Krajský přebor: Těsné výhry slaví fotbalisté Sedmihorek a Košťálova

12.04.2015 22:08:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Kromě vedoucích Semil o víkendu hrály své zápasy v krajském přeboru i další fotbalisté. Tři body za těsné výhry získaly Sedmihorky a Košťálov, zatímco Bozkov a rezerva FKP Turnov svým soupeřům podlehly. Turnovští přitom vedli proti Chrastavě ještě deset minut před koncem, Bozkov zase srazilo vyloučení Prouska pro silným Doksům.

FKP Turnov - Chrastava 1:2 (0:0)

Pro domácí se jedná o krutou prohru, v některých fázích zápasů byli lepší, ale konec vyšel hostům, kteří dokázali dvěma góly otočit zápas ve svůj prospěch. V prvním poločase měli Chrastavští už v 5. minutě první šanci, ale pak přišly i šance domácích, do jedné větší se dostal Šulc a Randák trefil z trestného kopu břevno.

Ve druhém poločase se zrodily i góly. Nejprve ještě nebyl úspěšný při úniku Macháček. V 65. minutě Hurt po rohovém kopu levačkou po zemi nachytal brankáře Chrastavy, který zřejmě míč neviděl - 1:0. Ještě v 80. minutě domácí vedli, ale Chrastava si v závěru i díky výškové převaze vytvořila tlak, a po dvou dlouhých autech dokázala vstřelit dva góly, kterými získala všechny body.

„Chvílemi jsme byli lepší, ale závěr měli lepší hosté. Doufám, že si z toho vezmeme ponaučení do příštích zápasů," řekl po utkání trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

Branky: 65. Hurt - 81. Beneš, 83. M. Rozmajzl. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 7:2. Diváků: 200. FKP Turnov B: Semenský - Tvrdý, Matoušek, Šteffan, Kratochvíl - Kunst (35. Macháček), Korček, Randák, Hurt - Šulc, Dlouhý (55. Poláček).

Košťálov - Hrádek n. N. 1:0 (1:0)

Festival zahozených šancí vedl pro domácí nakonec ke šťastné jednogólové výhře. V 9. minutě Koldovský přihrál Havlovi, který však trefil pouze brankáře. Ve 21. minutě Jisl pěknou přihrávkou našel Koldovského, jenž ale také neproměnil. Ve 25. minutě Janata posadil balon na hlavu Cermana, který otevřel skóre. Ve 34. minutě byl ve prospěch domácích nařízen pokutový kop, který ale Havel neproměnil! Ve 42. minutě Piry ve velké šanci trefil gólmana a ještě před koncem poločasu spálil dvě další příležitosti Janata.

Druhá půle pokračovala v podobné duchu. V 62. minutě Janata už sám před gólmanem přestřelil branku. V 81. minutě Jisel našel Cermana, a ten hlavičkou mířil znovu těsně vedle. V 89. minutě utíkal sám na gólmana hostů střídající Sádek, ale také nedal. Protože ale hosté si nevytvořili téměř nic, tak domácím i jedna branka stačila k hubené, ale velmi důležité výhře.

„Jsou to pro nás důležité tři body. Chci kluky pochválit za bojovnost, ale nemůže spálit tolik tutovek. Už v poločase jsme mohli vést 5:0 a nebylo by pak co řešit," komentoval utkání trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Branka: 25. Cerman. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 2:3. Diváků: 120. Košťálov: Jakubičko - Poledník, Klazar, Mach, Grafek - Janata, Cerman, Piry (79. Fišar), Jisl - Havel (59. Sádek), Koldovský (72. Houžvička).

Sedmihorky - Česká Lípa 2:1 (2:1)

Krajský fotbalový přebor, utkání FK Sedmihorky - Arsenal Česká Lípa<br />Autor: Zdeněk Matura Hned v 1. minutě se do slibné šance dostal Marcel Špína a o chvíli později zahrozili domácí znovu. Bohužel slabších chvilek hostujících obránců Sedmihorky nevyužily a paradoxně v 7. minutě z úplně prvního útoku dovolily soupeři dát vedoucí gól. Naštěstí to domácí nijak nepoznamenalo a zdálo se jen otázkou času, kdy vyrovnají. Nejprve zahrozil Pařízek, ale kýžené vyrovnání zařídil až Marcel Špína, když pohodlně skóroval po nedorozumění hostující obrany. V 33. minutě Škréta z dálky nastřelil břevno a v 38. minutě se domácí dočkali vedoucího gólu, když se po centru Macha trefil Martin Špína.

Ve druhém poločase se domácím nepovedlo vstřelit třetí uklidňující gól, nevyužité zůstaly šance Marka i Špíny. Až do konce se tak domácí museli o výhru strachovat, ale nakonec ji uhájili.

Branky: 20. Marcel Špína, 38. Martin Špína - 7. Vodrážka. Rozhodčí: Horák, ŽK: 2:2. Sedmihorky: Masařík - Mach, Bakeš, Marek, Pařízek - Škréta (80. Holý), Petrlák, Dvořák, Kroupa (80. Čermák) - Marcel Špína, Martin Špína. Fotogalerie z utkání

Doksy - Bozkov 4:1 (3:1)

První poločas se Bozkovu vůbec nevydařil, hosté byli málo odvážní a naopak domácí hýřili aktivitou a pohybem. V 9. minutě se Doksům nabídl po chybě na půlící čáře rychlý protiútok, a ten skončil brankou v síti Kanavala po krásné střele z vápna - 1:0. Nejlepší pasáž sehráli hosté mezi 10. až 18. minutou, kde přišly pokusy Astera a Červeného, vrcholem snažení byla vyrovnávací branka, Plátek nacentroval, Krejčík vrátil hlavou na Astera, který nadvakrát překonal Němce - 1:1.

Radost z vyrovnání měla jepičí život, přišel zbytečný roh a po něm branka hlavou zcela neobsazeného hráče - 2:1. Tento okamžik Bozkov zcela vykolejil a domácí byli pány na hřišti. Další klíčový okamžik přišel po půlhodině, Prousek poslal malou domů, kterou zachytil hráč Doks a pelášil sám na Kanavala. Prousek ho stihl pouze faulovat, následovala červená karta a penalta, tu však Kanaval chytil a držel šance hostů na body. Jenže Doksy věděly jak hrát přesilovku, měly převahu a vytvářely si jednu šanci za druhou, dvakrát hosté vykopávali míč z prázdné branky a dvakrát zasahoval Kanaval. Pět minut před přestávkou udeřilo potřetí. Rychlý útok po pravé straně, následovala zpětná přihrávka a křížná střela - 3:1.

Do druhé půle nastoupil Bozkov s odhodláním nedopustit debakl, domácí měli míč častěji na kopačkách, ale hosté bojovali. První šanci měl po standardní situaci Plátek, ale nedokázal míč hlavou usměrnit do branky. Na to domácí reagovali zvýšenou aktivitou a šancemi. Doksy se po sérii šancí přece jen dočkaly čtvrté branky. Přesná přihrávka za obranu a následovalo ještě lepší zakončení - 4:1.

„První půli jsme začali tak, jak jsme skončili minulý zápas, velmi špatně a vlažně. Hbití domácí hráči nám dělali velké problémy a zaslouženě vedli. Nám svitla naděje vyrovnávací brankou, ale vzápětí přišel druhý úder Doks. Dalším rozhodujícím momentem bylo vyloučení. Hrát v deseti proti tak silnému soupeři je velmi složité. Přesto musím své hráče pochválit za bojovnost v druhé půli, a že to nezabalili, a utkání neskončilo ještě větším debaklem. Na tom se dá stavět pro další zápasy," uvedl po utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky:  Zákleský 2, Věchet, Vacek - 18. Aster. Rozhodčí: Kovářová - Hanousek, Hrbáček, ŽK: 0:2, ČK: 0:1 (30. Prousek). Diváků: 150. Bozkov: Kanaval - Lidák, Tůma, Prousek, Plátek - Krejčík, Bém, Mazánek, Kobrle (62. Močkovský) - Aster, Červený.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola

Další utkání krajského přeboru: FOTO: Díky zlepšení ve druhé části Semily jasně zdolaly Višňovou