Fotbalisté Semil na závěr podzimu rozstříleli pěti góly Mírovou

10.11.2013 11:43:10 | Autor: Ladislav Pražák a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Mírová pod Kozákovem,Semily

Derby Semil s Mírovou, které se podzim vůbec nevydařil, bylo jasnou záležitostí okresní Kolory. Na podmáčeném, avšak regulérním trávníku v Sekyrkových Loučkách, nadělili hosté domácím v rámci 13. hraného kola krajského přeboru nakonec bůro.

Podrobnosti k dalším utkáním krajského přeboru čtěte v samostatném článku.

SK Mírová - SK Semily 1:5 (1:2)

Zkraje střílel Hartman, Jíra vyrazil na roh. Poté gólman domácích Jiří Jíra ve 2. a 3. minutě začaroval. Skóre otevřel v 8. minutě po Ryplově centru Kysela - 0:1. Mírová srovnala zásluhou Špíny po zaváhání Semil v minutě 28. První půli ale ukončil dělovkou na 1:2 Hrmo.

Převaha hostů byla znát i celý druhý poločas, už v 51. zvýšil Šulc - 1:3. Výborný gólman domácích Jíra zabraňoval nejhoršímu. Jednou z mála šancí domácích na snížení byla akce Koubka se Špínou, kterou ale zastavil kvůli faulu rozhodčí. V 73. minutě po přesném centru kapitána Bretta zavěsil Kočí - 1:4. Po svých promrhaných šancích se v závěru probudila dorostenecká naděje Semil Kysela a v 81. minutě dal definitivu výsledku na 1:5.

„Hřiště bylo podmáčené, ale nechtěli jsme zápas přesouvat někam na umělku a raději jsme chtěli poslední kolo podzimu odehrát u nás, i když se nám opět nedařilo," dodal k utkání vedoucí mužstva SK Mírová Jiří Kadlec.

„Hrálo se na těžkém terénu, který ale splňoval parametry. Celý zápas jsme si pohlídali, domácí nás vůbec neprověřili. Zasloužené tři body pro nás," uvedl po utkání asistent trenéra SK Semily Jan Brett.

Branky: 28. Špína - 8., 81. Kysela, 45. Hrmo, 51. Šulc, 73. Kočí. Rozhodčí: Ginzel - Jacík, Vydra, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Mírová: Jíra - Masařík, M. Zelnický, Hejduk, D. Zelnický (77. Beneš) - Mrňák, Koubek, Horák (83. Marek), Taibr (77. Tokan) - Špína, Kulhánek. Semily: Koudelka - Hrmo, Klazar, Kočí - Brett, Šulc - Rypl (46. M. Hájek), Močkovský (46. Havlín) - Kysela, Hartman, Vrchovský (75. Buček).