Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků

15.11.2022 16:25:36 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků

Muži Turnova nezvládli výjezdní utkání s Jaroměří. Dorostencům se nepodařilo prolomit výsledkové trápení. Starší žáci mají za sebou úspěšný domácí turnaj. Elévové a elévky se představili na turnaji v Liberci. Dorostenky dvakrát vyhrály.

Národní liga mužů

TJ Turnov - TJ Sokol Jaroměř 4:8 (2:4, 1:0, 1:4)

V rámci výjezdního utkání se Turnováci v Železném Brodě utkali s Jaroměří. Do zápasu vstoupili dobře a ujali se vedení, to ale netrvalo dlouho, jelikož se ozvaly klasické problémy, jako jsou fatální individuální chyby nebo neschopnost prosadit se přesilovce. Jaroměř celou dobu utkání více méně kontrolovala a zaslouženě vyhrála.

Turnováci se musí soustředit na další zápas, který bude klíčový a utkají se v něm s Benešovem.

Branky a asistence: 6. Janoušek Š. (Janoušek J.), 14. Reczai, 39. Maršík (Matěcha), 50. Šmída (Reczai). Sestava Turnova: Chlad (Suchomel) - Ptáčník, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Šmída J., Jiránek, Hejduk, Švitorka, Iltis - Hejduk M., Maršík, Reczai, Vacek, Novotný - Plíšek.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - FatPipe Start 98 1:11
FbC Hradec Králové - Florbal T.K.S. 5:2

Tak hodnotil zápasy trenér Tomáš Fabián:

První zápas jsme totálně nezvládli, nejenže jsme měli trému před domácími fanoušky, kteří nás přišli podpořit ve větším množství, ale náš vděk byl takový, že jsme po třech gólech přestali totálně hrát, nabíhat si a chtít balón. A když jsme k tomu předvedli ještě velkou nekoncentrovanost a nepřesnost přihrávek, není se čemu divit, že skóre bylo opět vysoké.

Do druhého zápasu jsme vstoupili tak, jak bylo poslední dobu zvykem. Tedy odhodlaně a s chutí soupeře porazit. První třetinu to bylo také vidět, tým sršel důvtipem a pohybem. Zapojovali se všichni hráči a hráli jsme jako tým. Díky tomu jsme i vyhráli první třetinu. Počátek druhé třetiny jsme nezačali také vůbec zle, ale soupeři se podařilo dát nám branku na 2:2. V té chvíli si kluci opět přestali věřit a vrátili se opět k ,,sobecké" hře, kdy chtěl hrát vždy pouze jednotlivec s míčkem. Jelikož jsme se už k týmové hře nedostali, soupeře jsme opět neporazili.

Je to těžké, ale věřím, že nedostatky do budoucna doladíme a také je potřeba doladit mentální rozpoložení každého hráče. Bude to dlouhá cesta. Držte nám pěsti. Klukům děkuji za druhý zápas, první zápas si z hlavy radši rád vymažu neboť to byla hrůza.

Liga starších žáků

ProAktiv Bílina - TJ Turnov 0:2
Mocní tuleni Podbořany - TJ Turnov 2:6
FBC Vipers Most - TJ Turnov 0:3

Takto stručně nastínil průběh turnaje trenér Jan Lochman:

První zápas byl poněkud nepovedený - kluci byli trochu přemotivovaní, až z toho zapomněli, že bez spolupráce to nejde... škoda. Další dva zápasy pak už ale byly velmi slušně odpracované. Tudíž zasloužená jedna prohra a dvě výhry.

Liberecká liga elévů

TJ Turnov - FBC Česká Lípa 5:14
FBC Liberec - TJ Turnov 10:2
FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 8:1

Turnovští elévové odehráli další porci zápasů na turnaji v Liberci. Zvítězit se jim tentokrát bohužel nepodařilo.

Liberecká liga elévů - dívky

FBC Česká Lípa - TJ Turnov 6:0
TJ Turnov - FBC Liberec 4:4
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 2:9

Tento týden jsme vyrazili s holkama do nedalekého Liberce. První zápas jsme museli řešit neobvyklou situaci, kdy soupeř nedorazil v dostatečném počtu a jelikož jsme chtěli odehrát plný počet zápasů, část holek doplnila tým soupeře. Druhý zápas jsme odehráli proti domácímu týmu, kde jsme již byli v plném počtu a díky tomu jsme mohli držet vysoké tempo. To dělalo soupeři problémy a holky braly v tomto zápase první bod v této sezóně. I poslední zápas se nám dařilo držet vysoké tempo, ale bohužel naše střelba na branku nebyla tak přesná a soupeři se z protiútoků dařilo skórovat vícekrát.

1. liga dorostenek

FBC Liberec - Mocní tuleni Podbořany 8:3
FBC DDM Kati Kadaň - FBC Liberec 2:4

Takto turnaj zhodnotil trenér Miloš Cidlinský:

V sobotu 12. listopadu odjely dorostenky k dalšímu turnaji, tentokrát do Kadaně. Opět se jednalo o turnaj, kde nastupují naše dorostenky společně s hráčkami z Liberce a musím říci, že spolupráce zatím funguje opravdu skvěle a konkurence, která tímto spojením vznikla, je velice prospěšná pro všechny hráčky i trenéry.

Nyní k samotnému turnaji. První zápas děvčata sehrála s týmem Mocní Tuleni Podbořany a již pohled na tabulku nám naznačoval, že by se mělo jednat o relativně slabšího soupeře. Bohužel zřejmě pod tímto dojmem naše hráčky i nastoupily a když po konci druhé třetiny svítil stav 3:3, museli jsme holkám vysvětlit, že jsme nejeli takovou dálku, aby zápas pouze odchodily. Děvčata do třetí třetiny nastoupila již v jiném tempu a hned to bylo na jejich výkonu a konečném stavu 8:3 znát.

Druhý zápas jsme hráli s domácími hráčkami z Kadaně, které zatím vedly tabulku a měly obrovské ambice nás porazit. Naše děvčata však navázala na výkon z třetí třetiny předešlého zápasu a dokonce ještě přidala na tempu a přestože jsme po individuálních chybách po první třetině prohrávali 2:0, všichni jsme věřili, že zápas otočíme. To se nakonec také povedlo a konečný stav 4:2 byl určitě zasloužený. Tímto výsledkem jsme se posunuli na první místo v tabulce a holkám moc gratulujeme.

Musím ještě zmínit jednu skutečnost a to, že se nám po dlouhé době, která byla způsobená zraněním, vrátila naše brankářka Anička Wienerová a svým výkonem v brance právě proti Kadani přispěla k naší výhře. Jsme moc rádi, že je zase mezi námi a opět chytá. Jen tak dál.

Turnov reprezentovaly Anna Wienerová, Jana Pokorná, Kristýna Líbalová, Anna Štěpánková, Monika Fuchmanová, Agáta Kučerová, Lucie a Michaela Cidlinská.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT