Přepeře vyhrály v Horkách a drží se jen tři body za čelem divize

12.11.2018 17:16:31 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Fotbalisté FK Přepeře dokázaly v sobotu vyhrát 2:0 na trávníku devátých Horek nad Jizerou, a drží se tak na šestém místě stále na dohled vyrovnanému čelu tabulky divize C.

FC Horky nad Jizerou - FK Přepeře 0:2 (0:1)

Do zápasu v Horkách již nastoupil jak Hyka, tak i Vrabec, kteří si odpykali tresty za červené karty. Do první příležitosti se v 5. minutě  po centru z levé strany dostal domácí Šťastný, ale hlavou minul Hykovu branku. O minutu později zahrozily i Přepeře Synkem. Ten si po pasu Nesvadby navedl míč na střed vápna, ale jeho střela letěla nad břevno domácí branky. V 10. minutě Petřík hlavou přihrál opět Synkovi, ten se na hranici vápna zbavil dvou obránců, ti ho zastavili jen za cenu faulu. Trestný kop rozehrál Michal Sedláček, jeho centr hlavičkoval Vébr, ale domácí brankář Michňa jeho pokus zlikvidoval. Poté se chopili iniciativy domácí, byli více na míči, ale jejich akce povětšinou zastavila dobře organizovaná obrana Přepeř již před velkým čtvercem.

Ve 23. minutě Nesvadba získal před vápnem míč, posunul na Vrabce a ten z první na rozběhnutého Synka, který z půlky hřiště pláchl obráncům. Poradil si i z vyběhnuvším brankářem a střelou pod břevno otevřel skóre. Ve 25. minutě se k odraženému míči dostal za vápnem domácí Klain, Hyka jeho střelu k tyči vyrazil. Ve 27. minutě podnikly Přepeře rychlý protiútok. Vrabec vybídl na pravém křídle Vébra, jehož centr před Sedláčkem odvrátil skluzem domácí kapitán Smetana. Ve 28. minutě střílel ze za vápna domácí Horák, jeho střela šla metr nad. Ve zbytku poločasu se domácí snažili o vyrovnání, ale jejich kombinace končila před vápnem na velice pohyblivém žlutočerném bloku Přepeřských.

Druhý poločas začaly lépe Přepeře. Ve 48. minutě posunul Synek na rozběhnutého Vaníčka, tomu v cestě na samotného brankáře zabránil na poslední chvíli skluzem domácí Zikmunda. V 51. minutě Synek přihrál Vébrovi, ten si na vápně obhodil domácího Šťastného, který ho pak skluzem fauloval a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil Michal Sedláček a střelou za tyč zvýšil na 0:2. V 55. minutě šly Přepeře do rychlého brejku, Synek obešel dva protihráče, ale přihrávku na zcela osamoceného Vébra nezvládl a obránce ji zachytil. V 59. minutě zahrozily Horky. Na centr z levé strany si naskočil Klain. Jeho hlavičku však Hyka vytěsnil rukavicí na tyčku. V 61. minutě zahrávali domácí rohový kop, míč se odrazil ke Klainovi, Hyka jeho střelu zblízka vyrazil na další roh. Po něm se ke střele z vápna dostal Boruta, ale jeho prudká střela prolétla nad brankou.

V 67. minutě vybojovali domácí na půlce míč, prostrčili ho na nabíhajícího Klaina, a ten z hranice vápna prudkou střelou již podruhé zazvonil na tyčku přepeřské branky. V 76. střelu domácích srazil Vrabec, a ta skončila těsně nad břevnem. V 78. minutě se do stoprocentní šance dostal střídající přepeřský Novotný, který si naběhl na Petříkův centr z levé strany. Domácí brankář však reflexivně nohou jeho střelu vyrazil. V závěru domácí vsadili vše na jednu kartu, když se na  hrot vysunul i vysoký stoper Šťastný. Ale zkušená přepeřská obrana si s vysokými míči na něj poradila. Naopak hosté hrozili z rychlých kontrů. V 82. minutě vybídl Petřík ke střele Synka, ten však z deseti metrů minul branku domácích. V 84. minutě si pravý bek Krasnický naběhl na přihrávku Novotného a odcentroval, Vrabec mezi nohama pustil na Synka, jehož střela z vápna však letěla dva metry od nebe. V 86. minutě se dostal ke střele z otočky domácí Francisko Vidal, ale střela šla také nad. V 87. minutě Novotný našel na vápně Abrahama, který sice rozvlnil síť, ale branka neplatila, neboť při zpracovávání zahrál rukou.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„Velice důležité vítězství. Domácí sice byli více na míči, ale jejich snaha většinou končila před vápnem na našem pohyblivém obraném bloku. Sice dvakrát trefili tyčku, ale i my jsme mohli vstřelit další branky. Kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost a kolektivní výkon. Kuba Synek opět potvrdil svoji roli kanonýra," uvedl vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil

Branky: 23. Synek, 52. Michal Sedláček z penalty. Rozhodčí: Mrkáček - Řeháček, Linhart, ŽK: 5:3. Diváků: 100. Sestava Přepeře: Hyka - Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Petřík - Vébr (75. Novotný), Bína, Vrabec, Vaníček (90. Zezulka) - Michal Sedláček (72. Abraham), Synek (88. Vokáček).