Dorostenci Kateřina Janatová a Karel Macháč mají tituly mistrů republiky

20.03.2015 11:22:45 | Autor: Václav Haman | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Druhá část Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dorostu se konala ve dnech 6. až 8. března v Jablonci nad Nisou. Na předchozí úspěchy v sezoně navázala běžkyně ČKS SKI Jilemnice Kateřina Janatová, která získala dvakrát titul mistryně, jedno zlato a jedno stříbro přidal i Karel Macháč.

První den byl na programu prolog volnou technikou. V netradiční, přesto velice záludné a náročné distanci zvítězila jilemnická závodnice Kateřina Janatová, druhý doběhl ve své kategorii Karel Macháč, Hana Trojanová a Eliška Plecháčová získaly 10. místo, Pavlína Votočková a Filip Schütz 12. místo, do TOP 15 se vešel ještě Adam Matouš na 13. místě mezi staršími dorostenci.

Druhý den pokračovalo mistrovství stíhacím závodem na 5, 7 a 10 km klasickou technikou. Svou výkonnost zde předvedli a králem a královnou víkendu se stali Karel Macháč a Kateřina Janatová, kteří oba získali titul mistra republiky v nejnáročnějším závodě. Pavlína Votočková se posunula na vynikající 6. místo, na 10. místě svorně dokončili Hana Trojanová, Adam Matouš a znovu Eliška Plecháčová. Filip Schütz se lehce propadl na 14. místo.

Posledním ze závodů byl ten nejprestižnější a také nejzrádnější - štafety volnou technikou. Prioritou pro Jilemničáky byla oddílová štafeta, která vždy ukazuje na sílu tréninkové skupiny, klubu a samozřejmě podpoří dobrou partu, kdy se lepší závodníci spolu se slabšími snaží o co nejlepší výsledek. Bohužel hned v prvním ze závodů - v závodě mladších dorostenek musela být dvojice Pavlína Votočková a Hana Trojanová doplněna o závodnici Lucii Honzejkovou z Josefova Dolu a v barvách Libereckého kraje II děvčata obsadila 4. místo. Mladší dorostenci ve složení Adam Prášek, Michael Schütz a Tomáš Lukeš byli spokojeni se 7. místem. Starší dorostenky Andrea Soukupová, Eliška Plecháčová a především Kateřina Janatová obsadily výborné 2. místo a Kateřina tak zkompletovala svou letošní medailovou bilanci na tři zlata a dvě stříbra.

Nejnapínavější byl závod starších dorostenců, kde se pozice neustále přelévaly a jilemničtí borci ve složení Filip Schütz, Adam Matouš a Karel Macháč z toho nakonec vytěžili také pěkné 2. místo. Pro Karla Macháče to byla již třetí stříbrná medaile z letošního roku, navíc ale do jedho bilance patří i sobotní vítězství.