Kampaň A dost… po prázdninách opět v turnovských školách

10.09.2023 20:20:39 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Kampaň A dost… po prázdninách opět v turnovských školách

Po letní pauze se do turnovských škol vrací aktivity městské kampaně A dost... Pomáhat mají v prevenci rizikového chování, a v podzimním období se kromě dětí a mládeže zaměří také na seniory.

Na konci srpna se odehrálo setkání místostarostky Petry Houškové se školními metodiky prevence základních škol v Turnově. Místostarostka představila podzimní plán akcí a aktivit kampaně prevence rizikového chování v Turnově.

Besedy a přednášky pro žáky i rodiče školám opět nabídne Bc. Vladimír Hladík - preventista kriminality Městské policie Turnov. V jarním období se témata dotkla závislostí na omamných látkách i elektronice a internetu, na podzim se mimo jiné chystá téma agrese, šikany či bezpečného pohybu na sítích.

Městská knihovna Antonína Marka připravila nový projekt O mediální gramotnosti v Turnově. Ředitel knihovny Jaroslav Kříž metodičkám představil nabídku, kterou v projektu bude mít pro školy. Aktivity knihovny se dotknou také seniorů, na které v podzimním období čeká hned několik besed.

Své aktivity dál rozvíjí projekt Hlava v pohodě Vzdělávacího centra Turnov, vznikla metodika pro školní vzdělávací programy prevence v oblasti duševního zdraví mladých, podcasty Hlava v pohodě, v listopadu proběhne mezinárodní online konference, která mimo jiné přiblíží podobný projekt v norském Stavangeru.

V neposlední řadě se chystá akce (Ne)blázni, Turnove!, která v týdnu od 11. do 16. září přinese paletu besed, divadlo, den otevřených dveří Fokusu Turnov nebo tradiční zahradní slavnost v sobotu 16. září. Podívejte se na program (Ne)blázni, Turnove! 2023, jehož hlavním organizátorem je Fokus Turnov. Ten také stojí za projektem Únikový východ, který pokračuje v pravidelných čtvrtečních setkáních. Informace a novinky z Únikového východu najdete na instagramovém profilu @unikovy_vychod_fokus.

Na setkání školních metodiků se diskutovalo o dalších tématech, které by kampaň neměla opomíjet, ať už to jsou psychické potíže dětí a mládeže, sebepoškozování nebo anorexie. Velkým tématem je spolupráce s rodinou a komunikace. Metodičky sdílely tipy na poskytovatele zajímavých aktivit, které se ve školách osvědčily i návrhy na další materiály, které lze v preventivní činnosti využívat.

Petra Houšková ke kampani A dost... dodává: „Jedním z cílů městské kampaně je systematicky pracovat s finančními prostředky, které město může poskytnout na preventivní aktivity ve školách. Chceme umožnit školám, aby si dostupné aktivity samy vybraly a sestavily harmonogram pro daný školní rok. Tedy nemusely čekat, zda se naskytne nějaký projekt či jiný zdroj financování."

Srdečně zveme širokou veřejnost na akce, které se v Turnově v rámci kampaně konají. Sledujte www.turnov.cz nebo @mestoturnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

(Ne)blázni, Turnove! počtvrté
Šest měsíců s kampaní A dost… v Turnově
Natoč A dost... nová soutěž inspirovaná turnovskou kampaní
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Kulaté stoly otevřely diskuzi o sociálních otázkách současného Turnova
Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách
Co zajímalo Turnováky na setkání v ZŠ Žižkova?
Město Turnov zve ke kulatému stolu
Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Na turnovské radnici proběhla setkání v rámci kulatých stolů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT