Ve dvou derby v krajském přeboru lepší Košťálov a Sedmihorky

19.10.2015 14:32:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Dvě okresní derby byly na programu v 10. kole krajského přeboru. Košťálov dokázal po zlepšeném výkonu zdolat Lomnici a Sedmihorky vyhrály v Bozkově, který vedl už 2:0, ale nakonec hosté otočili výsledek čtyřmi góly během deseti minut.

Košťálov - Lomnice 3:0 (1:0)

Domácí začali aktivněji, v 7. minutě se Houžvička ocitl před gólmanem Košťálova, ale ten jej vychytal a po něm mířil špatně v dobré pozici Stehlík. V 10. minutě si vytvořili vyloženou šanci hosté, ale gólman Průcha dokázal míč z kopačky Zboroně vyškrábnout. Ve 12. minutě prošel individuální akcí Sádek, ale gólman Zachoval dobře zakročil. Dále měli domácí šance Cerman po centru Klazara a Janata, na druhé straně zneškodnil Průcha šanci Drahoňovskému. V 39. minutě Janata trefil z přímého kopu tyč. Teprve až těsně před přestávkou padl první gól, když se trefil po nahrávce Stehlíka Poledník - 1:0.

Na začátku druhé půle byl sražen v pokutovém území Zboroň, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 58. minutě měli hosté dobrou příležitost při dalším přímém kopu, ale zahřmělo v 65. minutě znovu na druhé straně. Po linii Hradecký, Sádek se dostal míč k Cermanovi, který překonal Zachovala hlavou - 2:0. Poté šel Sádek sám na brankáře, ale neuspěl, stejně jako nebyl úspěšný další útok na Průchu. Definitivně potvrdil domácí výhru Sádek, když využil nahrávku Kázmera a kličkou oklamal stopera Lomnice - 3:0.

„Podali jsme výborný výkon, chceme na to navázat i v dalších zápasech. Bylo to vyhecované derby, ale zvládli jsme to," řekl asistent trenéra Košťálova Jiří Sádek.

„První gól určil ráz zápasu, škoda našich nevyužitých šancí. Jde o zaslouženou výhru domácích, kteří byli od 60. minuty lepší," dodal trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 45. Poledník, 64. Cerman, 87. Sádek. Rozhodčí: Horák - Blaschke, Kovářová, ŽK: 2:2. Diváků: 250. Košťálov: Průcha - Grafek, Poledník, Klazar, Hradecký - Janata, Cerman, Piry, Sádek (87. Liška) - Stehlík (78. Huráň), Houžvička (85. Kázmer). Lomnice: Zachoval - Drábek, Veber, Košťák, Šteffan - Gaubmann, Korček, Heřmanský (46. Hrnčíř), Janata - Zboroň (70. Vohnout), Drahoňovský.

Bozkov - Sedmihorky 3:5 (2:1)

Úvod vyšel lépe domácím, kteří byli směrem dopředu nebezpeční. Hosté jim to ale ulehčili tím, že nebyli příliš důslední a byli za to také potrestáni. Nejprve v 15. minutě po tvrdém zákroku na Kroupu se domácí Holman řítil z pravé strany sám na branku a střelou k tyči dal vedoucí gól. O pět minut později se trefil domácí Tuma z trestňáku, když míč ještě tečovala zeď. Teprve druhý gól v síti hosty probudil, začali hru vyrovnávat a postupně i přebírali iniciativu. Nejprve řadu střel zachránila těla domácích hráčů, ale ve 42. minutě po centru Petrláka už Pařízek prostřelil bozkovského brankáře a snížil na 1:2. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, ale Vaníčkova hlavička skončila na břevně.

Úvod druhého poločasu ovšem vyšel hostům náramně. Nejprve v 55. minutě Marcel Špína vyrovnal na 2:2, poté si dal domácí Liďák vlastňáka a v 61. minutě vsítil Pařízek čtvrtý gól Sedmihorek. Exhibiční dvacetiminutovku hostů završil v 64. minutě Marcel Špína gólem na 2:5. To domácí dostalo do kolen a jen díky gólmanovi Kanavalovi neinkasovali větší příděl. V poslední minutě ještě korigoval stav třetí bozkovskou brankou Mazánek, ale to již nezměnilo nic na vítězství Sedmihorek.

„Prožívám velké zklamání, tak dobře rozehraný zápas podpořený v první půli velmi dobrým výkonem a po přestávce málo uvěřitelný kolaps. Zodpovědnost, koncentrace, pokora, bojovnost, taktika, touha po úspěchu a hlavně disciplína je mému týmu v posledních kolech cizí. Musíme změnit vše a tvrdě pracovat na zlepšení jinak se z této minikrize nevyhrabeme. Hráči musí pochopit, že si na hřišti nemohou dělat, co chtějí. Krajský přebor není ledajaká soutěž a pro úspěch se musí tvrdě makat a ne jen chodit zápas odehrát ať dopadne jak dopadne," hodnotil utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 15. Holman, 21. Tuma, 90. Mazánek - 42. a 62. Pařízek, 55. a 64. Marcel Špína, 59. vlastní (Liďák). Rozhodčí: Paulus - Trdla, Hrbáček, ŽK: 3:6. Diváků: 100. Bozkov: Kanaval - Liďák (66. Vrchovský), Bejda, Hejtmánek, Červený - Plátek, Tuma, Lakatoš (71. Prousek), Kobrle - Holman (60. Mazánek), Vanc. Sedmihorky: Martin Špína - Mach, M. Marek, Zonyga, Škréta - Kroupa (15. Pařízek), Dvořák (82. Červinka), Petrlák, Vaníček (82. J. Marek) - Kodr, Marcel Špína.