Jan Sobotka opět jednomyslně zvolen předsedou Svazku Krkonoše

21.12.2022 11:32:54 | Autor: Dáša Palátková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí,Krkonoše

Jan Sobotka opět jednomyslně zvolen předsedou Svazku Krkonoše

Po 20 letech ve funkci byl na Volební Valné hromadě Svazku měst a obcí Krkonoše Jan Sobotka starostkami a starosty opět jednomyslně zvolen předsedou.

Volby představitelů Svazku měst a obcí Krkonoše probíhají ve čtyřleté periodě, totožně s volbami komunálními. Cílem stavby Rady svazku i revizní komise je, aby byli zastoupeni starostové a starostky, jak z malé i větší obce, tak i obce s cestovním ruchem či bez turismu, z území Libereckého i Královéhradeckého kraje.

Svazek Krkonoše je dlouhodobě vzorem meziobecní spolupráce, je „prostupný" na všech úrovních a od začátku spolupracuje s ostatními svazky a sdruženími v území.

Volební Valné hromady se účastnili hosté, mezi nimi Robin Böhnisch - ředitel Správy Krkonošského národního parku, Pavel Cingr - náčelník Horské služby Krkonoše, Libor Knot - ředitel Asociace horských středisek, Květa Vinklátová - náměstkyně hejtmana Libereckého kraje, a další.

Sobotka: práci pro Svazek Krkonoše dělám rád

Při veřejné volbě dosavadní předseda Jan Sobotka, po 20 letech ve funkci, byl krkonošskými starostkami a starosty opět jednomyslně zvolen. Sám komentuje: „Funkci jsem kolegům nabídl do pléna. Přesto jsem rád, že v pozici předsedy mohu a budu pokračovat, protože práci pro Svazek Krkonoše dělám rád. Jsem schopen a ochoten ji nadále vykonávat."

Působení a činnost této organizace hodnotí jako důležitou jak ve vztahu ke Správě Krkonošského národního parku, tak regionálnímu rozvoji Libereckého a Královéhradeckého kraje. V rámci rekapitulace uplynulého období, s výhledem do dalších let, především po komunálních volbách novým kolegyním starostkám a starostům.

Jan Sobotka k tomu uvedl:

„Svazek Krkonoše se zrodil v roce 2000, do doby, kdy se každé horské středisko propagovalo a snažilo přilákat turisty do svého místa samo. Obce se následně dohodly, že budou spolupracovat jako celek, což má vyšší zájem i lepší smysl a dopad. Jeho jednou z nejvýznamnějších rolí je pozice jakéhosi „svorníku" mezi oběma kraji. Vždyť Krkonoše územně správně leží z 1/3 na Libereckém a ze 2/3 na Královéhradeckém kraji. Každý kraj dělá svoji politiku po svém, a proto je nesmírně důležité je propojovat a sjednocovat v tom, co Krkonoše potřebují a co je zajímá.

Za zásadní považuji spolupráci se Správou Krkonošského národního parku. Chválím, že si dokážeme vyříkávat věci mezi sebou, a že má KRNAP jednoho partnera, který dokáže a může mluvit za všechny. I když každá obec má samozřejmě své svébytné právo. Považuji za důležité, že je Svazek historicky vzorem meziobecní spolupráce.

Před více než dvaceti lety jsme položili základy společné propagace cestovního ruchu. V současné době Svazek zajišťuje regionální rozvoj na území Krkonoš a Podkrkonoší v rámci něhož je zahrnut právě i cestovní ruch. Jedno bez druhého se neobejde. Tzn. že pro oba kraje vytváříme základnu pro regionální rozvoj a kraje naše konání podporují a jsou spokojeny, že Svazek Krkonoše mají.

Připomenu vysokou prioritu např. díky našemu přispění bude provázána dálnice D11 s Polskem, v rámci Akčního plánu silnice 1. a 2. třídy se snažíme řešit komplexně. Povedený je projekt Pojizerský Pacifik, resp. jeho koleje by mohly být časem prodlouženy do Rokytnice nad Jizerou, Harrachova, Kořenova, budovy nádraží časem převedeny do péče obcí, ... Velkým projektem, kterým se zabýváme, je Analýza odtokových poměrů, ve kterém Správa KRNAP nashromáždila množství dat, týkajících se především i jednotlivých obcí, která nám už nikdy nikdo neodebere. Připravujeme Plán mobility, v němž Správu KRNAP i nás zajímá, jak, kde a kdy se pohybují automobily, kde je budeme hromadně parkovat a jak budeme celkovou dopravu v území organizovat. Již nyní nás to z části trápí a časem bude ještě více. S tím souvisí také cyklostezky, cyklo doprava, včetně cyklobusů.

V rámci Národní sportovní agentury připravujeme celkové řešení lyžařského běžeckého sportu. Naším zájmem je, aby úprava lyžařských běžeckých stop byla podporována státem a výuka lyžování zařazena do běžné gramotnosti dětí."

Svazek Krkonoše je certifikovanou oblastní destinační společností

Svazek Krkonoše je certifikovanou oblastní destinační společností pro turistickou oblast Krkonoše, tzn. že má od Ministerstva pro místní rozvoj a agentury CzechTourism certifikaci na koordinaci cestovního ruchu na území Krkonoš. To vůbec není zanedbatelná záležitost. Je jednak výsostným partnerem obou krajů, ale na kontě má řadu řešených aktivit.

K tomu Jan Sobotka konkretizuje: „Aktivity Svazku Krkonoše, včetně propagace cestovního ruchu, považuji za zásadní, přestože jsou Krkonoše zvenku vnímány, že takovou podporu turismu nepotřebují. Opak je pravdou. Důležité je, že současný turismus v nejvyšších českých horách stojí právě na domácím cestovních ruchu. To je můj plán a děkuji starostkám a starostům, že naslouchají. Díky spolupráci s obcemi je Svazek Krkonoše schopen žít. V době energetické krize nebudeme zvyšovat členské poplatky, vydržíme minimálně dva roky a jedeme dál...," uzavřel výčet a výhled do budoucna Jan Sobotka.

Nově zvolené předsednictvo:
Předseda: Jan Sobotka (Vrchlabí).
Místopředsedové: David Hlaváč (Jilemnice), Luboš Zimmermann (Horní Branná).
Rada Svazku: Dagmar Sahánková (Hostinné), Lucie Potůčková (Mladé Buky), Aleš Vaníček (Žacléř), Martin Bělovský (Dolní Dvůr), Miroslav Kubát (Jablonec nad Jizerou), Tomáš Vašíček (Harrachov).
Revizní komise: Tomáš Grégr (Strážné), Jaroslav Mejsnar (Benecko), Martin Jandura (Špindlerův Mlýn), Eliška Rojtová (Lánov), Petr Týfa (Svoboda na Úpou).

Eva Šulcová, výkonná ředitelka Destinační společnosti pro turistickou oblast Krkonoše, Krkonoše - svazek měst a obcí, doplnila: „Poděkování za spolupráci, vzájemnou součinnost a pochopení smyslu partnerství, patří všem starostům a zastupitelstvům členských obcí. Jsou mezi nimi obce turisticky exponované, ale i takové, u nichž není cestovní ruch prvoplánovým tématem. Společně se tak nepřímo spolupodílí na podpoře a realizaci projektů v oblasti regionálního rozvoje a k němu náležejícímu cestovnímu ruchu.

Mezi členské obce patří: Benecko, Bukovina u Čisté, Čermná, Černý Důl, Dolní Branná, Dolní Dvůr, Dolní Kalná, Dolní Lánov, Harrachov, Horní Branná, Horní Kalná, Horní Maršov, Hostinné, Jablonec nad Jizerou, Janské Lázně, Jestřabí v Krkonoších, Jilemnice, Kořenov, Košťálov, Kunčice nad Labem, Lánov, Malá Úpa, Martinice v Krkonoších, Mladé Buky, Paseky nad Jizerou, Pec pod Sněžkou, Poniklá, Prosečné, Rokytnice nad Jizerou, Roztoky u Jilemnice, Strážné, Studenec, Svoboda nad Úpou, Špindlerův Mlýn, Vítkovice v Krkonoších, Vrchlabí, Vysoké nad Jizerou, Žacléř," vyjádřila poděkování konkrétním krkonošských obcím E. Šulcová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Léto na kolejích Pojizerského Pacifiku se vydařilo
Projekt Pohádkové Krkonoše byl oceněn na Turist Propag 2022
Krkonoše do ucha aneb Naše Krkonoše Podcast
Výlet přiblíží krkonošská zvířata a poučí, jak zacházet s odpadky
Výherci soutěží Krkonošská sezona a Pohádkové Krkonoše vylosováni
Nevlídno v Krkonoších rozptýlí výroba korálků i hledání pokladu
Pohádky do Krkonoš i nadále patří
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Vyzkoušejte razítkovací hru v Pohádkových Krkonoších
Léto s Pojizerským Pacifikem
Krkonošská železnice má stále svůj význam
Krkonoše lákají v létě na pivní stezku, romantiku i jízdu s Harrachem
RTIC Krkonoše ve Vrchlabí přivítalo už 350 000 návštěvníků
I letos se svezete Krkonošským cyklobusem, začnou jezdit 29. května
Sdružení Český ráj i Svazek Krkonoše pro podporu cestovního ruchu
Razítkovací hra Po stopách Krakonoše pokračuje
Pracovníci infocenter zavítali do Krkonoš. Vzniká zde mapa řemeslníků
Krkonoše – svazek měst a obcí se ohlížel za 15 lety působení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Webové stránky kraje získaly novou podobu

Přívětivější vizuální zpracování, snadnější dostupnost informací, strukturované stránky krajských odborů, formuláře na jednom místě či přehledné aktuality. To vše a mnoho dalšího přináší nová podoba webových stránek Libereckého kraje. Adresa zůstává neměnná, a to https://www.kraj-lbc.cz/. „Vzhled, funkčnost a přehlednost webu kraje již potřebovaly výraznou změnu. Jsem rád, že můžeme nyní spustit novou verzi stránek. Běžný uživatel samozřejmě najde veškeré informace stále na stejném místě tak, jak je zvyklý, a to na https://www.kraj-lbc.cz/," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak probíhal Speed Marathon 2024 v Libereckém kraji
Pálení čarodějnických ohňů? Ne na místech s nebezpečím požárů
Kasteláni myslí i na hendikepované návštěvníky
Služební pes Max vypátral v lese u Harrachova dva zloděje
Liberec je nově na mapě evropské železnice

Nejčtenější články

29.04.: Služební pes Max vypátral v lese u Harrachova dva zloděje
28.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého jarního kola
29.04.: Den otevřených dveří pořádají na stanicích HZS Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT