Turnov v Národní lize otočil zápas s Plzní

26.10.2018 21:27:26 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští florbalisté v 7. kole Národní ligy před bouřlivým domácím publikem otočili zápas s Plzní a připsali si důležitou výhru 9:7. Dařilo se také mužské rezervě, která se po jedné výhře a neúspěšném okresním derby udržela v čele Liberecké ligy.

Ženy ve druhé nejvyšší soutěži tentokrát na body nedosáhly, podobně jako junioři na domácí palubovce. Z mládežnických týmů se tak nejvíce dařilo dorostenkám, které si připsaly výhru nad Litvínovem. Své zápasy mají za sebou také elévové, starší žákyně a mladší žákyně.

Národní liga, 7. kolo

TJ Turnov - FBC Plzeň 9:7 (2:4, 3:2, 4:1)

Domácí šli v úvodu střetnutí dvakrát do vedení díky přesným trefám Vojtěcha Palatínuse, hosté však v obou případech dokázali hned po několika sekundách manko smazat. V jedenácté minutě dokonce Plzeň využila přesilovou hru a ujala se vedení, které si v závěru první třetiny pojistila čtvrtou brankou, o kterou se po smolném odrazu zasloužil vlastním gólem turnovský obránce Vitásek. O to víc tak domácí hráče mrzela předchozí akce, po které Korych ze vzduchu orazítkoval pouze horní tyčku plzeňské branky.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně a v polovině 23. minuty se po krásné kombinaci radovali z kontaktní branky. O čtyři minuty později si však Plzeň vzala své vedení zpět a branková přetahovaná tak pokračovala. Těsně před polovinou utkání předvedl slušně zaplněné tribuně své rychlé nohy Daniel Korych, který se protáhl podél mantinelu a chladnokrevně snížil znovu na rozdíl jediného gólu. Ve zbylých minutách se každý ze soupeřů ještě jednou postaral o změnu skóre. Nejprve se ve 37. minutě prosadila po nenápadné střele Plzeň. Účet první třetiny podtrhl o dvě minuty v později Vojtěch Palatínus, který v přesilové hře zkompletoval další ze svých letošních hattricků. Po čtyřiceti minutách vedla Plzeň 6:5.

Díky výbornému publiku se domácím podařilo v závěrečné třetině překlopit vývoj zápasu ve svůj prospěch a už po dvou minutách vedli díky brankám Matěchy a Sekyry 7:6. Následně sice Pavel Sekyra neuspěl při trestném střílení, ale turnovští se uklidňující osmé branky nakonec dočkali díky Vitáskovi, který z dálky vymetl všechny pavučiny v horním růžku plzeňské branky. V závěru utkání sáhla Plzeň ke hře bez brankáře a Vojtěch Palatínus tak mohl střelou do odkryté branky pečetit důležitou turnovskou výhru, na které už nic nezměnila ani branka Plzně v poslední minutě.

Komentář trenéra Plzně Strejčka: „Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro domácí, kterým gratulujeme k výhře. Nám stále dělá problém produktivita a proměňování šancí."

Komentář trenéra Turnova Antonína Palatínuse: „V první třetině jsme hráli nezodpovědně do obrany a dovolili jsme soupeři dostat se do vedení. Do druhé třetiny jsme udělali několik změn, které nám pomohly výkon zleošit. Třetí třetinu jsme odehráli podle představ a došli si pro vítězství. Příště tak musíme hrát celých 60 minut. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu."

Branky: 2. V. Palatínus, 7. V. Palatínus, 23. Kuneš, 29. Korych, 39. V. Palatínus, 41. Matěcha, 42. Sekyra, 55. Vitásek, 60. V. Palatínus - 3.Rybnikár, 7. Tomášek, 11. Zábran, 19. Vitásek, 27. Beneš, 37. Tomášek, 60. Zábran. Rozhodčí: Sommer - Taufmann; vyloučení: 2:1; využití: 1:2. Diváků: 58. Zásahy brankářů: Horáček 24 - Kuneš 12, Bezděk 1.

1. liga žen

5. kolo: FBC Texas Longhorns - TJ Turnov 8:4 (1:1, 5:1, 2:2)

Do sobotního zápasu jsme vstoupili s velkou chutí vyhrát a přidat tak další body do tabulky. Z počátku byla hra vyrovnaná, skóre otevřela až v půlce první třetiny hráčka Texasu. Pár minut na to přišel faul domácích, který v přesilovce ztrestala Müllerová. Do druhé třetiny jsme vstupovali za vyrovnaného stavu. Situace z první třetiny se opakovala, kdy jeden gól dala naše protihráčka a vzápětí jí na to odpověděla svou střelou Bajerová. Bohužel ve zbytku třetiny byl soupeř lepší v koncovce, a tak nám postupně nasázel čtyři góly za sebou. Úvodní gól třetí třetiny vsítila opět Müllerová, ale soupeřky přidaly ještě dva góly, a tak bylo víceméně rozhodnuto. Dvě minuty před koncem upravila skóre ještě Koťátková, které asistovala Müllerová.

Komentář trenérky Turnova Marcely Urbanové: „Od začátku utkání panovala mírná nervozita, jelikož jsme měli z předešlých zápasů jasnou pointu a to byla výhra. Bohužel ve velice vyrovnaném zápase jsme obdrželi laciné branky. Z tohoto utkání si bereme další ponaučení do dalších bojů o důležité body. Děkujeme soupeři za hru a těšíme se na další utkání"

Branky: 14. Vránová, 26. Purkrábková, 33. Černá, 36. Livorová, 36. Purkrábková, 40. Blovská, 45. Jílková, 55. Blovská - 19. Müllerová, 30. Bajerová, 42. Müllerová, 58. Koťátková. Rozhodčí: Nejedlo - Benačan; vyloučení: 1:0; využití: 0:1. Diváků: 10. Zásahy brankářů: Kolaříková 23 - Horáková 20.

6. kolo: Banes Florbal Soběslav - TJ Turnov 7:5 (1:0, 4:1, 2:4)

Po zdlouhavé dvou a půl hodinové cestě nastoupily turnovské hráčky na hřiště s pokorou a touhou po vítězství. To nicméně nestačilo. První dvě třetiny jsme hráli spíše konzervativně bez zbytečných složitostí a se soustředěním se na obranou linii. Soupeři se však i přesto povedlo vsítit pár šťastných branek, na které se nám nepovedlo do konce zápasu odpovědět. Světlým momentem zápasu byla poslední desetiminutovka kdy se nám podařilo s neskutečným elánem nastřílet 4 góly a tím skóre upravit na konečný výsledek 5:7.

Komentář trenérky TJ Turnov Marceli Urbanové: „Zápas se nevyhrává v poslední třetině. Bohužel jsme začali plnit taktické pokyny až ve třetí třetině. Děkujeme soupeři za hru."

Komentář trenéra Banes Florbal Soběslav: „Děkujeme soupeři za utkání. Dnes jsme podali svědomitý výkon, který byl po zásluze odměněn vítězstvím. Jedinou kaňkou utkání je poslední desetiminutovka. Děkuji holkám za hru, divákům za podporu a taky pořadatelům"

Branky: 11. Juhaňáková, 21. Kabešová, 26. Kabešová, 28. Kabešová, 34. Kabešová, 44. Pospíšilová, 49. Vacková - 33. Bednářová, 51. Müllerová, 53. Bajerová, 60. Vlková, 60. Červová. Rozhodčí: Kučera - Matuška; vyloučení: 1:3; využití: 2:0. Diváků: 49. Zásahy brankářů: Pavlíková 14 - Horáková 23.

Liberecká liga mužů

Turnaj Liberec (sobota 20. října): TJ Turnov B - FBC Rebels Liberec D 11:9, SCC Semily - TJ Turnov B 9:7

Liga elévů

Mladí turnovští florbalisté odcestovali v okleštěné sestavě ke svému druhému turnaji do České Lípy, kde předvedli překvapivý výkon. Všechny nově naučené dovednosti se jim podařilo předvádět ve všech třech zápasech. K výbornému výkonu brankáře přidali jeho spoluhráči řadu pěkných branek a obranných zákroků, výsledkem tak byl spokojený pocit z dobře odehraných duelů umocněný dvěma výhrami. Děkujeme všem rodičům za podporu a za výpomoc s dopravou.

Liga mladších žákyň

Turnaj Dubí (sobota 20. října): TJ Turnov - SK Dubí 4:3, Florbal Chomutov - TJ Turnov 3:0, TJ Turnov - FBC Liberec Chrastava 5:1, Tatran Podbořany - TJ Turnov 0:7.

2. liga juniorů

Turnaj Turnov (neděle 21. října): TJ Turnov - FBC Česká Lípa 1:5, DDM Dynamo Teplice - TJ Turnov 8:6.

1. liga dorostenek

Turnaj Most (neděle 21. října): TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 3:0, Florbal Chomutov - TJ Turnov 6:2.

Liga starších žákyň

Turnaj Raspenava (neděle 21. října): FBC Česká Lípa white - TJ Turnov 7:1, TJ Turnov - FBC Liberec 0:5, FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 5:4.