Turnovští florbalisté i podruhé porazili Kobylisy

19.10.2018 17:43:22 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V nedělním programu Národní ligy na sebe narazili nedávní soupeři z Poháru České pojišťovny a i tentokrát byli úspěšnější Turnovští florbalisté, pod jejichž výhru se pěti kanadskými body podepsal Vojtěch Palatínus.

Úspěšní byli o víkendu také dorostenci, kteří k vysoké výhře přidali nevídanou remízu 1:1. O zbylý zápasový program se postarali nejmladší zástupci našeho oddílu, mladší žáci, starší žákyně a elévky a také jim se podařilo radost z pohybu okořenit výhrami.

Národní liga, 6. kolo

Florbal TJ Kobylisy - TJ Turnov 3:8 (2:2, 1:3, 0:3)

Hned tři dny po pohárové bitvě se oba soupeři střetli znovu, tentokrát v rámci šestého kola Národní ligy. I samotný průběh duelu byl velmi podobný. V rozmezí sedmé a osmé minuty se podařilo Turnovu vstřelit dvě rychlé branky a dostat se tak do uklidňujícího náskoku. Domácí se však dokázali ještě během první třetiny oklepat a skóre dorovnat.

Smírný výsledek 2:2 vydržel téměř do poloviny utkání, ve dvacáté sedmé minutě se však z protiútoku prosadil Sekyra a vrátil tak vedení zpět na stranu hostů. O dvě minuty později přidal čtvrtou branku Turnova Vojtěch Palatínus a vydařenou pasáž utkání podtrhl ve 35. minutě Pavel Sekyra, který z nařízeného trestného střílení završil svůj hattrick. Domácí stihli reagovat až pět minut před druhou sirénou, po které měli za stavu 3:5 blíže k vítězství turnovští florbalisté.

Nic na tom nezměnila ani závěrečná část utkání, kterou hosté zcela ovládli, konkrétně Vojtěch Palatínus, který v posledních pěti minutách dokázal přidat další tři branky a definitivně tak pojistil důležité turnovské vítězství. Po výhře 8:3 poskočil Turnov na šestou příčku a o další body bude bojovat už tuto sobotu na domácí palubovce proti Plzni.

Komentář domácího kapitána Ondřeje Kočího: „Vyrovnaný zápas, který rozhodla efektivita v zakončení na straně hostů."

Komentář kapitána hostí Štěpána Matěchy: „Od dnešního zápasu jsme potřebovali začít bodovat, což se povedlo. Za to jsme rádi. Výkon však nebyl příliš dobrý a musíme se do dalších zápasů zlepšit. Děkujeme soupeři za utkání."

Branky: 14. Neužil, 20. Mühlbach, 36. Čejka - 7. A. Palatínus, 8. Sekyra, 27. Sekyra, 29. V. Palatínus, 35. Sekyra, 56. V. Palatínus, 57. V. Palatínus, 59. V. Palatínus. Rozhodčí: Rousek - Sochůrek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0. Diváků: 27.

V příštím kole v domácí hale TJ Turnov vyzvou turnovští florbalisté v sobotu 20. října od 19 hodin FbC Plzeň.

Liga starších žákyň

Turnaj Turnov (sobota 13. října): FBC Liberec - TJ Turnov 5:5, TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 1:3, TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 0:8.

Liga elévek

Na mladé turnovské hráčky čekala v sobotu daleká cesta do Štětí a čtyři ligové zápasy. V nich se turnovským elévkám podařily první florbalové krůčky a odměnou jim byla jedna výhra, která je zároveň tou nejlepší motivací do další práce. Rodičům děkujeme za podporu a za pomoc s dopravou.

2. liga dorostenců

Turnaj Liberec (neděle 14. října): TJ Turnov - FBC Lomnice-Jičín 8:1, FBC Šluknovsko Česká Lípa - TJ Turnov 1:1.

Přebor mladších žáků

Mladší žáci mají za sebou nedělní turnaj v Rumburku, který byl jako na houpačce, ve všech zápasech bylo k vidění hodně branek a o řadu z nich se postaraly také turnovské naděje. Výsledkem celotýmového snažení byly dvě výhry a mladší žáci tak mohli z Rumburku odjíždět spokojení.