Diskutovalo se o centrální části Turnova

26.05.2024 07:23:04 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Diskutovalo se o centrální části Turnova

Setkání obyvatel centra Turnova se odehrálo ve středu 22. května 2024 odpoledne. Na radnici zavítala necelá desítka občanů, kteří se mohli vyptat i diskutovat o dění ve městě se starostou i tajemnicí úřadu.

O čem byla řeč? Hned v úvodu setkání na příchozí čekal malý flipchartový souhrn témat a dotazů, která se na stejném místě řešila při minulém setkání obyvatel centra. O většině z nich se hned v úvodu zmínil starosta Tomáš Hocke s informacemi o novinkách v těchto oblastech. Mimo jiné se jednalo o parkování, hlučnost dopravy nebo stav komunikací a chodníků v centrální části Turnova.

Právě parkování se stalo tématem jedna v následující diskuzi. Nemluvilo se jen o situaci v centru, ale také na sídlišti v Turnově 2 či na Výšince. Příchozí zajímalo, zda se zvažuje rezidenční parkování na sídlištích nebo výstavba dalších parkovacích míst například nad terminálem u vlakového nádraží. Připomínali také důležitost efektivní možnosti krátkodobého parkování v centru s ohledem na živnostníky.

V návaznosti se probíralo téma místních komunikací, například možnost rozšíření komunikace na Výšince směrem ke Třem svatým nebo plán na zprovoznění odbočky směrem zpět na centrum na komunikaci Na Kamenci. Občané si stěžovali na kvalitu opravy některých komunikací, konkrétně třeba sjezdů do vedlejších ulic.

Jedním z hlavních témat byl také další rozvoj turistické infrastruktury, která by vytvářela lepší podmínky nejen pro turisty, ale také pro místní. Mluvilo se například o možných opravách cesty na Hlavatici nebo o vylepšení toalet na nejvytíženějších místech (například parkoviště pod Valdštejnem). V souvislosti s tématem tajemnice Eva Honzáková připomněla nově vznikající strategii cestovního ruchu 2030, která by měla jasně a přehledně definovat priority této oblasti.

Hovořilo se rovněž o stavu sběrných míst a jejich občas nedostačující kapacitě či sledování nesprávného odkládání odpadů a následném řešení. S městským kamerovým dohlížecím systémem souviselo i téma bezpečnosti ve městě. Občané by rádi viděli vyšší dohled nejen nad trestnou činností, ale třeba i ničením veřejného a soukromého majetku. Tady starosta připomněl nejen hranice kapacit městské policie, ale také Policie ČR.

Odpolední diskuze přinesla několik podnětů na řešení konkrétních závad v centru města, ať už v rámci opravy chodníků nebo úklidu. Podněty předáme na odbory městského úřadu a o dalším postupu budeme informovat přímo obyvatele centra prostřednictvím komunikačního systému MUNIPOLIS. Pokud ještě nemáte registraci případně aplikaci, můžete si instalovat zde. Přímo na e-mail nebo do telefonu získáte informace o dění v Turnově z první ruky.

Děkujeme, že se zajímáte o své město. Těšíme se na příštím setkání, které se odehraje ve středu 19. června 2024 v Turnově 2. S předstihem vás ještě budeme informovat.

Marcela Jandová, tisková mluvčí a koordinátorka Zdravého města Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova se vydal za obyvateli Malého Rohozce
Proběhlo jarní setkání s podnikateli v Turnově
Na radnici proběhlo jednání s provozovateli barů a restaurací v Turnově
Co zajímá obyvatele Pelešan?
Na turnovské radnici se setkali s církvemi
Vedení Libereckého kraje jednalo s vedením města Turnov
Místostarostka Turnova poděkovala místním neziskovkám
Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách
Co zajímalo Turnováky na setkání v ZŠ Žižkova?
Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Na turnovské radnici proběhla setkání v rámci kulatých stolů
Starosta Turnova uzavřel sérii setkání s obyvateli v Dolánkách

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT