I.B třída: Bělá a Přepeře B své soupeře rozstříleli více než 12 góly!

17.10.2018 21:36:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Pojizeří

V desátém kole I.B třídy východ si výhry připsaly Jabloneček, Bělá, Přepeře B i Bozkov. Bělá se díky výhře 12:1 nad Držkovem, ale také zaváhání Velkých Hamrů B v Rychnově, vyšvihla na první příčku. Ještě více gólů ale v tomto kole nastřílely Přepeře B, které se trefili do sítě Lučan hned 13krát a šestkrát se trefil Martin Abraham.

Harrachov - Jablonec n. J. 2:4 (1:1)

Deváté kolo přineslo pikantní derby mezi Harrachovem a Jablonečkem. Papírový favorit byl jasný, skvěle hrající Harrachov. Hosté přijeli bez brankáře a několika opor, kdy v brance nastoupil hráč Trepera a tři dorostenci, z nich dva byli v základní sestavě.

Utkání začalo svižně, hned ve 30 vteřině pálil Veselý, jeho střelu však Trepera chytil. O minutu později se už skóre měnilo. Míč si vzal Veselý a prostřelil Treperu - 1:0. Hosté byli jako opaření. Další šanci měl Kučera, ale vychytal ho Trepera. Domácí byli lepším týmem a vytvářeli si další a další šance. Tu největší měl Jiroutek, ale Trepera ho výborně vychytal. Následně se osmělili hosté. Dlouhý aut Vrány propadl k Holmanovi, ten však zareagoval pozdě a míč jen tečoval za postranní čáru. Domácí byli lepší, ale snažili se hrát vše před prázdnou branku, což jim bylo osudné. Co se nedařilo domácím, to se podařilo Jablonečku. Ve 39. minutě se řítil sám na branku P. Vrána, trefil vybíhajícího brankáře, míč se však odrazil k Holmanovi, který vyrovnal na 1:1. Ve 44. minutě si ještě vypracoval šanci Kučera, ale z malého vápna přestřelil.

Do druhého poločasu vlétl Jabloneček jako uragán. Ve 46. minutě se na půlce obtočil Holman okolo Halamy, utíkal sám na branku, zachoval chladnou hlavu a svým druhým gólem otočil utkání. Hosty tento gól nabudil, domácí nedodržovali taktické pokyny, z čehož těžil Jabloneček. Po krásné přihrávce Štěpánka se objevil před brankou Holman, ale těsně přestřelil. V 57. minutě udeřili opět hosté. V první půli chodící kapitán Holman ožil, bylo ho plné hřiště. Na půlce hřiště obešel obránce a průnikovou přihrávkou poslal J. Vránu na branku, ten zachoval chladnou hlavu a s přehledem zvýšil na 1:3. Takřka po rozehrání získali míč hosté, ten se dostal k Janu Vránovi, který se opřel do skákajícího míče a téměř z 50 metrů přehodil Uhlíře. Na hřišti jako kdyby bylo jen jedno mužstvo, hosté běhali a byli při chuti. Domácí začali nakopávat dlouhé míče na Kučeru, s tím si ale poradila jablonecká obrana, nebo brankář Trepera. Další šanci měli opět hosté. Aktivní Linek perfektně přečetl kličku Halamovi, běžel sám na branku, ale trefil pouze tyč. Chvíli poté Pavel Vrána vyslal Holmana, ten z rohu vápna loboval Uhlíře, míč však skončil pouze na spojnici domácí svatyně. Domácí se nemohli dostat do vyložené šance, až v 70. dostal přihrávku za obránce Veselý a chladnokrevně zakončil 2:4. Hosté dobře bránili a nedovolili domácím skórovat. Nebezpečnou hlavičku vyhlavičkoval z brankové čáry Pičman. A když už se domácí v 86. dočkali, tak branka neplatila pro ofsajd dorážejícího Chlupa. Hosté poté rozkouskovali hru a zkušeně si došli pro velmi důležité tři body.

„První poločas jsme přežili klinickou smrt. Druhý poločas jsme na domácí vlétli, což přineslo své ovoce. Za druhý poločas zaslouží všichni pochvalu, protože někteří hráli na hraně svých možností. S hráčem v brance a s dorostenci, kteří hráli nadstandardně, to jsou zlaté a vydřené body. Nyní to musíme potvrdit doma. To, že je to výhra v derby, hřeje o to víc," zhodnotil utkání spokojený kapitán hostů David Holman.

Branky: 2. a 70. Veselý - 39. a 47. Holman, 58. a 59. J. Vrána. Rozhodčí: Kořínek - Pánek, Balatka, ŽK: 3:1. Diváků: 150. Harrachov: Uhlíř - Jiroutek, Kroupa, Barbořák, Vodseďálek, Bergmann (63. M. David), Medal, Veselý (74. P. David), Halama, Rieger (68. Chlup), Kučera. Jablonec n. J.: Trepera - Šír, Mikšíček, Pěnička (46. Adámek), Pičman - P. Vrána, Štěpánek, J. Vrána., Špidlen (90. M. Vrána), Linek (90. Neumann) - Holman (80. Cirok).

Bělá - Držkov 12:1 (7:1)

U sobotního zápasu bylo jasné, že se bude odvíjet podle toho, s jakými hráči Držkov přijede. Jelikož přijel s tím nejslabším, co měli k dispozici a bez náhradníků jen v jedenácti, výsledek je takový, jaký je.

Od začátku měli domácí převahu a čekali na první gól. Ten přišel v 11. minutě a byl dokonce vlastní. O minutu později měl velkou šanci René Čokina, ale gólman mu ji chytil. V 19. minutě po rohu Otmara, střílel vedle Motejlek. O dvě minuty později byl ve vápně faulován Mach. K pokutovému kopu se už podruhé postavil Motejlek a zvýšil na 2:0. Ve 25. minutě se ke střele dostali i hosté. Tvrdou střelu z dálky vytáhl nad břevno Michal Jakubičko. O minutu později se do balónu z 20 metrů opřel Jaroš, a balón se zastavil až v síti - 3:0. Ve 31. minutě vybojoval balón Mach, nacentroval do vápna a Beran zvýšil na 4:0. Ve 35. minutě domácí vzadu trošku zaspali a hosté z ojedinělé akce snížili na 4:1. O minutu později už se zase jásalo. Beran našel Votočka, který zvýšil na 5:1. Ve 42. a 44. minutě se trefil Mach a do poločasu stanovil výsledek na 7:1.

S hosty to nevypadalo lépe ani ve druhé půli. V 50. minutě Votoček využil chyby v obraně a zvýšil na 8:1. Gól byl ale připsán Kosinovi. V 53. minutě trefili hosté tyč a gólu se opět nedočkali. V 56. minutě přihrál Beran Čokinovi, a ten zvýšil už na 9:1. V 68. minutě po své akci pálil vedle Otmar a po něm i Mach netrefil správné místo. Otmar si to vynahradil v 71. minutě, když zvýšil na 10:1. To už domácím došel i displej na tabuli a fanoušci museli před nulu vyrobit papírovou jedničku. Stav 0:1 vypadal totiž divně... V 78. minutě obehrál gólmana Votoček, přihrál Beranovi, a ten zvýšil na 11:1. Svůj hattrick dovršil v 81. minutě po akci Reného Čokiny. Stanovil tak konečný výsledek na 12:1!

Branky: 12. vlastní (Ferenc), 23. Motejlek, 26. Jaroš z penalty, 31., 78. a 81. Beran, 36. Votoček, 42. a 44. Mach, 50. Kosina, 56. Čokina, 71. Otmar - 35. Hruška. Rozhodčí: Kowalik - Nádeník, Vrtal, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Bělá: Jakubičko - Votoček, Kosina (46. M. Hanč), Jaroš, Zemánek, Motejlek, Čokina, Otmar, Mach (70. Vorel), Beran, Rypl (46. D. Hanč).

Plavy - Roztoky 2:0 (2:0)

První poločas v Plavech se Roztokám vůbec nepovedl. Zaostávaly v nasazení a hlavně hráči nebyli důrazní v osobních soubojích. Už v 1. minutě hosty potrestal důrazný Černý, když po několika chybách poslal z vápna domácí do vedení. Ve 26. minutě neudržel centrovaný míč hostující brankář O. David, ale Rimský netrefil zblízka prázdnou branku. Ve 33. minutě fauloval ve vápně roztocký Hornig a Rimský z penalty zvýšil na 2:0. Potom dvakrát zazvonila tyč u domácího brankáře Nežádala. Nejprve podcenil malou domu a na poslední chvíli zasáhl a ve 43. minutě trefil z vápna tyč roztocký Mikolášek.

Druhý poločas už byl ze strany hráčů Roztok povedenější. Častěji byli u domácí branky, vypracovali si i několik standardních situací, ale nedokázali se prosadit. Nejblíže tomu byl v 60. minutě Mikolášek, když unikl po levé straně, ale jeho střílený centr na bližší tyč pozorný Nežádal chytil. V 83. minutě na Kupkárův centr z rohového kopu naskočil roztocký Matátko, ale hlavou trefil jen bezmocného brankáře Nežádala do nohou.

Branky: 2. Černý a 33. Rimský. Rozhodčí: Jákl - Bohatý, Pakula, ŽK: 4:3. Diváků: 80. Roztoky: O. David (46. Maďarčík) - Mečíř, M. Hornig, Hujer - Kopáček (70. Ginzl), Mikolášek, Maťátko, Baytalon (46. O. David), Kotyk - Tuláček, Kupkár.

Lučany - Přepeře B 1:13 (0:5)

Lučany jsou v tabulce výše než Přepeře B, ale tento zápas podle toho moc nevypadal. Svůj den měl exligový veterán Martin Abraham, který byl k nezastavení a nakonec se trefil hned šestkrát! Přepeře na dálku soutěžily s Bělou o nejvyšší výhru kola, Abrahamovi spoluhráči přidali dalších sedm tref a v minisouboji se jim povedlo o gól vyhrát.

Branky: 66. Röschl - 5. Císař, 23., 33., 37., 48., 49. a 73. Abraham, 41. a 75. Tokan, 54. a 59. Peškar, 62. Majstorovič, 80. Havlín. Rozhodčí: Řezníček - Mařatka, Dvořák, ŽK: 1:0. Diváků: 170. Přepeře B: Hyka - Kupka, Císař (46. Trč), Havlín, Rakouš, Tokan, Abraham, Kubáček, Horák, Pavlata (53. Majstorovič), Peškar.

Železný Brod B - Bozkov 0:2 (0:1)

Bozkovské hráče čekalo derby s rezervou Železného Brodu, navíc umocněné o souboj o poslední místo v tabulce. Mírnými favority byli asi domácí, navíc posilnění třemi hráči z A týmu. První velkou šanci ale měli hosté, když Balcar předložil míč nalevo volnému Červenému, a ten z dobré pozice vystřelil, ale Mařík míč vyrazil. Pak přišla nepříjemná chvíle pro hosty, když už v 11. minutě uviděl červenou kartu Židlík za stažení soupeře, který mohl jít sám na bránu, incident se odehrál asi 15 metrů před pokutovým územím. Z následného přímého kopu domácí nic nevytěžili. Ve 13. minutě zkusil vystřelit Šimek z 30 metrů, ale Maříka nepřekonal. To se povedlo už za dvě minuty Balcarovi, když po přímém kopu Mazánka z 35 metrů se trefil parádně hlavou z vápna. Za další dvě minuty přidal další gól Šimek, ale byl mu odmávaný ofsajd. Obrovskou šanci nevyužil ve 23. minutě Havel, poté co se Balcar parádně prokličkoval až do vápna a předložil právě jemu, ten vystřelil a trefil pouze pravou tyč a dorážku, která také měla gólové parametry, vyrazil Mařík na roh. Ve 38. minutě zahrávali hosté další přímý kop z 35 metrů, po faulu na Šimka, k němu se postavil kapitán Červený, ale míč poslal vysoko nad bránu. Minutu před koncem prvního poločasu zahrávali domácí rohový kop, ale perfektní obrana hostů si s ním lehce poradila.

Ve 48. minutě se opakovala stejná situace jako na konci poločasu, opět roh domácích a opět výtečná obrana nebezpečí ihned zažehnala. V 50. minutě zkusil Kobrle vystřelit z 30 metrů, gólman měl. V 54. minutě byl faulovaný Balcar 30 metrů od brány a následný přímý kop Červený nezužitkoval dobře. Pojišťovací gól mohl přidat v 57. minutě nehlídaný Balcar, po přihrávce Šimka před bránu, ale on místo střely ještě přihrával Liďákovi doleva, a to už poté stihli domácí míč zneškodnit. Velkou šanci na vyrovnání měli domácí v 61. minutě, když z přímého kopu vystřelil nebezpečně k levé tyči Kamil Makula, ale Seifert se blýskl v bráně a míč vyrazil ke Kobrlemu, který ho odkopl do bezpečí. Za dvě minuty se ukázali zase hosté, když Červený šel na bránu, byl faulován za žlutou kartu Kotlárem. Následný přímák z 30 metrů vyrazil Mařík před sebe, ale vzápětí si míč pohlídal. Nakonec se kapitán hostí přece jen dočkal gólu, když v 70. minutě mu zprava před bránu parádně přihrál Štěpánek, který byl pouhou minutu na hřišti a už si připsal gólovou asistenci. V 82. minutě Kamil Makula zkusil vystřelit z 35 metrů, ale netrefil míč dobře, a ten šel mimo bránu. I přes lehký závěrečný tlak domácích, hosté nepřipustili žádnou komplikaci a dvoubrankové vedení ubránili a zaslouženě si vezou tři body.

„Měli jsme několik absencí před zápasem a odjeli jsme na derby pouze s dvěma náhradníky. Ze začátku jsme měli obavy, které vzrostly po vyloučení Židlíka. Ale naštěstí jsme poté vstřelili branku a naše situace se uklidnila, kluci hráli zodpovědně, vraceli se, hráli pořád na hranici svých možností, do všech soubojů šli s nadšením a ani jeden nikdo nevypustil. To byl dnes klíč k našemu úspěchu. Obrovská pochvala pro všechny hráče, když dokázali 79 minut v deseti být vyrovnaným soupeřem a ještě k tomu střílet góly a veškeré šance soupeře dokázali ubránit. Dnes jednoznačně náš nejlepší výkon podzimu. Doufám, že si z toho kluci odnesli něco do dalších zápasů," komentoval utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 15. Balcar, 70. Červený. Rozhodčí: Klement - Brož, Dvořák, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (11. Židlík). Diváků: 70. Železný Brod B: Mařík - Šťastný, Tunka, Habr, Š. Makula, Trakal (46. Koucký), Šefr (85. Hyška), K. Makula, Kovář, Kotlár, Hloušek. Bozkov: Seifert  - Židlík, Soudil, Kobrle, Maleček, Červený, Mazánek, Liďák, Havel(88. Kousal), Šimek, Balcar (69. Štěpánek).

Rychnov - Velké Hamry B 2:1 (0:1)

Po prvním poločase vedli hosté brankou Vencbauera a vše vypadalo podle předpokladů. Ve druhém poločase se ale domácí zmátožili a otočili zápas dvěma brankami Janků a Procházky ve svůj prospěch, čímž uštědřili Velkým Hamrům B vůbec první porážku v soutěži.

Branky: 54. Janků, 59. Procházka - 7. Vencbauer. Rozhodčí: Dvořák - Mařatka, Řezníček, ŽK: 0.1. Diváků: 120.

Albrechtice - Smržovka 6:3 (2:1)

Albrechtice si v duelu se Smržovkou připsaly teprve třetí výhru v sezoně. Hattrickem se na výhře podílel Marek Purm.

Branky: 41. a 44. Hradecký, 48., 50. a 78. Purm, 53. Sedlák - 29. Hrabánek, 64. Klaus, 86. Frydrych. Rozhodčí: Mizera - Dunajevský, Kovář, ŽK: 0:0. Diváků: 110.