend
Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT