Florbal Turnov: Černý víkend turnovských elitních týmů

09.02.2022 11:35:19 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Černý víkend turnovských elitních týmů

Muži prohráli s jedním ze dvou hegemonů soutěže, Panthers Praha. Mužské béčko bohužel dvakrát prohrálo. Starší žáci odehráli dobrý turnaj v Ústí nad Labem. Další dvě vysoké prohry mají na kontě ženy. Mladší žákyně bojovaly na turnaji v České Lípě.

Národní liga mužů

Panthers Praha - TJ Turnov 9:2 (0:0, 3:0, 6:2)

V sobotu turnovští florbalisté odehráli utkání proti jednomu ze dvou letošních hegemonů Národní ligy - západ, pražským Panterům. Domácí byly od začátku utkání lepším týmem a měli více ze hry. Během první třetiny ovšem hosté dokázali úspěšně bránit a navíc se sami několikrát dostali do gólové šance, ovšem žádnou nedokázali využít.

Ve druhé části už se domácím podařilo několikrát prosadit, dále se ovšem hosté o výsledek prali a nedávali nic zadarmo. Ani během druhé třetiny se jim bohužel nepodařilo vstřelit ani jednu branku.

Během závěrečné třetiny už Turnováci tlaku nedokázali účinně čelit a dostali několik branek. Díky krásně provedenému nájezdu Filipa Dědka a individuální akci Emila Hejduka se Turnovu ale podařilo vstřelit alespoň dvě branky. Nutno přiznat, že soupeř byl lepší a výhru si zasloužil, ale hosté prohráli se ctí.

Branky a asistence: 49. Dědek, 53. Hejduk E. Sestava Turnova: Král (Starý) - Dědek, Havlín, Janoušek J., Janoušek Š., Maršík - Primásek, Vitásek, Hejduk E., Švitorka, Pohl - Šmída O., Bursa, Hlavnička.

V následujícím týdnu čekají na turnovské hráče hned dvě domácí utkání, v úterý od 20.00 dohrávka proti Florbal TJ Kobylisy a v sobotu od 19.30 proti T.B.C. Lucern Králův Dvůr. Zároveň se bude jednat o poslední dvě domácí utkání v základní části, tak přijďte fandit!

Regionální liga mužů

FBC Lomnice - TJ Turnov B 8:6
TJ Turnov B - USK Slavia Liberec 4:9

Muži si na prvním turnaji v tomto kalendářním roce bohužel připsali dvě prohry a nepodařilo se jim navázat na dobré výsledky z podzimu.

Liga starších žáků

TJ Turnov - FBC Vipers Most 3:9
TJ Turnov - Florbal Ústí B 4:2
TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP Yellow 4:1

Starší žáci měli v sobotu na programu další turnaj, tentokrát v Ústí nad Labem. Ve čtvrtém koši se tam utkali s FBC Vipers Most, Florbal Ústí B a ASK Lovosice - LFP Yellow. Po úvodním lehce rozpačitém zápase pak předvedli dva kvalitní výkony a tak domů odjížděli se dvěma výhrami.

1. liga žen

TJ Turnov - Prague Tigers Nehvizdy 0:10 (0:4, 0:4, 0:2)

V sobotu 5. února se florbalistky Turnova utkaly v 19. kole proti Prague Tigers v Turnově. První třetina byla ze začátku vzhledem k velkému množství promarněných šancí od obou týmů klidnější. Poté ale protihráčky přidaly na tempu a díky naší nedůraznosti domácí hráčky dostaly 4 góly. Ve druhé třetině měly tedy co dotahovat. Pár nadějných pokusů bohužel skončilo mimo branku nebo na "tyčce" a soupeřky přidaly další čtyři branky. V posledních dvaceti minutách utkání se turnovské florbalistky snažily zabojovat, ale bohužel jim nebylo přáno a hned po prvních pěti minutách padl gól od soupeřů. Celý zápas skončil krutým výsledkem 10:0 pro Prague Tigers.

Sestava Turnova: Brabcová K. - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpánková, Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Hassová, Veselá L.

Black Angels - TJ Turnov 11:1 (3:1, 6:0, 2:0)

V neděli 6. února se turnovské hráčky vydaly do pražských Čakovic, aby nastoupily proti týmu Black Angels. Při úvodu utkání dokázaly hrát Turnovačky celkem vyrovnanou hru, avšak během zápasu upouštěly tempo, objevovaly se chyby a přestávalo se dařit. Turnovské šance nebyly úspěšně proměněny v branku, naneštěstí soupeř svoje gólové příležitosti využil. Jediný turnovský gól vstřelila Adéla Kyselová a zápas pro skončil nešťastně stavem 11:1.

Branky a asistence Turnova: 6. Kyselová (Bittnerová). Sestava Turnova: Brabcová K. - Koubková, Fišerová, Veselá Š., Štěpánková, Bittnerová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Hassová.

Liga mladších žákyň

FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 4:3
TJ Turnov - FBK Wings Most 8:12
SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 5:7

V sobotu trenéři s žákyněmi vyrazili za další porcí zápasů, a to do České Lípy. Vzhledem k situaci, která v této době panuje, odjeli v slušném počtu devíti hráček. Bohužel tempo a nasazení při jednotlivých zápasech tomu neodpovídalo.

Na začátek je čekal domácí soupeř, v celém zápase byli o krok pozadu a pouze dotahovali. To samé následovalo i v druhém zápase, kde byl soupeřem Most. I když došlo ke zlepšení, co se týče našeho pohybu, střelba na bránu byla vysloveně špatná a vysilovali se neustálými souboji u mantinelu, místo abychom se snažili o nějakou kombinaci. Na závěr turnaje čekal tým Litvínova, který přijel na turnaj pouze se šesti hráčkami, což se negativně projevilo na jeho do té doby suverénním výkonu v turnaji. Po dramatické bitvě, kdy soupeř dohrával v početní výhodě bez golmana, nturnovské holky nakonec slavily vítězství. Nyní nás čeká spousta práce a zamyšlení nad podaným výkonem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Muži těsně porazili Wizards, úspěšná byla přípravka
Florbal TJ Turnov: Nedařilo se mužům ani ženám, další utkání se nehrála
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v Benešově, ženy padly s favoritkami
Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Náchod, úspěšné i další týmy
Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč
Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend
Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT