Kampaň A dost… po prázdninách opět v turnovských školách

10.09.2023 20:20:39 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Kampaň A dost… po prázdninách opět v turnovských školách

Po letní pauze se do turnovských škol vrací aktivity městské kampaně A dost... Pomáhat mají v prevenci rizikového chování, a v podzimním období se kromě dětí a mládeže zaměří také na seniory.

Na konci srpna se odehrálo setkání místostarostky Petry Houškové se školními metodiky prevence základních škol v Turnově. Místostarostka představila podzimní plán akcí a aktivit kampaně prevence rizikového chování v Turnově.

Besedy a přednášky pro žáky i rodiče školám opět nabídne Bc. Vladimír Hladík - preventista kriminality Městské policie Turnov. V jarním období se témata dotkla závislostí na omamných látkách i elektronice a internetu, na podzim se mimo jiné chystá téma agrese, šikany či bezpečného pohybu na sítích.

Městská knihovna Antonína Marka připravila nový projekt O mediální gramotnosti v Turnově. Ředitel knihovny Jaroslav Kříž metodičkám představil nabídku, kterou v projektu bude mít pro školy. Aktivity knihovny se dotknou také seniorů, na které v podzimním období čeká hned několik besed.

Své aktivity dál rozvíjí projekt Hlava v pohodě Vzdělávacího centra Turnov, vznikla metodika pro školní vzdělávací programy prevence v oblasti duševního zdraví mladých, podcasty Hlava v pohodě, v listopadu proběhne mezinárodní online konference, která mimo jiné přiblíží podobný projekt v norském Stavangeru.

V neposlední řadě se chystá akce (Ne)blázni, Turnove!, která v týdnu od 11. do 16. září přinese paletu besed, divadlo, den otevřených dveří Fokusu Turnov nebo tradiční zahradní slavnost v sobotu 16. září. Podívejte se na program (Ne)blázni, Turnove! 2023, jehož hlavním organizátorem je Fokus Turnov. Ten také stojí za projektem Únikový východ, který pokračuje v pravidelných čtvrtečních setkáních. Informace a novinky z Únikového východu najdete na instagramovém profilu @unikovy_vychod_fokus.

Na setkání školních metodiků se diskutovalo o dalších tématech, které by kampaň neměla opomíjet, ať už to jsou psychické potíže dětí a mládeže, sebepoškozování nebo anorexie. Velkým tématem je spolupráce s rodinou a komunikace. Metodičky sdílely tipy na poskytovatele zajímavých aktivit, které se ve školách osvědčily i návrhy na další materiály, které lze v preventivní činnosti využívat.

Petra Houšková ke kampani A dost... dodává: „Jedním z cílů městské kampaně je systematicky pracovat s finančními prostředky, které město může poskytnout na preventivní aktivity ve školách. Chceme umožnit školám, aby si dostupné aktivity samy vybraly a sestavily harmonogram pro daný školní rok. Tedy nemusely čekat, zda se naskytne nějaký projekt či jiný zdroj financování."

Srdečně zveme širokou veřejnost na akce, které se v Turnově v rámci kampaně konají. Sledujte www.turnov.cz nebo @mestoturnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

(Ne)blázni, Turnove! počtvrté
Šest měsíců s kampaní A dost… v Turnově
Natoč A dost... nová soutěž inspirovaná turnovskou kampaní
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Kulaté stoly otevřely diskuzi o sociálních otázkách současného Turnova
Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách
Co zajímalo Turnováky na setkání v ZŠ Žižkova?
Město Turnov zve ke kulatému stolu
Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Na turnovské radnici proběhla setkání v rámci kulatých stolů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT