Dalmach dál válí, po Démonech zdolal i českolipské F.A.Zole

04.02.2014 10:07:01 | Autor: Petr Ježek a FC Dalmach | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Krásný „českolipský víkend" zažili futsalisté FC Dalmach Turnov. Nejprve v pátek kombinovaný tým ve futsalovém poháru vyřadil Reas Česká Lípa, pak stejné mužstvo zdolala i rezerva v přeboru a v neděli večer ve druhé lize musel přijmout porážku tým F.A.Zole Česká Lípa.

Navíc v minulém kole odnesl formu turnovských hráčů tým aktuálně třetích Démonů Česká Lípa, takže během jednoho týdne to dělalo celkem čtyři utkání proti celkům z České Lípy... Druholigová nedělní výhra se ale nerodila tak snadno. Po vysokém vedení totiž domácí zastihl na konci první půle a na začátku druhé výpadek, kdy se hosté přiblížili až na jeden gól, ale závěr už byl opět v režii Turnováků. Ti tak prodloužili sérii vítězství v mistrovském zápase v řadě už na šest a v tabulce se posunuli právě před svého nedělního soupeře na šestou příčku jen se čtyřbodovým odstupem na prvního!

Dalmach Turnov - F.A.Zole Česká Lípa 7:4 (5:3)

Úvod utkání patřil jednoznačně Dalmachu. Již v 15. vteřině se trefil Pařízek, poté sice hosté z přímého kopu snížili, ale to sílu Turnova neohrozilo a přidal další čtyři branky. Nejprve si v 5. minutě našel odražený míč z přímého kopu Krejčík, aby připravil do prázdné branky míč Kalouskovi- 2:1. Poté si narazil Krejčík míč s Petříkem, který mu míč efektivně patičkou vrátil a Krejčík se před brankářem nemýlil a zvýšil na rozdíl dvou branek - 3:1. V 9. minutě našel Hurt skulinku ve zdi a bylo to už 4:1. V téže minutě Petřík přidal už pátou branku Dalmachu po sólu od půli hřiště. Hosté si vzali oddechový čas a nakoplo je to ke zlepšenému výkonu. V 15. minutě chytrým lobem snížil Válek. Ke konci první půle stanovil konečný poločasový výsledek hostující Mitáč na 5:3.

Jak dobře Dalmach začal první půli, tak špatně začal druhou. Kubeš ve 22. minutě prošel celým hřištěm a našel volného Válka, který už měl lehkou úlohu do prázdné branky - 5:4. Dalmach se musel bránit útokům hostů a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Ve 28. minutě však Krejčík ranou k tyči zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Ve stejné minutě Prokopec bravurně zlikvidoval střelu hostů na brankové čáře a z protiútoku Vítek trefil tyč. Hosté ke konci zkusili hru bez brankáře, ale naopak do prázdné branky udeřil Petřík a uzavřel konečný gólový účet na 7:4.

„Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Po prvních minutách to vypadalo na jasnou věc, ale hosté nám ještě utkání dokázali zkomplikovat. Zatím se nám daří. Důležité je, že když někdo vypadne ze sestavy, další ho dokáže nahradit," uvedl k utkání hrající trenér Aleš Krejčík.

Branky: Krejčík 2, Petřík 2, Pařízek, Kalousek, D. Hurt - Válek 2, Kočí, Mitáč. Sestava Dalmachu: Prokopec - Krejčík, Pařízek, Bakeš, Vítek, Kratochvíl, D. Hurt, Kalousek, Petřík.

Další utkání 15. kola: CF Litoměřice - Ústí n. L. 3:6, Benešov - Chotěboř 2:6, Slavia Liberec - Démoni Česká Lípa 5:6, Kadaň - GL Litoměřice 2:2, Písek - Mělník 12:6.

12. GL Litoměřice      15    2   3  10    53:90     9

Dvakrát za sebou se turnovský tým utkal s týmem Reas Česká Lípa a dvakrát odešel ze zápasu vítězně. Nejprve v pátek namíchaná sestava dokázala postoupit do dalšího kola poháru FAČR a v neděli rezerva stejný tým porazila i díky hattricku Jíry.

Pohár FAČR: Reas Česká Lípa - Dalmach Turnov 3:5 (0:3)

Branky Dalmachu: Krejčík 2, Pařízek 2, Kratochvíl. Sestava Dalmachu: Prokopec - Krejčík, Pařízek, Šteffan, Mencl, Čermák, D. Hurt, Kratochvíl, T. Pecka.

Liberecký přebor: Dalmach Turnov - Reas ČL 7:3 (3:1)

Branky Dalmachu: Jíra 3, Čepelík, Šimek, Čermák, Šteffan. Sestava Dalmachu: Soukup - Jíra, Šteffan, Čepelík, T. Pecka, Škréta, Čermák, Hanzl, Šimek, Bernard.