V derby s Lomnicí lepší Sedmihorky, závěr podzimu vyšel i Košťálovu

09.11.2015 20:28:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Nejlepším týmem po podzimu v krajském přeboru jsou z Pojizeří Sedmihorky, s tím se dopředu počítalo, ale že bude celkově čtvrtý Košťálov, s tím ještě v 10. kole počítal málokdo. Závěr podzimu ale Košťálovu vyšel excelentně, zatímco v opačném rozpoložení se ocitli fotbalisté Lomnice a Bozkova.

Mšeno - Košťálov 2:3 (2:1)

Hosté začali děsivě, když po centru do vápna vsítil vlastní gól kapitán Janata. Už v 10. minutě ale dokázal vyrovnat Koldovský a boj o body znovu startoval od nuly. Ve 13. minutě po hezké akci střelu Jakuba Sádka vyrazil mšenský gólman na roh. Ve 28. minutě po chybě obrany hostů vrátil domácím vedení Švorc. Ve 31. minutě Piry střílel z vápna, ale balon vyrazil skvěle opět domácí gólman.

Na začátku druhé půle domácí nastřelili břevno, ale poté už úřadovali hosté. V 56. minutě se po dlouhé době za Košťálov trefil Houžvička a vyrovnal na 2:2. Hosté byli od té chvíle lepší a více bojovali o vítězství. V 73. minutě je za snahu odměnil třetím gólem Piry. To byl nakonec i gól vítězný, protože velmi cennou výhru už hosté i přes domácí tlak udrželi.

„Děkujeme mužstvu za bojovnost a výbornou partu, vedení a realizačnímu týmu pak za podporu v sezoně. Poslední čtyři zápasy nám výborně vyšly, tak je trochu škoda, že se teď končí, ale my se na jaro těšíme a věříme, že když všichni budou takto pracovat, tak se nemáme čeho bát," řekl po zápase asistent trenéra Košťálova Jiří Sádek.

Branky: 2. K. Janata (vlastní), 28. Švorc - 10. A. Koldovský, 56. Houžvička, 73. Piry. Rozhodčí: Havel - Bohatý, Linhart, ŽK: 5:1. Diváků: 20. Košťálov: Průcha - Mečíř, Huráň, Klazar, Hradecký - Janata, Piry, Sádek, Liška - Koldovský (89. Klaban), Houžvička.

Lomnice - Sedmihorky 0:5 (0:2)

Hosté byli aktivnější a již ve 3. minutě mohli jít do vedení, ale Vaníček nemířil přesně. To se však povedlo v 6. minutě Kodrovi, když po Vaníčkově přihrávce vsítil vedoucí gól. Ve 12. minutě zahrozili i domácí, ale Hrnčíř mířil těsně vedle. V 25. minutě mohl zvýšit Kodr, ale střela šla mimo bránu. V 33. minutě se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Kroupa našel nabíhajícího Marcela Špínu, který nedal brankaři Zachovalovi šanci.

I druhý poločas začal herní převahou hostů. Nejprve vsítil třetí gól v 54. minutě ze samostatného úniku opět Marcel Špína a v 59. minutě tentýž hráč brankou jako přes kopírák završil svůj hattrick. V 66. minutě se blýskl i Martin Špína v bráně, když zlikvidoval šanci domácí Lomnice. V závěru ještě nevyužili sedmihorské šance Vaníček a Kodr. V 81. minutě se však radovali popáté, když Petrlákova pěkná střela z hranice vápna skončila pod břevnem a zakončila tak účet celého.

Krajský fotbalový přebor, utkání FC Lomnice nad Popelkou - FK Seedmihorky<br />Autor: Zdeněk Matura„Věděli jsme, že Sedmihorky mají kvalitní tým a připravovali se na ně, ale první rychlý gól námi otřásl. Hrnčíř pak neproměnil velkou šanci, což nás mohlo vrátit do zápasu. Ve druhé části jsme přeskupili sestavu, ale k obratu to nevedlo a soupeř vyhrál naprosto zaslouženě," řekl k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš, který zároveň dodal, že podzim hodnotí kladně, škoda je hlavně bodů za remízy v předchozích zápasech.

