Florbalisté Turnova si vyšlápli na třetí tým tabulky

09.11.2018 11:49:09 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V sobotním programu Národní ligy změřili turnovští florbalisté své síly se třetím týmem tabulky. Pod cennou výhru 6:5 se svým dalším hattrickem sezony podepsal Vojtěch Palatínus a znovu také výborné domácí publikum.

Méně se v první lize dařilo ženám, které nenašly recept na favoritky soutěže. Plný počet bodů získaly v Krupce dorostenky, na které v Liberci navázali starší žáci. Bod za remízu vezou z České Lípy junioři. Domácím fanouškům se na turnovské palubovce představily mladší žákyně. Takové menu připravil pro turnovské fanoušky právě skončený víkend.

Národní liga, 9. kolo

TJ Turnov - Panthers Praha 6:5 (2:2, 3:2, 1:1)

Do zápasu se třetím týmem tabulky vstoupili domácí aktivně a během první třetiny se díky brankám Vojtěcha Palatínuse a Štěpána Matěchy dostali hned dvakrát do vedení. Hostům se však v obou případech podařilo brankovou ztrátu smazat. Základ své pozdější výhře tak turnovští florbalisté položili až ve druhé třetině. V polovině utkání zkompletoval dvěma góly svůj další letošní hattrick Vojtěch Palatínus, mezi jeho přesné trefy se podařilo hostům vklínit pouze jediný přesný zásah, Turnov tak držel těsné jednobrankové vedení 4:3. O hubený náskok se Turnovští obávali ve 36. minutě, při dvojnásobném oslabení, které se jim s vypětím všech sil podařilo ubránit bez ztráty kytičky. V závěrečných dvou minutách prostřední části se dvakrát trefili hosté, k jejich smůle to však jednou bylo do vlastní branky. Po čtyřiceti minutách proto byli za stavu 5:4 blíže vítězství domácí. Z náporu Panthers v úvodu třetí části vysvobodil svůj tým až kapitán Matěcha, který ve 45. minutě vstřelil šestou branku domácích. Hosté stihli zápas zdramatizovat hned o tři minuty později, kdy se dostali znovu na dostřel. Následná vyloučení však otupila jejich závěrečný nápor. Turnov si naopak mohl své vedení pojistit. Vitáskova přesilovková rána však skončila pouze na horní tyčce. Po soustředěném výkonu porazil Turnov pražské Panthers 6:5 a do tabulky si připsal cenné tři body.

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: „Naše hra se v poslední době zlepšuje a už jsme potřebovali potvrdit progres vítězstvím proti kvalitnímu soupeři, což se dnes podařilo. Dalším velkým pozitivem je, že jsme odehráli 50 minut na tři kompletní lajny. Doufám, že nás tato výhra povzbudí do další práce, které máme před sebou pořád hrozně moc. Děkujeme soupeři za utkání, fantastickým divákům za podporu."

Komentář vedoucí mužstva hostů Andrey Novákové: „Soupeř zaslouženě vyhrál díky naší neschopnosti vystřelit, ztrátám balonku na středu hřiště a zbytečným vyloučením. Děkujeme za zápas a příště snad lépe."

Branky: 8. V. Palatínus, 17.  Matěcha, 30. V. Palatínus, 35. V. Palatínus, 39. Balvín, 45. Matěcha - 13. Šťovíček, 17. Lombino, 33. Polcar, 40. Mochan, 49. Ptáčník. Rozhodčí: Jelínek - Libecajt; vyloučení: 5:4; využití: 1:1. Diváků: 58. Zásahy brankářů: Švec 20 - Hruška 22.

1. liga žen, 7. kolo

Florbalová akademie MB - TJ Turnov 9:4 (2:1, 4:1, 3:2)

První třetinu hráčky Turnova zahájily v tempu a během šesti minut jsme v zápase vedly o jednu branku. Po dvou minutách hráčky Mladé Boleslavi vyrovnaly a do konce první třetiny přidaly ještě jeden gól.

Na začátku druhé třetiny se Turnovu podařilo skóre vyrovnat, tím však v této třetině skončilo vše příznivé. V důsledku nedodržení herního systému, následovaným chybami v obraně a pár nešťastnými střelami skončila druhá třetina výsledkem 2:6.

Vstup do třetí třetiny se lépe vydařil mladoboleslavským hráčkám a během šesti minut vstřelily tři branky. Ale poté co hostující florbalistky opět začaly hrát svou hru se i jim podařilo vsítit branku. Ta pro byla impulzem ke zlepšení herního projevu. Do konce zápasu si dokázaly vytvořit šance i ubránit se nátlaku protihráček a dvanáct vteřin před koncem se ještě podařilo upravit skóre na konečný stav 4:9.

Komentář trenérky hostí Marcely Urbanové: „Bohužel skóre odpovídá našemu počtu individuálních chyb. Kdybychom udržely náš herní systém do konce zápasu, hra by vypadala jinak. Z tohoto zápasu si odnášíme další ponaučení do budoucích bojů. Děkujeme soupeři za hru."

Branky: 9. Palatínusová, 17. Mrázková, 23. Lamblová, 28. Mrázková, 37. Sobotková, 40. Palatínusová, 44. Zelená, 46. Palatínusová, 47. Lamblová - 7. Urbanová, 23. Vacíková, 48. Müllerová, 60. Vacíková. Rozhodčí: Tázler - Paleček; vyloučení: 0:0; využití: 0:0. Diváků: 54. Zásahy brankářů: Klementová 29 - Horáková 37.

2. liga juniorů

Turnaj Česká Lípa (sobota 3. listopadu): SK Bivoj Litvínov - TJ Turnov 5:5, TJ Turnov - 1. FBC DDm Děčín IV 0:5.

Přebor starších žáků

Turnaj Liberec (sobota 3. listopadu): FBC Lomnice - TJ Turnov 3:4, TJ Turnov - Vlci SFbK Frýdlant 6:3.

Liga mladších žákyň

Turnaj Turnov (sobota 3. listopadu): FBC Liberec Chrastava - TJ Turnov 4:2, TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 2:6, TJ Turnov - FBC Česká Lípa white 3:6, TJ Turnov - SK Dubí 4:1.

1. liga dorostenek

Turnaj Krupka (neděle 4. listopadu):
TJ Turnov - FBC Liberec 3:3, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 0:11.

V neděli 4. listopadu jsme se zúčastnily turnaje v Krupce, kde jsme první zápas zahájily s Libercem. Bylo vidět, že jsme měly navrch a byly jsme lepší než holky z Liberce, bohužel jsme se musely smířit s remízou 3:3. Druhý zápas jsme hrály s Českou Lípou. Zde bylo vidět, že jsme hrály lepší hru, byly jsme rychlejší a jednoduše jsme chtěly vyhrát. Skóre je tím důkazem 11:0.