Výhru Turnova nad Čáslaví v rozstřelu pečetil parádičkou Benek

21.05.2018 12:59:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Fotbalisté FK Turnov dokázali v neděli zvítězit ve čtvrtém utkání v řadě, i když tentokrát proti Čáslavi až na penalty v rozstřelu. Poslední domácí penaltu kopal Benek, který si sebevědomě dovolil parádičku v podobě panenkovské střely obloučkem doprostřed branky!

FK Turnov - FK Čáslav 1:1 (0:1), na penalty 5:3

Hrálo se hodně do zavřené obrany, takže domácí měli problém si vytvářet šance. Čáslav velmi dobře bránila a ve 42. minutě šla Jíchou po standardce dokonce do vedení. Ve druhém poločase se domácí zlepšili a v 53. minutě Cigánkově centru vyrovnal hlavou Havel. Moc hezkých šancí diváci neviděli, spíše šlo o boj ve středu hřiště, takže další branka už nepadla.

O vítězi tak musel rozhodnout, jak je zvykem v divizi, penaltový rozstřel. Martin Špína vyrazil nohou druhou penaltu hostů, kterou Petrů střelil k tyči, ale pomaleji, zatímco za domácí tým proměnili postupně penaltu Cigánek, Beníšek, Petrlák, Horák, i poslední Benek, který ji proměnil parádičkou v podobě panenkovské střely obloučkem doprostřed branky! Poslední penalta hostů se tak už nekopala a domácí vyhráli 5:3 a hlavně získali bod navíc do tabulky, takže se posunuli v tabulce na 10. místo a stále se pohybují nad pásmem ohrožení sestupem.

„Dokážeme stále pořád získávat body, a to je pro nás nejdůležitější v boji o udržení. Penalty trénujeme a klukům se podařilo při nich zachovat nervy, takže je kopali sebevědomě i důrazně," řekl k zápasu pro Naše Pojizeří trenér Turnova Josef Petřík starší.

Branky: 53. P. Havel - 42. Jícha. Rozhodčí: Trska - Musil, Hanousek, ŽK: 1:1. Diváků: 215. Turnov: Špína - Šimek (77. Drahovzal), Novotný, Kordík, Tvrdý (66. Beníšek) - P. Havel, Benek, Toman (74. Houžvička), Cigánek - Petrlák, Horák.