Branky: 6. Kodr, 33., 53. a 60. Marcel Špína, 82. Petrlák. Rozhodčí: Špidlen - Šmíd, Linhart, ŽK: 0:1. Diváků: 120. Lomnice: Zachoval - Vohnout (64. Fišar), Gaubman, Šteffan, Drábek - Janata, Korček, Košťák, Hrnčíř (80. Kraus) - Drahoňovský, Zboroň (46. Vávra). Sedmihorky: Martin Špína - Mach, Zonyga, M. Marek, Pařízek - Škréta (70. Rada), Kroupa (57. Červinka), Petrlák, Vaníček (81. J. Marek) - Kodr, Marcel Špína. Fotogalerie z utkání

Velké Hamry - Bozkov 1:0 (1:0)

Hosté nastoupili aktivně, ale opět bez kýženého brankového efektu. První zdánlivě bezvýznamný okamžik přišel v 11. minutě. Aster byl faulován, ale sudí nepískl, Aster se ohradil a viděl žlutou kartu. Bozkov držel Hamry na uzdě a nepouštěl je do šancí, ale ani on žádnou vážnou situaci neměl. Jednou se domácí dožadovali na rozhodčím vulgárně penalty, ale na rozdíl od Astera se tentokrát nežlutilo. Hra se odvíjela převážně mezi pokutovými územími a byla zcela vyrovnaná. To se však nedalo za chvíli říci o poměru hráčů na ploše. Aster si nechal ošetřit naražené zápěstí a žádal o vstup na hřiště, jenže sudí Čurda si všiml lepenky na jeho zápěstí, která kryla látkový náramek, a to se mu nelíbilo, tudíž nevpustil Astera na plochu se slovy „až si to odstraníš, můžeš jít." To Bozkovští provedli, ale vysvětlili si předchozí slova, že již není třeba čekat na písknutí rozhodčího a Aster vběhl na hřiště. Rozhodčí si ale svá slova vysvětlil jinak a Astera vyloučil druhou žlutou za svévolné vniknutí na hrací plochu. Za dvě minuty po rychlém brejku se domácí radovali z využití přesilovky - 1:0. Paradoxem je, že to bylo po špatné standardce hostů.

Druhá půle byla překvapivě vyrovnaná i přes početní převahu Hamrů. Bozkov měl častěji míč na kopačkách, ale bez výraznější šance. Hamrům se nedařilo dostat hosty pod tlak a tak bránil a vyčkával. Čím více se blížil konec tím více se Bozkov tlačil dopředu a otevíral zadní vrátka, a tak mohli domácí rozhodnout, dvakrát čaroval Kanaval, jednou pomohla tyč a jednou domácí těsně minuli. V závěru měl velkou šanci na vyrovnání Bejda, ale těsně minul.

„Bohužel se naše neslavná série protáhla na sedm zápasů bez prohry a na jaře nás čeká perný boj o krajský přebor. Dnešní utkání hrubě ovlivnil asistent číslo 1, nesmyslným vyloučením Astera, i přes hodinu v deseti jsme byli vyrovnaným soupeřem. Přežili jsme ve druhé půli čtyři obrovské šance a v závěru mohli vyrovnat, ale nepovedlo se. Podzim se nám nevydařil, ne tím, že by nás poškodili sudí, ale našimi chybami a přístupem. V zimě máme o čem přemýšlet, ale hlavně konat, a to tvrdě makat a trénovat, zkrátka se dobře připravit na jarní boje o přežití," hodnotil zápas a částečně i podzimní část soutěže trenér Bozkova Milan Mayer.

Branka: 36. Žitka. Rozhodčí: Horáček - Čurda, Jacik, ŽK: 2:6, ČK: 0:1 (34. Aster). Diváků: 120. Bozkov: Kanaval - Plátek, Bejda, Vanc, Červený - Holman, Prousek, Lakatoš, Vrchovský (79. Mazánek) - Hejtmánek, Aster.