I.B třída: Podzimním půlmistrem Bělá, která v derby zdolala Přepeře B

16.11.2018 16:13:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Poslední podzimní kolo I.B třídy východ, i když zbývají ještě dohrávky, rozhodlo o tom, že zimu přečkají na prvním místě tabulky hráči Jívanu Bělá. Ti v derby zdolali 4:2 Přepeře B. Druhé Velké Hamry B navíc nečekaně prohrály 1:2 v duelu s poslední rezervou Železného Brodu, takže druhý přezimuje po výhře 6:3 v Albrechticích Rychnov.

V dalších utkáních Roztoky remizovaly s Jablonečkem 1:1, Bozkov doslova urval vítězství 5:4 v Držkově, Harrachov doma podlehl 1:3 Lučanům a Plavy zdolaly vysoko 4:0 Smržovku.

Bělá - Přepeře B 4:2 (1:0)

Sobotní zápas byl posledním podzimním a dalo by se říct i takovým „malým finále." Ze začátku se hrálo spíše od vápna k vápnu a tak první téměř gólová šance přišla ve 12. minutě. Michal Jakubičko v domácí brance předvedl skvělý zákrok a "šipkou" vytáhl střelu hostů na roh. Běláci z první šance udeřili. Důrazný Pavlata nevypustil souboj o balón ve vápně a přízemní střelou poslal Bělou v 16. minutě do vedení. Ten samý hráč mohl všechny uklidnit ve 30. minurě. Tváří v tvář gólmanovi ale mířil vedle.

Ve 47. minutě chytil nebezpečný trestný kop Peškara Jakubičko. Vyrovnání přišlo v 52. minutě. Hosté zatáhli balón po lajně a centr na malé vápno byl lahůdkou pro Martínka. O minutu později se do gólové šance dostal Jakub Votoček, ovšem chybu gólmana nepotrestal. V 60. minutě skočila hlavička přepeřského hráče vedle a v 66. minutě už jistý gól zastavil na brankové čáře Beran. Jeho příchod na hřiště hru oživil a docela brzy se dostala Bělá opět do vedení, když v 78. minutě upravil průběžný stav na 2:1. A s brankami se roztrhl pytel. V 84. minutě vyrovnal Císař. O dvě minuty později trefili hosté ještě tyč. V 86. minutě poslal Bělou opět do vedení 3:2 Votoček. V 90. minutě kopal trestný kop domácí kapitán Čokina, s přehledem našel Pavlatu, a ten upravil konečný výsledek na 4:2.

„Pro hosty možná krutý, ale pro nás výborný výsledek. Stali jsme se půlmistrem I.B třídy s náskokem tří bodů. Odložený zápas se Smržovkou se nakonec bude dohrávat na jaře. Musím poděkovat hráčům za skvělé zážitky, kterými nás každý víkend zásobovali. Velký dík patří ale i fanouškům, kteří jsou možná nejlepšími v celé B třídě," uvedl za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 16. a 90. Pavlata, 78. Beran, 86. Votoček - 52. Martínek, 84. Císař. Rozhodčí: Šmíd - Řezníček, Plátková, ŽK: 0:0. Diváků: 200. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Votoček, Rypl (64. Beran), Huráň, Kosina, Otmar (81. D. Hanč), Jaroš, Pavlata, Motejlek, Čokina. Přepeře B: Koucký - Havlín, Kupka, Trč (67. Cimbál), Císař, Peškar, Tokan (81. Krouza), Martínek, Rakouš, Kubáček, Horák.

Roztoky - Jablonec n. J. 1:1 (0:0)

Začátek utkání Roztoky začaly náporem. Už ve 4. minutě střílel z vápna Mikolášek, Vízek mu střelu chytil. V 11. minutě Mečíř odcentroval před branku Jablonečku, Mikolášek zakončoval hlavou, hostující Vízek byl opět pozorný. Ve 13. minutě Hnyk vysunul do úniku Tuláčka,  ten svůj nájezd zakončil střelou vedle branky. V 16. minutě to zkoušeli hosté, když zakončovali na bližší tyči hlavou nad branku O. Davida. Ve 27. minutě vypálil prudce z vápna Havlíček, střelu k tyči mu O. David vyrazil. Do vedení Roztoky měly jít ve 40. minutě. Mikolášek utekl všem po levé straně, předložil ideální přihrávku před branku Kupkárovi, ten však trefil ze dvou kroků pouze nohu brankaře Vízka.

Ve druhém poločase drželi míč na svých kopačkách více hosté, do vážnější šance se však nedostali. Až v 65. minutě po rohu domácí hráči neobsadili ve vápně P. Vránu, který střelou do šibenice zajistil Jablonečku vedení 0:1. V 68. minutě domácí Mečíř vhodil aut, na odražený míč si naběhl Tuláček, střelu z voleje Vízek kryl. Poté se Roztoky tlačily před Vízkovu branku a dočkaly se vyrovnání. V 74. minutě po trestném kopu Horniga vyskočil nejvýše domácí Hujer a hlavou nedal Vízkovi šanci - 1:1. Potom dvakrát zahrozili hosté. V 76. minutě rozehráli nebezpečně roh, O. David následnou střelu vyrazil a Mečíř odkopl do bezpečí. V 78. minutě postupoval z levé strany sám Hrbek, jeho pokus o lob mu O. David chytil. V 80. minutě byl faulován domácí Mikolášek, poskytnutou výhodu využil D. David, který šel sám na branku, chyběla mu však rychlost a bylo po šanci. V 87. minutě se ještě mohl radovat Jabloneček. Domácí brankař O. David neudržel centrovaný míč a následnou střelu Hrbka vykopl z brankové čáry Kotyk.

„Bylo to bojovné, oboustranně útočné utkání. Divákům se muselo líbit. Oba týmy usilovaly o vítězství. Nakonec z toho byla asi spravedlivá remíza," dodali trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

„Spíše než jako fotbal to vypadalo jako válka. Bylo to hodně tvrdé a soubojové utkání, kdy nás v prvním poločase hodně podržel Vízek. Druhý poločas jsme byli lepším mužstev, ale bohužel nedokážeme vítězný výsledek udržet do konce. Pro nás je to ztráta dvou bodů, ale dle vývoje je remíza zasloužená," uvedl za hosty útočník David Holman, který nemohl, spolu s další oporou Pičmanem, do utkání kvůli zranění nastoupit.

Branky: 74. L. Hujer - 66. P. Vrána. Rozhodčí: Mizera - Zelenka, Dytrych, ŽK: 2:1. Diváků: 120. Roztoky: O. David - Mečíř, M. Hornig, L. Hujer - Kopáček (70. D. David), Mikolášek, Maťátko, Baytalon, Hnyk - Kupkár (60. Kotyk), Tuláček (78. Illner). Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Šír, Havrda, Hrbek, Zahradník (79. Cirok), Štěpánek, J. Vrána, Havlíček, Linek (46. Špidlen), Trepera (62. Exner).

Držkov - Bozkov 4:5 (3:2)

Bozkov měl Držkovu po loňském debaklu co vracet. První velká šance hostí hned skončila gólem, když si v 7. minutě naskočil na Liďákův centr Mazánek a hlavou poslal míč k levé tyči. Ve 13. minutě se hosté dožadovali penalty, když ve vápně přišel faul na Liďáka zezadu a ten se poroučel k zemi. Rozhodčí nepochopitelně situaci neřešil. Za tři minuty zkusil vystřelit z 35 metrů Šimek, ale jeho rána šla pouze těsně nad břevno. Za dvě minuty už jeho rána šla mezi tři tyče, ale Balatka se blýskl a jeho šanci na zemi zlikvidoval. V 19. minutě si hostující obrana poradila s rohovým kopem domácích. Dvě minuty nato se už mohli radovat diváci podruhé, když na 0:2 navýšil Červený, poté co Balatka při šanci hostí vyběhl z brány, míč vyrazil k Červenému a ten z 30 metrů poslal dělovku, která se od pravé tyče odrazila do sítě. Bohužel radost jim vydržela jen tři minuty. Po dlouhém nákopu gólmana za obranu se dostal hráč domácích do šance a ve vápně ho zfauloval Kurfiřt. Rozhodčí ihned nařídil penaltu a tu s přehledem proměnil Kotyza. Po tomto gólu hosté maličko znervózněli, naopak domácí to nabudilo. Ve 30. minutě se mohlo vedení hostům opět navýšit, když dostal od ležícího Šimka ve vápně přihrávku doprava Židlík, ale ačkoliv měl prostor, tak vystřelil pouze nad bránu. Ve 33. minutě domácí zahrávali přímý kop, s ním si ale Zemánek poradil. Ve 38. minutě přišla dvouminutovka, díky které Držkovští otočili skóre, nejprve se trefil Vrabec, poté co se dostal zleva do vápna a vystřelil k levé tyči. A minutu na to se trefil i Vaníček, když šel sám na Zemánka, ten proti němu vyběhl a Vaníček ho přeloboval - 3:2. Hosté během dvou minut přišli o vedení a nyní dokonce i prohrávali.

Druhý poločas začali domácí zkušeně a hostům téměř nepůjčili míč. V 57. minutě zahrávali rohový kop domácí, ale ten nebyl nijak nebezpečný. To za 4 minuty rohový kop hostí vedl nakonec k vyrovnání. Červený poslal míč před bránu, kde ho odehrála obrana opět k němu do pravého rohu, Červený opět vrátil před bránu, kde se hlavičkou už prosadil Seifert - 3:3. A v 66. minutě využil zaváhání domácí obrany Havel, když šel sám na Balatku, ten proti němu vyběhl, Havel mu udělal kličku a poté poslal míč do prázdné brány. V 70. minutě podržel hosty Zemánek, když vyrazil po přímém kopu gólovku na roh. Tři minuty nato zkusil vystřelit Červený z 35 metrů, ale Balatku nepřekvapil. Domácím se podařilo vyrovnat v 76. minutě, kdy se trefil opět Vaníček. Hosté ale zbraně neskládali. V 82. minutě byl faulovaný Havel asi 35 metrů od brány, k přímému kopu se postavil Červený a vystřelil svému týmu tři body, když se trefil přesně, i když gólman si na míč sáhl. Pojistit výhru mohl ještě za tři minuty Havel, když opět šel sám na bránu, ale tentokrát Balatka nevyběhl a navíc se stihl vrátit obránce a i když Havel udělal čtyři kličky před bránou, tak vystřelit nakonec nedokázal.

„Zápas jako na houpačce, jistě zajímavý pro diváky obou táborů. Nejprve vedeme, pak trestuhodně necháme soupeře otočit třemi brankami skóre, poté zase otočíme zápas my. Je škoda, že jsme neudrželi počáteční vedení a nechali jsme zbytečnou penaltou soupeře naskočit do zápasu. Dnes to bylo velmi ubojované vítězství, a o to je asi cennější. Pochvala pro všechny, za bojovnost, nasazení a neutuchající touhu po vítězství. Doufáme, že se skvěle připravíme na jaro a vyhneme se boji o záchranu," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 24. Kotyza z penalty, 38. Vrabec, 39. a 76. Vaníček - 7. Mazánek, 21. a 82. Červený, 61. Seifert, 66. Havel. Rozhodčí: Kořínek - Šmíd, Řezníček, ŽK: 1:1. Diváků: 68. Bozkov: Zemánek - Kurfiřt, Soudil, Kobrle, Maleček, Židlík (51. Seifert), Červený, Mazánek, Liďák, Šimek(59. Havel), Balcar (78. Štěpánek). Držkov: Balatka - Berka, Och, Dvořák, Machula, Stumer, Vrabec, Zajíc, Batěk, Kotyza, Vaníček.

Albrechtice - Rychnov 3:6 (3:4)

Za domácí Albrechtice sice nastřílel hattrick Marek Purm, ale nebylo to nic platné, protože hosté z Rychnova nastříleli gólů hned šest.

Branky: 7., 30. a 39. Purm - 3. a 32. Kalina, 7. Janků, 11. Dupač, 68. a 74. Maryško. Rozhodčí: Kovář - Šubrt, Blaschke, ŽK: 4:3. Diváků: 90.

Harrachov - Lučany 1:3 (1:1)

Na harrachovské umělce byl první poločas vyrovnaný, ale ve druhém už góly přidali jen hosté z Lučan a odvezli si z duelu předních celků zasloužené vítězství.

Branky: 38. Zeman - 30. Vaněček, 62. Röschl, 75. Kohout. Rozhodčí: Urbánek - Rympler, Bukvička, ŽK: 0:0. Diváků: 62.

Plavy - Smržovka 4:0 (1:0)

Jednoznačné vítězství domácích Plavů, které zatížily konto Smržovky hned čtyřmi góly.

Branky: 19. Prousek, 49. Pekař, 64. Sitarčík, 71. Toman. Rozhodčí: Vachek - Pánek, Vasko, ŽK: 1:0. Diváků: 50.

Železný Brod B - Velké Hamry B 2:1 (2:1)

Jednoznačně překvapení kola, když poslední celek tabulky porazil druhý. Všechny branky přitom padaly jen v prvních 20 minutách, vítěznou za domácí vstřelil Vojtěch Habr. Kuriozitou je, že obě žluté karty v utkání udělané obdrželi gólmani Mařík a Mička.

Branky: 15. Musílek, 17. Habr - 20. Mihálik. Rozhodčí: Marek - Havel, Smoleňák, ŽK: 1:1. Diváků: 30.