Červen v turnovské knihovně

09.06.2022 11:19:50 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Červen v turnovské knihovně

Knihovna v Turnově v červnu 2022 opět nabízí zajímavý program, nechte se pozvat na přednášky, výstavy i divadlo na pobočce v Turnově II.

Kalendář akcí - červen 2022

Středa 1. června 2022 a každé další pondělí až středa v měsíci od 12:00, MŠ 28. října

Pohádková babička do školky
Čtení s pohádkovou babičkou dětem v mateřské škole. Mezi děti opět přijde pohádková babička Marie Meixnerová. Součást akce S knížkou do života - Bookstart a projektů čtenářské gramotnosti.

Středa 1. června 2022 od 12:00 a každou další středu v měsíci, MŠ Zborovská

Pohádková babička do školky
Čtení s pohádkovou babičkou dětem v mateřské škole. Mezi děti přijde pohádková babička Marie Podzimková. Součást akce S knížkou do života - Bookstart a projektů čtenářské gramotnosti

Pátek 3. června 2022 od 8:00, dětské oddělení knihovny

Dílna čtení - Zvídavé čtení
V rámci projektu Zvídavé čtení Nové školy, o. p. s., se konají dílny čtení pro žáky 8. ročníků ZŠ Skálova Turnov. Tentokrát na téma: problémy jsou součástí života. Spolupráce školy a knihovny - pedagog a knihovník.

Neděle 5. června 2022 od 14:00, hrad Valdštejn

Pocta Ladislavu Kouckému
Odhalení pamětní desky dlouholetému kastelánu hradu Valdštejna se uskuteční za účasti vedení města Turnova, dalších hostů a přátel pana Kouckého. Hudební doprovod v režii skladatele a varhaníka Radka Rejška. Průvodní slovo Eva Kordová.

Neděle 12. června 2022 od 10:00, dětské oddělení knihovny

Dílna kolíčková a korálková
Výtvarná tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi je součástí projektu Bookstart - S knížkou do života a Knihovna pro celou rodinu. Na děti se těší známé lektorky Eva, Simona, Verča a Šárka.

Pondělí 13. června 2022 od 14:00, DD Pohoda

Náměstí, kterým šly dějiny
Přednáška Antonína Mojsla, historika Muzea Českého ráje o pohnuté historii turnovského náměstí, kterým kráčely dějiny města. Dobové fotografie a další dokumenty o architektuře jednotlivých domů, kostelů a radnice. Koná se v rámci 750. výročí první zmínky o městě Turnově.

Úterý 14. června 2022 od 9:30, Centrum pro rodinu Náruč

Pohádková babička do školky
Červnové setkání nad knížkami s pohádkou na léto a prázdniny doplněno písničkami. Na děti se těší Eva Kordová.

Úterý 14. června 2022 od 14:00, dětské oddělení knihovny a každé další úterý v měsíci

Čtenářský klub Turnovský Granátek
Poslední měsíc školního roku se budeme opět věnovat tvůrčímu psaní, volnému čtení a práci s knihou. Klub vede Eva Kordová. Turnovský Granátek se připojuje také k celostátní akci Týden čtení, který je součástí dalšího projektu Rosteme s knihou.

Úterý 14. června 2022 od 19:00, Dům Na Sboře

Čeští bratři na Turnovsku
Čeští bratři v Turnově a jejich 120 let působení v tomto městě. Poté byli nuceni odejít a co pro město znamenal tento odchod? Co si můžeme připomínat dnes? Na toto téma promluví ThMgr. Ondřej Halama, farář Ochranovského evangelického sboru v Turnově a pedagog. Večer se koná v rámci oslav 750. let města Turnova.

Úterý 14. června 2022 od 17:00, pobočka knihovny na vlakovém nádraží Turnov II

Divadlo v knihovně
NOTDIS (dříve Kámoš Drámoš) představí svoji autorskou hru Vy mlčíte, Karle opět před turnovským obecenstvem.

Čtvrtek 16. června 2022 od 9:30, komunitní místnost Fokusu

Náměstí, kterým šly dějiny
Přednáška Antonína Mojsla, historika Muzea Českého ráje o pohnuté historii turnovského náměstí, kterým kráčely dějiny města. Dobové fotografie a další dokumenty o architektuře jednotlivých domů, kostelů a radnice. Koná se v rámci 750. výročí první zmínky o městě Turnově. Hudební doprovod Petra Kostka. Určeno pro klienty centra denních služeb a další zájemce.

Čtvrtek 16. června 2022 od 14:00, klubovna penzion Žižkova

Děti Turnovu
Pořad s knihou prací žáků turnovských škol, kterou vytvořili k 750. výročí první zmínky o městě Turnově. V hudebně literárním pořadu vystoupí žáci školy pod vedením Mgr. Jany Kepkové. Hudební doprovod Katka Matysová.

Čtvrtek 23. června 2022 od 18:00, sálek ICM, hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka

Cestovatelský čtvrtek: Norské Lofoty - Putování za polární září
Souostroví Lofoty patří k nejkrásnějším přírodním pokladům Evropy. Poloha za severním polárním kruhem a vliv teplého Golfského proudu zde vytváří zcela unikátní prostředí. S fotografem Lukášem Brychtou se vydáme poznat tuto drsnou krajinu a především fenomén, který je u nás spojen spíše s Islandem - polární záři.

Úterý 28. června 2022 od 9:00, hrad Valdštejn

Slavnost čtení - Den čtenářů na hradě
Tradiční slavnostní ukončení projektu Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář pro tento školní rok. Setkání se spisovatelkou a autorkou knížky pro prvňáčky Dubánek a tajný vzkaz, autogramiáda, prohlídka hradu a soutěž. Na hrad Valdštejn děti poputují po tzv. Stezce skřítka Dubánka a budou plnit a vyhledávat úkoly.

Výstavy

S KOMENSKÝM DO KOMIKSU
Mimořádná výstava provede originálním způsobem všechny návštěvníky celým životem Jana Amose Komenského. Prostřednictvím komiksové podoby se seznámíte s hlavními životními událostmi, dílen a odkazem Učitele národů. Příběh Učitele národů sepsala spisovatelka Klára Smolíková a obrazově doprovodil komiksový ilustrátor Lukáš Fibrich. Výstava vznikla k 430. výročí narození Komenského a pořádáme ji ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského v Praze.
Galerie Na Schodech knihovny

S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA - CHVILKA PRO POHÁDKU
Ilustrace dětí mateřských škol. Na motivy setkání s knížkou Chvilka pro pohádku spisovatelky Ivony Březinové děti malují průběžně obrázky ze známých pohádek. Postupně je vystavujeme v naší Galerii Na schodech knihovny. Výstava je součástí projektu Bookstart - S knížkou do života.
Galerie v šatně

DĚTI TURNOVU
Výtvarné práce žáků základních škol Turnova, ZUŠ Turnov a Gymnázia Turnov, které byly vytvořeny pro knihu Děti Turnovu. Také budou vystaveny keramické modely - motivy z města Turnova, práce dětí z keramického kroužku Žluté ponorky.
Galerie Na Schodech knihovny a Galerie v šatně

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Městská knihovna Turnov v květnu
Duben v turnovské knihovně oslaví planetu Zemi
Turnovská Noc s Andersenem 2022 je za dveřmi
Nabitý březen v turnovské knihovně
Letos malí čtenáři v Turnově po pauze znovu zažili pasování na rytíře
Turnovská knihovna také pomáhá Ukrajině
Turnovská kultura v březnu
Březen - Měsíc čtenářů se blíží i v turnovské knihovně
V Turnově budou pasovat nové prvňáčky na čtenáře
Dny čtenářů na hradě Valdštejně a slavnostní pasování

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT