I.B třída: Derby Roztok s Jablonečkem rozhodla jediná branka Hrbka

07.06.2017 12:08:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

V lepší skupině nadstavby I.B třídy východ Horní Branná těsně prohrála v Plavech, kde přitom dokázala před 14 dny nastřílet desítku! Ve druhé skupině Jabloneček vyhrál jedinou brankou Hrbka v Roztokách a z tohoto utkání vám přinášíme i fotogalerii. Libštát pak dokázal po přestřelce 6:4 zdolat Albrechtice.

Skupina A:

Plavy - Horní Branná 2:0 (1:0)

Dlouho bylo utkání vyrovnané, až udeřil první brankou domácí Toman. Ve druhém poločase byli po vzájemné potyčce rovnou vyloučeni Votoček a Dušan Paulů. Patnáct minut před koncem přidal gólovou pojistku pro domácí opět Toman. Pro hosty šlo o zklamání, protože před 14 dny vyřídili Plavy doma 10:0 a zajistili si právě tím postup do lepší skupiny.

Branky: 38. a 76. Toman. Rozhodčí: Řeháček - Dörď, Kutílek, ŽK: 1:1, ČK: 1:1 (62. Votoček - 62. Dušan Paulů). Diváků: 45. Horní Branná: Hofman (70. Strmeň) - Šimůnek, David Paulů, Pešina, Kocourek, Šimek, Kubelka, Vašek, Dušan Paulů, Fiedler (80. Šlaicher), Jón.

Harrachov - Lučany 3:1 (1:0)

Domácí šli v 18. minutě díky Kroupovi do vedení a další gól už v první půli nepadl. Na začátku druhé části se znovu trefil Kroupa, ale vzápětí Kořínek snížil na 2.1. Definitivně potvrdil domácí výhru třetím gólem v 86. minutě Barbořák.

Branky: 18. a 55. Kroupa, 86. Barbořák - 58. Kořínek. Rozhodčí: Kutílek - Bahník, Havel, ŽK: 2:3. Diváků: 60. Harrachov: Uhlíř - Barbořák, Vodseďálek, Kučera, Medal, Kočib, Veselý (89. Jelínek), Vašíček (69. Ježek), Kroupa, Rosu Costel, David (46. Tuhela).

Smržovka - Pěnčín 1:4 (0:1)

Favorizovaní hosté šli brzy do vedení, ale poté další branky přidali až ve druhém poločase. V závěru domácí vstřelili díky Patočkovi i čestnou branku.

Branky: 87. Patočka - 14. Zapadlo, 62. Nemyrovskyy, 68. a 69. Hušek. Rozhodčí: Kvítek - Nádeník, Bohata, ŽK: 1:0. Diváků: 40.

Skupina B:

Utkání I.B třídy východ Roztoky - Jablonec nad Jizerou<br />Autor: Zdeněk MaturaRoztoky - Jablonec n. J. 0:1 (0:0)

V sobotu se před pěknou diváckou kulisou hrálo utkání Roztoky - Jablonec nad Jizerou. První poločas měl dobrou úroveň a obě mužstva hrála bojovně a s vysokým nasazením. Obrany hrály bezchybně a tak obě branky prakticky zůstaly bez vážného ohrožení. Vízek v brance hostů a O. David v domácí brance většinou řešili pouze nebezpečí při skrumážích po zahraných standardních situacích. Roztoky branku sice vstřelily, ale rozhodčí ji neuznal z důvodu faulu na brankáře, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhém poločase tempo opadlo, a to vyhovovalo fotbalovějším hostům. Častěji měli míč na svých kopačkách a vytvořili si převahu. Šance přišly až v závěru utkání. V 70. minutě se obranou Jablonce prosmýkl Illner, chybělo však důraznější zakončení a střela Vízka nepřekvapila. Na druhé straně to z dálky zkusili hosté, nebezpečnou a dvakrát tečovanou střelu O. David kryl. Při dalších útocích hostů ještě zneškodnil dva nebezpečné přízemní centry. Zdálo se, že utkání skončí bez branek. V 78. minutě Roztoky chybovaly před Vlastním vápnem, přišel faul a nařízený trestný kop. Míč si postavil Hrbek a pěknou střelou poslal svůj tým do vedení. V 88. minutě ještě mohlo dojít k vyrovnání skóre, když ve vápně brankář Vízek fauloval pronikajícího Grofa, a domácí se dožadovali penalty. Rozhodčí však faul neodpískal a zápas po chvíli ukončil.

Branka: 78. Hrbek. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Dytrt, ŽK: 5:2. Diváků: 150. Roztoky: O. David - Mečíř, Mikolášek, Jína - Kopáček, Baytalon, Jar. Nýdrle, D. David, Fischer (87. Ginzl) - Illner, Maďarčík (72. Grof). Jablonec n. J.: Vízek - Kuřina (88. P. Vrána), Brož, Hrbek, J. Vrána, Pičman, Pěnička, Adámek, Nechanský, Šír (68. Novotný), Havlíček. Fotogalerie z utkání

Libštát - Albrechtice 6:4 (3:1)

Hosté přijeli bez čtyř hráčů základní sestavy, což se také později projevilo. Již ve 2. minutě hlavní rozhodčí odpískal penaltu, kterou domácí brankář proměnil a otevřel skóre zápasu. V 19. minutě po dlouhém výkopu a centru od rohového praporku zvýšil Beran na 2:0. Chvíli poté házeli domácí aut a hlavou se pěkně trefil Stehlík a navýšil na 3:0 pro domácí. Ve 35. minutě pronikl do vápna Bělohlávek, který byl tvrdě sražen domácím brankářem, za což nařídil rozhodčí penaltu, kterou Pipek proměnil a snížil na 3:1.

Ve druhé půli začali opět lépe domácí, když po centru před branku Stehlík navýšil na 4:1. Pak přišla chvilka hostů kdy po centru Bělohlávka v 53. minutě hlavou pěkně zakončil Pipek a snížil na 4:2. Hned v 55. minutě po centru Kulhánka pěkně zpracoval míč Bělohlávek a snížil na 4:3. V 67. minutě to byli opět domácí, kdy po centru a závaru před brankou opět Stehlík zvýšil na 5:3. V 76. minutě ztratili hosté míč v půli hřiště a po rychlém přenesení zvýšili Machem na 6:3. V závěru utkání pronikl Sedlák a pěkné přihrávka našla Pipka, který ukončil divoké skóre na 6:4 pro domácí.

Branky: 2. Jakubičko z penalty, 19. Beran, 21., 47. a 67. Stehlík, 76. Mach - 35., 53. a 83. Pipek (první z penalty), 55. Bělohlávek. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Dytrt, ŽK: 2:3. Diváků: 60. Libštát: Jakubičko - Mečíř, Mach, Kašpar, Fiedler (76. Havlíček), Stehlík, T. Koldovský, Beran, D. Kobrle, Kovařík (61. Patka), L. Kobrle.

Držkov - Kokonín 6:3 (4:2)

V Držkově se hrála přestřelka s celkem devíti góly. Domácí vedli po gólech Ševčíka a Ryby za dvacet minut 2:0 a od té doby se hosté snažili skóre dohnat, ale i na konci byli domácí o dva góly lepší.

Branky: 10. a 60. Ševčík, 19. Ryba, 36. Dvořák, 38. Mrkvička z penalty, 80. Vrabec - 23. a 45. Šilhán Miroslav, 57. Hlubuček. Rozhodčí: Maruška - Zboroň, Nestler, ŽK: 0:1. Diváků: 60.