Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v Benešově, ženy padly s favoritkami

13.01.2022 15:05:34 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v Benešově, ženy padly s favoritkami

Muži prohráli po sympatickém výkonu v Benešově. Starší žáci si ve vyrovnaných zápasech připsali prohru, remízu i výhru. Elévové sbírali další potřebné zápasové zkušenosti v Liberci. Ženy podlehly favoritkám soutěže, libereckým Crazy girls.

Národní liga mužů

SK Florbal Benešov - TJ Turnov 12:6 (3:1, 5:3, 4:2)

Do prvního utkání v tomto kalendářním roce cestovali turnovští muži do středočeského Benešova. Místní mají kádr vyztužený několika hráči s bohatými superligovými zkušenostmi a v aktuální tabulce jim patří třetí příčka.

Do utkání vstoupili hosté s dobrým nasazením i koncentrací a dokázali hrát i poměrně kvalitně s míčkem, ale bohužel se znovu ukázala asi největší slabina, kterou jsou ztráty na útočné polovině a obdržené góly z přečíslení.

Utkání se lámalo ve druhé třetině, kdy se hostům podařilo vyrovnat nejprve na 3:3 a poté i na 4:4, soupeř ovšem bohužel dokázal pokaždé znovu rychle odskočit a poté již zbytek utkání kontroloval. Turnováci měli alespoň možnost vyzkoušet si některé věci proti kvalitnímu soupeři, což se jim ve zbytku sezony bude určitě hodit.

Branky a asistence: 17. Švitorka (Šmída J.), 25. Šmída J. (Primásek), 26. Bursa (Jiránek), 29. Janoušek J. (Švitorka), 42. Šmída J. (Ptáčník), 59. Dědek. Sestava Turnova: Suchomel (Král) - Dědek, Havlín, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Ptáčník, Primásek, Šmída J., Hejduk E., Švitorka - Mellan, Jiránek, Šmída O., Bursa, Hlavnička, Pohl.

Příští utkání hrají muži doma, v sobotu 15. 1. od 19:00 proti týmu Florbal TJ Kobylisy.

Liga starších žáků

FBC Vipers Most - TJ Turnov 5:5
Florbal Jablonec blue - TJ Turnov 4:3
SCC Semily - TJ Turnov 0:3

Starší žáci tentokrát bojovali ve třetím koši na domácí palubovce, takže o motivaci měli rozhodně postaráno. Se soupeři z Mostu, Jablonce a Semil sehráli tři velice vyrovnaná utkání, ve kterých si připsali remízu, prohru a výhru. Každý takovýto turnaj kluky nesmírně posouvá a mají prostor se dále zlepšovat!

Liberecká liga elévů

TJ Turnov - Florbal Jablonec blue 10:4
Crazíci FBC Liberec pink - TJ Turnov 19:5
FBC Panthers Liberec ORANGE - TJ Turnov 15:1

Pátý ligový turnaj čekal na turnovské elévy tentokrát v Liberci, kam zamířil téměř kompletní turnovský tým. V prvním utkání změřily turnovské naděje své síly se stejně starými soupeři z Jablonce nad Nisou. Od prvních minut byli o krok vepředu právě turnovští florbalisté, kteří nakonec mohli slavit zasloužené vítězství. Ve zbylých dvou zápasech s FBC Liberec a s Panthers Liberec byly naopak lepší oba domácí celky, a to především v technických dovednostech. Přesto turnovští elévové statečně bojovali a i přes vysoké porážky si z libereckého turnaje odváží další porci zápasových zkušeností. Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a za podporu během zápasů.

1. liga žen

TJ Turnov - Crazy girls FBC Liberec 5:7 (1:4, 1:2, 3:1)

První třetina zápasu v novém roce byla ze strany turnovských hráček velmi ostýchavá, bály se hrát na míčku a nechávaly soupeře hrát na své půlce. Už po první minutě prohrávaly 0:1 a všem se zřejmě vybavil nelichotivý výsledek minulého vzájemného utkání, ke kterému by i tento zápas mohl dospět. Nicméně bojovaly dál a v páté minutě srovnala skóre Veselá. Do konce první třetiny obdržely ještě dva smolné góly z nedůrazné obrany a do zbytku zápasu jsme odcházely s třígólovým mankem.

Druhá třetina přinesla zlepšení domácí hry s míčkem, dařilo se nám procházet na polovinu soupeře, ale stále si florbalistky Turnova vytvářely málo šancí, většina z nich byly převážně individuální akce. Jako první se v druhé části prosadila dobře mířenou střelou od mantinelu Bittnerová. Dále byly k vidění dva nájezdy - po jednom na každé straně - Kyselová nepřekonala gólmanku hostí a Brabcová vychytala nájezd liberecké kapitánky. Vyzkoušely jsme si i přesilovou hru, která se nám bohužel vůbec nepovedla. K úplnému konci třetiny se liberecké hráčky stihly ještě jednou prosadit a druhou část jsme končily za stavu 2:6.

Do třetí třetiny naskočily domácí florbalistky v lehce pozměněné sestavě a s novým elánem. Začaly si více věřit a dostávaly jsme Liberec pod tlak. Více hrály i na útočné polovině a vytvářely si dobré gólové šance. Podruhé se trefila Veselá, ale Liberec přidal také jednu branku a znovu odskočil do pohodlného vedení. Dvakrát se k závěru třetiny prosadila Kyselová, na kterou už bohužel nikdo další nenavázal a i přes velmi dobrý závěr lídra tabulky nepřestřílely. Zápas skočil těsně 5:7.

Branky a asistence: 5. Veselá L., 32. Bittnerová (Štěpánková E.), 43. Veselá L., 47. Kyselová (Bittnerová), 58. Kyselová (Brabcová L.). Sestava Turnova: Brabcová K. - Koubková, Fišerová, Vacíková, Štěpáková E., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Veselá L.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Náchod, úspěšné i další týmy
Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč
Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend
Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT