Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků

15.11.2022 16:25:36 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků

Muži Turnova nezvládli výjezdní utkání s Jaroměří. Dorostencům se nepodařilo prolomit výsledkové trápení. Starší žáci mají za sebou úspěšný domácí turnaj. Elévové a elévky se představili na turnaji v Liberci. Dorostenky dvakrát vyhrály.

Národní liga mužů

TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 4:8 (2:4, 1:0, 1:4)

V rámci výjezdního utkání se Turnováci v Železném Brodě utkali s Jaroměří. Do zápasu vstoupili dobře a ujali se vedení, to ale netrvalo dlouho, jelikož se ozvaly klasické problémy, jako jsou fatální individuální chyby nebo neschopnost prosadit se přesilovce. Jaroměř celou dobu utkání více méně kontrolovala a zaslouženě vyhrála.

Turnováci se musí soustředit na další zápas, který bude klíčový a utkají se v něm s Benešovem.

Branky a asistence: 6. Janoušek Š. (Janoušek J.), 14. Reczai, 39. Maršík (Matěcha), 50. Šmída (Reczai). Sestava Turnova: Chlad (Suchomel) - Ptáčník, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Jiránek, Hejduk, Švitorka, Iltis - Hejduk M., Maršík, Reczai, Vacek, Novotný - Plíšek.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - FatPipe Start 98 1:11
FbC Hradec Králové - Florbal T.K.S. 5:2

Tak hodnotil zápasy trenér Tomáš Fabián:

První zápas jsme totálně nezvládli, nejenže jsme měli trému před domácími fanoušky, kteří nás přišli podpořit ve větším množství, ale náš vděk byl takový, že jsme po třech gólech přestali totálně hrát, nabíhat si a chtít balón. A když jsme k tomu předvedli ještě velkou nekoncentrovanost a nepřesnost přihrávek, není se čemu divit, že skóre bylo opět vysoké.

Do druhého zápasu jsme vstoupili tak, jak bylo poslední dobu zvykem. Tedy odhodlaně a s chutí soupeře porazit. První třetinu to bylo také vidět, tým sršel důvtipem a pohybem. Zapojovali se všichni hráči a hráli jsme jako tým. Díky tomu jsme i vyhráli první třetinu. Počátek druhé třetiny jsme nezačali také vůbec zle, ale soupeři se podařilo dát nám branku na 2:2. V té chvíli si kluci opět přestali věřit a vrátili se opět k ,,sobecké" hře, kdy chtěl hrát vždy pouze jednotlivec s míčkem. Jelikož jsme se už k týmové hře nedostali, soupeře jsme opět neporazili.

Je to těžké, ale věřím, že nedostatky do budoucna doladíme a také je potřeba doladit mentální rozpoložení každého hráče. Bude to dlouhá cesta. Držte nám pěsti. Klukům děkuji za druhý zápas, první zápas si z hlavy radši rád vymažu neboť to byla hrůza.

Liga starších žáků

ProAktiv Bílina - TJ Turnov 0:2
Mocní tuleni Podbořany - TJ Turnov 2:6
FBC Vipers Most - TJ Turnov 0:3

Takto stručně nastínil průběh turnaje trenér Jan Lochman:

První zápas byl poněkud nepovedený - kluci byli trochu přemotivovaní, až z toho zapomněli, že bez spolupráce to nejde... škoda. Další dva zápasy pak už ale byly velmi slušně odpracované. Tudíž zasloužená jedna prohra a dvě výhry.

Liberecká liga elévů

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 5:14
FBC Liberec - TJ Turnov 10:2
FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 8:1

Turnovští elévové odehráli další porci zápasů na turnaji v Liberci. Zvítězit se jim tentokrát bohužel nepodařilo.

Liberecká liga elévů - dívky

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 6:0
TJ Turnov - FBC Liberec 4:4
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 2:9

Tento týden jsme vyrazili s holkama do nedalekého Liberce. První zápas jsme museli řešit neobvyklou situaci, kdy soupeř nedorazil v dostatečném počtu a jelikož jsme chtěli odehrát plný počet zápasů, část holek doplnila tým soupeře. Druhý zápas jsme odehráli proti domácímu týmu, kde jsme již byli v plném počtu a díky tomu jsme mohli držet vysoké tempo. To dělalo soupeři problémy a holky braly v tomto zápase první bod v této sezóně. I poslední zápas se nám dařilo držet vysoké tempo, ale bohužel naše střelba na branku nebyla tak přesná a soupeři se z protiútoků dařilo skórovat vícekrát.

1. liga dorostenek

FBC Liberec - Mocní tuleni Podbořany 8:3
FBC DDM Kati Kadaň - FBC Liberec 2:4

Takto turnaj zhodnotil trenér Miloš Cidlinský:

V sobotu 12. listopadu odjely dorostenky k dalšímu turnaji, tentokrát do Kadaně. Opět se jednalo o turnaj, kde nastupují naše dorostenky společně s hráčkami z Liberce a musím říci, že spolupráce zatím funguje opravdu skvěle a konkurence, která tímto spojením vznikla, je velice prospěšná pro všechny hráčky i trenéry.

Nyní k samotnému turnaji. První zápas děvčata sehrála s týmem Mocní Tuleni Podbořany a již pohled na tabulku nám naznačoval, že by se mělo jednat o relativně slabšího soupeře. Bohužel zřejmě pod tímto dojmem naše hráčky i nastoupily a když po konci druhé třetiny svítil stav 3:3, museli jsme holkám vysvětlit, že jsme nejeli takovou dálku, aby zápas pouze odchodily. Děvčata do třetí třetiny nastoupila již v jiném tempu a hned to bylo na jejich výkonu a konečném stavu 8:3 znát.

Druhý zápas jsme hráli s domácími hráčkami z Kadaně, které zatím vedly tabulku a měly obrovské ambice nás porazit. Naše děvčata však navázala na výkon z třetí třetiny předešlého zápasu a dokonce ještě přidala na tempu a přestože jsme po individuálních chybách po první třetině prohrávali 2:0, všichni jsme věřili, že zápas otočíme. To se nakonec také povedlo a konečný stav 4:2 byl určitě zasloužený. Tímto výsledkem jsme se posunuli na první místo v tabulce a holkám moc gratulujeme.

Musím ještě zmínit jednu skutečnost a to, že se nám po dlouhé době, která byla způsobená zraněním, vrátila naše brankářka Anička Wienerová a svým výkonem v brance právě proti Kadani přispěla k naší výhře. Jsme moc rádi, že je zase mezi námi a opět chytá. Jen tak dál.

Turnov reprezentovaly Anna Wienerová, Jana Pokorná, Kristýna Líbalová, Anna Štěpánková, Monika Fuchmanová, Agáta Kučerová, Lucie a Michaela Cidlinská.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT